Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja otrok, 3.razred, sam doma po 2 uri na dan?

otrok, 3.razred, sam doma po 2 uri na dan?

No, dajte mi nekaj povedati, od znanke otrok hodi že celo šolsko leto (je pa v 3. razredu) sam v šolo in domov ter tudi po šoli je sam doma še do cca. 2 uri, dokler mama ne pride. Ona pravi, da mu zaupa, da ve, da je toliko zrel, da ne bo nič narobe… Potem pa še doda, da nesreče se sicer dogajajo, ampak se lahko tudi, ko je ona zraven. Da pa ve, da ne bo otrok “zakuril” stanovanja, spustil koga not, delal neumnosti itd. Jaz se s tem absolutno ne strinjam in bi jo najraje na csd prijavila zaradi zanemarjanja… Kakšen je postopek? Se mi zdi, da mora biti njen sin vseeno malo preveč samostojen za tako majhnega otroka.

Ja, otrok je lahko sam doma.
Na CSD se ti bodo smejali. Jaz se ti že.

Aja, tudi po zakonu lahko otrok od 7. leta naprej 2. razred) hodi sam v šolo in sam iz šole.

Za 2 uri bi mojega tudi v 2. razredu že pustila samega (pa ga ne, ker ni potrebe 🙂 ). Meni se to ne zdi zanemarjanje…

nova
Uredništvo priporoča

Joj no, saj pa nima verjetno totalno nesposobnega otroka? V mojem 3.razredu je mami začela hodit v službo in sem najbolj uživala, ko sem lahko bla sama doma, kasneje ko je pruišla domov, bolj sem bila srečna. Pač prideš domov, si narediš sendvič, rešiš domačo nalogo in se greš igrat ali pa gledat risanke.

V 3. razredu sem jaz sam šel po brata v vrtec po šoli in sva sama počakala starše 3-4 ure. Zaradi takih osebkov, kot je avtorica, pa je to dandanašnji problem. Otroci so nesamostojni, če jih pa že vzgajaš v tej smeri, pa te prijavi en idiot, ki s tem nima nobene veze.

Nekateri otroci so samostojni in sami doma tudi že v 2.razredu, nekateri pa niso dovolj samostojni niti v 4. razredu. Otroci so si različni!

Ja, ampak njej je že tudi učiteljica podaljšanega bivanja rekla, da zakaj pušča otroka doma, zakaj ne bi bil raje v šoli do petih… Pa sta se baje pogovorila s tamalim in ji je on rekel, da gre raje prej domov, pa si potem malo odpočije, se igra itd. Za moje pojme je neodgovorna in učiteljica se s tem strinja. Zakaj puščati otroka samega, ko se lahko toliko stvari zgodi? Pa naj povem, da je njen tamal že nekje 1,5 leta navajen biti občasno sam doma po kakšno urco, dve (no, dolgo ga res ni puščala) in je res samostojen, tu se strinjam, samo vseeno, lahko se mu kaj zgodi.

A to mene opisuješ? Moj je komot sam, mu zaupam, se slišava po telefonu, tačas naredi domačo nalogo, pelje psa na sprehod, pa kakšen kos kruha si odreže in namaže, pol je pa pred tv ponavadi. Tudi zajtrk si zjutraj sam pripravi, pospravi za seboj in gre v šolo. Sicer je sam popoldan cca. eno uro, ampak je ravno tako želel iz PB, da hodi že prej domov, drugo leto pa sploh ne bo več v OPB, pač po kosilu bo šel domov. Kaj pa naj po tvoje naredijo mame samohranilke, ki imajo popoldansko službo, ponavadi glih tolk, da ne minimalca, naj ostanejo doma al plačujejo dodatno varstvo s čim? Otrok enkrat moraš navaditi samostojnosti, seveda ne kar naenkrat, pač postopoma podaljšuješ čas. Avtorica posta, koliko stare otroke pa imaš ti? A imaš še čisto male, al pa jih še nimaš, po moje.

Ma daj, no. Malo umiri zadeve.
SIcer je res, da je to odvisno od otroka do otroka, a pri tej starosti pa se mi res zdi že dovolj velik za kaj takega.

Pa malo pomisli, kako smo pa nekoč živeli. Osebno sem hodila sama domov že v prvem razredu in to še z busom, pa nisem še 40 let stara (tako, da to ni bilo pred 100.-timi leti).

Tvoje razmišljanje vodi -sorry, a je res – v vedno večjo nesamostojnost otrok.

nikogar ne obsojam, se pa sprašujem zakaj se nihče ne vtika v tiste starše ki otroke res zanemarjajo, v take starše, ki puščajo otroke po šoli za kako urico do dve ali tri same se pa vsi čutijo poklicane da bi rešili otroke takega groznega zanemarjanja?

Ne, moj otrok je sošolec od tega fanta. Drug je pa star 5 let. Noben od njiju ni nikoli sam doma, le zakaj bi bil, niti ne hodi sam v šolo (vrtec seveda da ne)… Ljubljana ni majhno mesto, da bi se otrok potikal sam.
Ja no, saj tale mamica živi sama s fantkom.

Ampak glejte, pogovarjala sem se z učiteljicama in nobeni od njiju se ne zdi v redu!!!!

mene pa zanima, kaj imata ti in učiteljica za debatirat o tem, kako imajo te stvari urejeni drugi????

vaju je kdo vprašal za mnenje?

in ja, vsak otrok je lahko ful srečen, da je do petih v šoli… si kar predstavljam…

Moja otroka sta bila večji del počitnic, ko sta končala 3. in 1. razred, sama doma. Koliko sva lahko, sva z možem izmenično vzela dopusta, en teden sta bila na taboru, ostali čas sta poskrbela sama zase, tudi dokončala kosilo, pospravila, počistila.
Zaposlena sem na centru za socialno delo. 🙂 Ampak tudi v poletnem času, ko so otroci doma, nimam nič višje plače, da bi jima lahko plačala varstvo.

In kako poteka recimo tale postopek na csd-ju, če jo kdo prijavi? Me samo zanima…

Meni se zdi važno, da mama sama presodi zmožnost svojega otroka, saj ga le ta najbolje pozna, morda pa učiteljica potrebuje nekaj otrok, da bo imela upravičeno plačano prisotnost do petih. Meni se zdi za enega otroka absurd, da je v šoli od osmih do petih popoldan, ja za takega, ki ni sposoben biti sam oziroma je še premajhen za to in če ni druge možnosti.

Moj tretješolec je brez problema 2 uri sam doma.

Čakaj malo, TI so se pogovarjala z učiteljicama o DRUGIH????
Pa kaj se imaš TI menit o drugih? Pa tudi učiteljici si tega ne bi smeli dovolit!
Mislim, kakšno vtikanje v druge, pa še kršenje poklicne morala od strani učiteljic.

Če jo boš prijavila nacsd,se najprej 100% prepričaj,da je otrok v potencialni nevarnosti.
Jaz iz napisanega sodeč ne vidim,da bi ga kaj posebej ogrožalo…

Poglejte, jaz in učiteljica OPB smo že izrazili zaskrbljenost tudi pri šolski psihologinji in bo ona presodila, če je za ukrepanje ali ne…
Mama lahko reče karkoli, samo ne more pa od 8-letnega (no skoraj 9) drobnega dečka pričakovati samostojnosti…

New Report

Close