Najdi forum

kam v srednjo šolo?

V katere srednje šole se bodo vpisali vaši otroci?
Bodo res vsi šli izgubljat čas in leta na gimnazije?

Jaz na gimnaziji nisem zgubljala ne časa ne let ne česarkoli drugega, verjetno sem pa pridobila nekaj znanja, s katerim sem potem uspešno študirala. In moji otroci prav tako.
Bi pa rekla, da VSI ravno NE MOREJO it na gimnazije zaradi poznanih razlogov (ne glede, ali tam kaj zgubljajo ali pridobijo).

Ne pretiravaj, današnja šola je tako propadla, da čisto vsak lahko naredi vse. Če greš na gimnazijo, pač nisi boga za jajca potegnil!!

nova
Uredništvo priporoča

Če prebereš temo eno vrstico nižje, očitno ne …

Če prebereš temo eno vrstico nižje, očitno ne …[/quote]

Ne verjemi vsemu kar tukaj pišejo….

Jaz jim priporočam tehniko; strojništvo, elektrotehniko,…na Zahodu še vedno iskan kader.

Naš gre na farmacijo.

No, uspešno sem doštudirala in z odliko diplomirala tudi jaz, ki sem najprej končala poklicno 3-letno šolo. Imam pa zdaj sigurno več zaposlitvenih možnosti kot ti, ker poleg dela, za katerega sem študirala, obvladam še en poklic. 😉

Če bi se še enkrat odločala, bi se spet odločila tako (pa ne glede na učni uspeh v OŠ, ki itak ne predstavlja dejanskega znanja in sposobnosti): najprej en poklic, s katerim se da vedno zaslužiti, čeprav malo, potem pa še kak študij, s katerim se da več zaslužiti, čeprav na dolgi rok.

Nihče ti ne bo odgovoril, ker grejo vsi v gimnazijo:)))
In pol jih je ne bo dokončalo.

Meni se le dozdeva, da se vsi, ki podcenjujoče govorite o gimnaziji, češ: “vsak butel jo naredi” (vemo sicer, da se določene gimnazijske smeri opravijo lažje in da je na določenih gimnazijah nivo zahtevnosti nižji kot drugod – tako kot se višješolski in visokošolski programi razlikujejo po zahtevnosti in torej diploma ni diplomi enaka) zgolj obnašate kot lisica v Ezopovi basni (o lisici in kislem grozdju).

Sin (odličnjak v OŠ) je lani s pravdobrim uspehom zaključil prvi letnik Viške gimnazije.
Vložil je kar dosti časa in truda, je pa zelo zadovoljen z ogranizacijo šole, s sošolci, z večino profesorjev in rad tekmuje na tekmovanjih. Domnevam, da njegovi bivši sošolci iz OŠ, ki so devetletko komaj dobro zdelovali z dvojkami, programa te gimnazije ne bi zmogli.

Ali pač menite drugače? Res čisto vsak lahko naredi vse?
No, jaz tej izjavi nikakor ne verjamem.
Je jasno, da so naše “pomnilniške” in intelektualne sposobnosti nasploh jako različne. In pravi nič ni narobe s tem, vsak je v nečem dober in srečo ima, kdor se na šoli “najde”.

Ne, jaz ne mislim, da lahko vsak naredi vse. Žal pa so celotno šolstvo tako zelo degradirali, da so podrta vsa razmerja, ki so nas nekoč usmerjala. Na gimnazijo rinejo vsi, ker “se ve in govori”, da so srednje šole, še posebej tehniške čisti pofl, kjer dobiš dve če se samo prikažeš pri pouku (ker itak vsi ful špricajo), če prineseš še knjigo in zvezek dobiš tri, če pa sem in tja odpreš usta ali narediš nalogo si pa že odličnjak. Kateri od staršev pa želi to za svojega otroka? Tako ali tako že osnovne šole producirajo preveč odličnjakov, ki to niso. Moja mlajša hči je čista lenčina, ki z zelo malo ali nič dela dobiva štirice, če pa malo mrdne pa petice, tako da je bolj ali manj brez težav odlična. Strah me je takega otroka poslati na gimnazijo, ker imam po eni strani informacijo, da se je treba ful učiti in je ful težko, drugje se spet obkladajo, da gimnazijo pa ja res vsak bebec naredi. Kaj torej, kako naj bo človek pameten? Nje itak ne zanima nič kaj dosti, vem pa, da nas bodo čez dve leti ko bo v devetem tudi pri nas preganjali, naj gre na gimnazijo. Tako medlo sicer reče, da bi šla na gimnazijo, je bila pa v zadnjih dveh letih že vse – od veterinarke do kuharice.
Jaz osebno ne bi imela res nič proti, če bi si izbrala srednjo šolo, ki jo bo veselila in ji dala poklic, čeprav bi med prijatelji in znanci, pa tudi doma to izpadlo čudno. A se bojim, da tudi sama ne bo vedela kam in kako. Jaz želja zanjo nimam, razen tega, da ji želim poklic kjer bo srečna in zadovoljna in bo seveda imela službo.

Moja hči (15) želi postati pisateljica – ker pa ve ,da tu ne bo kaj prida denarja, ji je jasno, da mora dokončati nek študij. Zanima jo književnost, torej so trenutno v izboru (primerjalna) književnost, bibliotekarstvo, pa tudi slavistika in jezikoslovje. Po drugi strani se zaveda, da je vse preveč družboslovcev brez poklica; ker pa krasno riše in ima smisel za oblikovanje, razmišlja tudi o ALUO ali arhitekturi.
Po OŠ se je odločila za gimnazijo (srednja oblikovna šola je ni pritegnila) in kar dobro ji gre – mislim pa, da ob tolikem delu programa res ne more končati vsak.
Želim ji, da bi z veseljem opravljala svoje delo – kakršnokoli že bo…

Moja daljna sorodnica Nina se je odločila za ALU, smer industrijsko oblikovanje (http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=nina%20vojvoda&source=web&cd=2&sqi=2&ved=0CCMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.klikonline.si%2Fclanki85%2F18_19_20_inovatorji.pdf&ei=IoUNT-7ZBs2HhQf-p4jLBA&usg=AFQjCNHVoOSKKeAM6ZH36wkt4AquszEeUw&sig2=7dSeQUcg6K_Cs4iT3T-mNA), sam sem jo obiskal tam na Rudniku, v nekdanji Livarni ali kar je že bilo prej in sem bil prijetno presenečen, kakšne koristne stvari se tam učijo.

Tako, da poleg FE in FS priporočam tudi ALU.

Jaz bi samo povedala, da sta informaciji, da je na gimnaziji težko in da jo naredi vsak obe pravilni. Poanta je v tem, da je šolam ponavadi v interesu, da čim manj dijakov ponavlja razred – tako skozi prilezejo praktično vsi.
Za štirice je treba delat, za petice pa veliko delat + imet nekaj sreče. Itak je pa odvisno od posamezne gimnazije. Zakaj ima na eni gimnaziji učenka, ki je imela v OŠ geografijo 2-3, sedaj, v 1. letniku pa s praktično enako truda 5?! Ker na gimnaziji, kamor pridejo gor učenci z dobrim uspehom standardi ne morejo bitI ravno visoki…

čisto malo off topic;
Ja, sistem je kr en, samo jaz še vedno mislim, da obstajajo vredu šole in VEM, da obstaja dosti dobrih učiteljev – na tem forumu mi gre govorenje čeznje namreč blazno na živce.

jest bi šu na sredno poljane pa nevem če bi pršu za pediatra.

VELIKO SE POGOVARJAMO, VELIKO BEREM, PRAV TAKO MI ni nikakor všeč situacija v Sloveniji, kjer pač nobena vrednota ne najde svojega mesta. S sinom se pogovarjamo predvsem v smeri, da bi se vpisal na tako srednjo šolo po kateri bo znal kaj praktično delat in bo zaposlijiv kader tako pri nas, še bolje pa vidimo nekako njegovo prihodnost v sosednji Avstriji. Nekako mu dopovedujemo, da znanje nemškega in angleškega jezika, pač brez tega ne gre. Pri učenju tujih jezikov nima problemov in to je recimo njemu v prid. Potrebno poiskati kaj so otrokove prednosti, pa tudi slabosti. Ostale njegove sposobnosti (tudi vrline) pa so tudi drugje. Tako smo ugotovili, da naj ostale potrebne informacije pridobi na informativnem dnevu na šolah (mehatronika – kjer so uvedli novo smer združeno iz elektrotehnike, strojništva in računalništva, prav tako bo odšel še na informativni dan nasrednjo šolo , ki pa ima bolj praktičen pristop pri predmetih (znanje pridobijo učenci s krožki, projekti, izmenjavo dijakov s tujino) Praksa praksa… naučiti se delati za življenje. mogoče se sliši komplicirano, preveč utopično.

Žal je situacija v šolah lahko rečem katastrofalna. Šole niso več tisto kar so bile. Že to, da starši pridobivajo ocene za svoje otroke na govorilnih, z emejli, grožnjami je “jeba”. Poznam primer, kjer je mami z vsakotedenskimi obiski dosegla, da je sin izdelal srednjo šolo, to pa samo zato, ker so jo imeli poln kufer . Gimnazije niso več gimnazije, matura ni več matura, slovenski osnovnošolski sistem je groza od groze.

In ja ne želim si, da bi šli moji otroci na take šole in potem študirat poklic in bi za svoj trud postali le številka na zavodu za zaposlovanje. Miselnost, da je gimnazija v Sloveniji nekaj “oh in sploh” je zastarela, preživeta. Potrebno je odmetati pesek iz oči. Se pravi se prilagodit trgu in ne VEZAM (VIP)…

ojla, sem stara 14 let, (deveti razred) in hočem postati vojakinja, pa me zanima, če bi mi lajko svetovali, v kam po končani osnovni šoli.
hvala za odgovorre, že v naprej
lp

Imaš srečo, da imaš takšno željo: vpišeš se lahko na katero koli srednjo ali poklicno šolo, torej v bistvo na tisto, na katero si želiš.
So pa za poklicno vojsko še drugi pogoji poleg šole:

http://www.postanivojak.si/index.php?id=78

no, hvala za odgovor, sem tudi sama že poguglala

Doberdan
Stara sem 14 let, obiskujem 9 razred, ter bi se sedaj morala pocasi odlocoti kam naprej. Tu je moja tezava, ker nevem niti kam bi sla, kaj bi pocela, kateri poklic me veseli… sem obupana ker sploh nevem kaj mi je usec in bi to.pocela.. prosim pomagajte:/ sicer ocene imam zelo dobre, same petice umes nekaj malo 4, trojk pa ni nic… torej kaj mi priporocate ? Gimnazijo? Kam pa po gimnaziji? Se splaca na gimnazijo? Nasveti, izkusnje? Je res da se uspeh na gimnazijii zelo poslabsa?
Hwala

New Report

Close