Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja gimnazija vs. srednja šola

gimnazija vs. srednja šola

Verjamem da je nekaj otrok, ki vedo kaj hočejo v življenju, ki si želijo na gimnazijo, 70% pa je takih, ki so jim starši že v vrtcu vtepli gimnazijo v glavo, ker če so hodili že oni na gimnazijo, mora hoditi tja tudi njihov otrok, pa še sliši se “fensi šmensi” in ko o tem govorijo svojim prijateljem se tudi tako lepo sliši, in…oh in ah…. in ubogi otroci o svoji prihodnosti sploh ne morejo in ne smejo odločati sami, tako kot bi to moralo biti.

Pa dobro, kaj jim to butasto gimnazijo tako vtepate v glave? Ste normalni?
S temi dejanji jim res ne delate nikakršne koristi!

Vem da boste sedaj pisali da si vaš otrok to želi. Malo morgen!
Dobro veste da ste jim to vi vstavili v možgane, zamislite se malo, dobro veste da je narobe to kar delate svojim otrokom!

izkašljevanje?

Le kaj se obremenjuješ s tem, kdo pri kom odloča, kam bodo šli otroci? Pri nas bo hčerka šla na gimnazijo, ker ji gre dobro v šoli in ker je nič posebej ne zanima. Le kam drugam naj bi v tem primeru šla? Sin je mlajši, pa si že dolgo želi na srednjo elektro.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi po gimnaziji se bo še iskala!

Ti pa tako čudno razmišljaš, daje joj.

Meni je pa recimo danes žal, da nisem šla na gimnazijo, ker vem, da bi pridobila veliko več splošnega znanja, kot sem ga sicer. Moji starši so se muzali nad idejo, da grem na gimnazijo zato nisem šla.
Kaj pa praviš potem na moje starše, a je bilo to, kar so naredili meni prav?

To je isto, kot da bi potem šimfali čez vse starše, ki želijo svojim otrokom vse najboljše, in jih vpisujejo na verouke, razne tečaje, krožke, kot da se otroku da hodit na vse te aktivnosti. Redki so taki…

Jah danes bi bili vsi radi študirani, delal pa ne bi noben nič. Na gimnazijo bi morali iti res najboljši, ne pa kar vsak povprečnež. In potem ti cela horda povprečnežev konča gimnazijo in se vpiše na fakulteto. In potem dobimo to, kar imamo: preveč študentov, premalo profesorjev, premajhne prostore in kvaliteta pade. Potem ko vse te horde povprečnežev pri 35-ih končajo vse te abstraktne in neuporabne programe, se pa znajdejo na Zavodu.

Zmeraj in mislim, da sedaj se tudi hodijo fantje iz gradbene hodijo poriv@t gimnazijke na gimnazijo Bezigrad, trgovci pa na Poljansko gimnazijo. Eni smo carji:)

Točno tako!

Znankina hči je dvakrat padla v 2. letniku gimnazije in cela žlahta je šla v šolo prosit zanjo, naj ji dajo še eno možnost:))
Ampak ni šlo, in še danes, pri 20.letih uboga deklica nima nobene šole!

V srednji šoli za odrasle imamo 80% mladih, ki so padli ali ušli iz gimnazij.
Ja, ko so prišli h pameti.

Poznam eno, ki je bila vso osnovno šolo odlična. Seveda je šla na gimnazijo, a je ni končala. Še danes je ženska brez poklica, z dokončano osnovno šolo.

Ene par primerov pa poznam, ki imajo končano gimnazijo, niso pa končali nobenega faksa, in so že par let na zavodu. Za nameček pa še nič ne znajo delati, ustvarjati, da bi lahko vsaj kaj malega “z rokami” zaslužili.

Če pogledam naš razred iz OŠ… tisti, ki so z ocenami komaj lezli naprej, danes še največ služijo.

Zanimivo naključje, da je na monu veliko nasprotnikov gimnazije, ki tudi o študijo pišejo podcenjevalno, hkrati pa po številu ogledov zelo izstopa tema malo spodaj vesela novica za prejemnike socialne pomoči.

Moja otroka sta bila v OŠ odlična. Oba sta se samoiniciativno in izključno zaradi lastnega interesa odločila za srednji strokovni šoli. Takrat pa šok. V šolo nas je poklicala svetovalna delavka in nam jih ogorčeno napela, da kaj pa se mi gremo, ali nam je res vseeno kaj se odločijo otroci ki itak ne vedo kaj je za njih dobro, da smo mi tisti, ki moramo vztrajati pri gimnaziji in podobne kozlarije. Ustavila jo je šele groba opazka, naj se zanima za svoje otroke, naše pa pusti pri miru. Seveda jih ni. Do zadnjega ju je lovila po hodniku in vsiljevala gimnazijo.

Toliko o tem, zakaj je tolko otrok v gimnaziji. Ni vse v starših. Je na OŠ preveč družboslovk ki so prepričane, da so s svojo izobrazbo kraljice, vsi ostali pa nesposoben šrot. Vedeti morate, da imajo 9 let v svojih rokah vaše otroke ženske, ki nikoli niso delale ničesar strokovnega in ki se jim v veliki meri takšna dela gravžajo.

Zanimivo.
Mi smo pa ravno zadnjič imeli na šoli predavanje, ki je bilo usmerjeno proti gimnazijam.

In potem gimnazijec postane nesramen in aroganten!

ne norčuj se iz ljudi, ki nimajo možnosti za svoj zaslužek, tudi ti si lahko kdaj na tem!
Sram naj te bo!

Tudi po gimnaziji se bo še iskala![/quote]

Res? Zakaj le? Si jasnovidka? Ne poznaš nobenega osnovnošolca, ki v 9. razredu ni vedel, kaj ga veseli, po gimnaziji pa je izbral željeni faks? Jaz namreč poznam kar nekaj takih primerov, veš.

Očitno je vsaj tako moderno kot vpis v gimnazijo udrihanje po njej.

Mislim, da ne gre za udrihanje, jaz se z avtorico strinjam.

Še bolj kot to mi je pa padla v oko izjava ene skrbne mamice, da so vse druge srednje šole razen gimnazije “običajne srednje šole”, no nekaj podobnega, se mi ne da iskat za nazaj. A vaša hšerka hodi na Gimnazijo ali na običajno srednjo šolo?:)))) In veliko otrok je uničenih zaradi ambicioznosti staršev, to je dejstvo, pa če se postavite na glavo.

Mislim, da ne gre za udrihanje, jaz se z avtorico strinjam.

Še bolj kot to mi je pa padla v oko izjava ene skrbne mamice, da so vse druge srednje šole razen gimnazije “običajne srednje šole”, no nekaj podobnega, se mi ne da iskat za nazaj. A vaša hšerka hodi na Gimnazijo ali na običajno srednjo šolo?:)))) In veliko otrok je uničenih zaradi ambicioznosti staršev, to je dejstvo, pa če se postavite na glavo.[/quote]

Tu pa tam kakšen res, ampak verjetno je več tistih, ki so uničeni zaradi brezbrižnosti staršev …

Sin celo OŠ odličnjak,čisto nič tehničen tip, pojma ni imel, kaj ga bi zanimalo… Kam naj bi po tvoje šel razen na gimnazijo?
Zdaj je v tretjem letniku in se mu počasi izoblikujejo želje o nadaljevanju študija.
Hvala bogu za takšne, ki že na koncu OŠ vedo, kaj bi radi delali v življenju.


In kaj točno so ti naredili. Odločila si se očitno za gimnazijo in tvoji starši so to podpirali in jim je bilo očitno všeč. In ker so se muzali si iz čiste kontre šla očitno na neko strokovno šolo. Torej si si čisto sama kriva. Očitno ti nihče ni držal pištole na glavo da kam moraš oz. da nekam ne smeš.

Če pa si besedo “muzali” uporabila napačno in se tvoji starši niso strinjali z gimnazijo si se pa verjetno mela šanso z njimi pogovorit. Če se samo niso strinjali s tvojo izbiro, niso ti pa preprečevali izbire šole, potem je čisto tvoj problem če si spremenila svojo odločitev. Tudi moji starši se niso strinjali z odločitvijo mojega brata ampak je vseeno naredil po svoje. Nekaj časa so še godrnjali, potem so pa videli da mu gre dobro in da je zadovoljen in so utihnili.

New Report

Close