Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kam naprej – po končani ekonomski gimnaziji

Kam naprej – po končani ekonomski gimnaziji

Dober dan. Sem tretji letnik ekonomske gimnazije in nimam pojma, kam bi šel naprej… (študij)

V bistvu sploh ne vem, kaj me zanima. Moje ocene so približno take: mat 2-3, Slo 4, jeziki bolj pešajo (2-3), geo 2, zgo 2, soc 3, psi 3, ekonomija in podjetnistvo 3-4 vendar me ne zanimata.

Pri nobenem predmetu nisem zelo zelo dober, slabše mi gredo le zgodovina in geografija. Se ne učim veliko. Kam naj grem naprej? O čem približno naj razmišljam?

Adijo.

Ja namesto tebe pa res ne moramo vedeti,kaj te zanima. Preglej spletne strani različnih fakultet in preveri kaj se ti zdi ok.

A si prepričan, da bi šel študirat? V čem je point tega, da nekaj študiraš, če pa te nič posebnega v življenju ne zanima? Tudi ocen nimaš kakšnih bleščečih…. Če bi imel en predmet petice, bi razumela, da te nekaj zanima v življenju in bi te usmerila tja, tako pa…. edino slovenščina. Kaj ti je všeč pri slovenskem jeziku, da se naučiš za štiri? Ti je všeč pisanje esejev, mogoče bi ti ustrezalo novinarstvo?

A nimaš nobenega hobija, nekaj, kar rad počneš, iz katerega bi lahko potegnil ven, kaj v življenju te zanima? Kaj počneš v prostem času? Imam občutek, da se v življenju še iščeš, in da nimaš ciljev. Izkoristi to leto, ki ga še imaš in se začni ukvarjat z različnimi hobiji… začni delat kaj produktivnega, ne bodi več len in se začni ukvarjat kaj več s šolo.

nova
Uredništvo priporoča

jaz sem 9.r in bi sla na ekonomsko gimnazijo sicer nisem odlična sem bol tko dobra in pravdobra, kaksni poklici so na poklicnem tecaju ko trajajo 1 leto? po gimn. nisi nic zato gres lahko na poklicni tečaj nevem kam naprej. v prostem casu se pa ukvarjam s sportom in glasbo, vesela bi bila vasega odgovora

hvala in lp jana !

mene pa zanima kakšna je razlika med splošno gimnazijo in ekonomsko ker sem slišal da si po končani šoli isto, ekonomska gimnazija pa naj bi bila lažja. trenutno sem pa na splošni gimnaziji.
prosim če mi kdo pojasni kaj je razlika in če je.
LP

“ekonomska” gimnazija ima samo drugačen predmetnik kot splošna gimnazija … na ekonomski gimnaziji ni fizike, je pa dosti več strokovnih ekonomskih predmetov …

Ali naj upisem ekonomsko gimnazijo? ,drugac sem pa prav dobra 🙂

Zivjo, sem 9 razred in me zanima ce po koncani ekonomski gimnaziji lahko nadaljujes studij za medicino?
Hvala.


Ja

Objava čaka odobritev

New Report

Close