Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja matematika v gimnaziji – pomoč

matematika v gimnaziji – pomoč

Pišem, ker me zanima, če imate tudi drugi starši take izkušnje in če mi znate kako svetovati…

Hči je septembra začela hoditi v 1. letnikom gimnazije (katere ne bi omenjala, ker je ne bi želela izpostavljati, saj ne želim, da bi kdo kaj posumil in bi že takoj dobila črno piko). V osnovni šoli je bila odlična in prav dobra, z matematiko ni imela problemov, čeprav to res ni bil njen najljubši predmet… Sedaj v gimnaziji ji pa matematika dela kar velike težave. Pravi, da snov hitro jemljejo, nimajo časa za utrjevanje, samo hitijo, razlagajo nekaj pa samo zelo na hitro…
Dobivajo domače naloge, ki pa jih v večini ne zna rešiti… midva z možem sva pa bolj antitalenta za matematiko, tako da ji žal ne znava kaj dosti pomagati.

Vedeli smo, da bo iz OŠ na gimnazijo preskok, samo nismo pa vedeli, da bo res tako težka matematika.

Ali imate drugi starši podobne izkušnje? Kako ste pomagali vašim otrokom?

Hvala za pomoč.

Instrukcije, a ne? Dokler se ne ujame.

Matematika v gimnaziji ni težka.

Naj se v šoli zbere in posluša snov, in naj ne razglablja, kam spet hitijo, spet smo pozni, pa ni časa… ampak naj se zbere na razlago snovi.

In če ne obvlada enega poglavja, potem še drugega, tudi tretjega ne bo znala. Snov se nadgrajuje.

Naj se začne učiti na začetku (verjetno ji manjka tudi osnovnošolsko znanje). Vse razlage so v knjigi.

nova
Uredništvo priporoča

Brez rednega dela vsekakor ne bo šlo.
Moji hčerki je pomagala knjiga rešene vaje in naloge iz matematike. Sedaj v 2. letniku smo že kar na začetku nabavili to knjigo.

Hvala za odgovore.

Bomo tudi mi poskusili s knjigo, ki si jo priporočila astrid74, hvala! Sporočim, kakšni bodo rezultati!

Se strinjam Matematika, da se snovi navezujejo, zato ji hočem čim prej pomagati. Pravi, da v šoli posluša, samo vseeno marsičesa ne razume. No, kaj se ji zdi, da zna, ko pa hoče rešiti domačo nalogo, pa sploh ne ve, kako začeti. Pravi, da je naloga čisto drugačna kot te, ki so jih v šoli delali. Pa tudi od drugih sem slišala, da grejo hitro s snovjo in imajo probleme. Naša pravi, da so samo eni trije v razredu, ki razumejo, ostali pa pač ne znajo ali pa imajo inštrukcije.

A je to normalno, da ima toliko otrok inštrukcije za matematiko? Kako je pa pri vaših otrokih in njihovih sošolcih, ali imajo tudi pri vas toliko inštrukcij?

Hvala za odogovore!

Hm… Podobno kot je bilo tudi pri meni… Sam sem v osnovni šoli imel nonstop matematiko 5. Nato sem prišel na gimnazijo in mi je ocena padla na 2 oziroma mi je v drugem letniku celo grozil popravc, samo sem se na srečo izvlekel. Sedaj na faksu pa sem dobil matematiko1 – 8, matematiko2 – 10 in matematiko3 – 9 (vse tri matematike sem naredil v prvem roku brez problemov). In ja nisem na FDVju, ampak na strojništvu, kjer naj bi bile matematike eni izmed najtežjih predmetov. 🙂

Sicer pa vem tudi zakaj je temu tako. Profesorica mi enostavno ni želela upoštevati nalog katere sem rešil po svoji logiki in ne preko enačb katere smo se učili, pa čeprav je bila naloga pravilno rešena. Profesorica me enostavno ni marala ker sem po njenem mišljenju bil len…

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Poglej,

matematika se uči s svinčnikom v roki! Žal lahko kdo razume, pa je površen pri nalogah. To pomeni, da premalo vadi.

Kdor ne razume……kaj ne razume? Usedi se k njej, preberita skupaj tako, da boš tudi ti mama razumela. Povsod je naveden zgled. Po tem pa je stvar nalog in vaj.

Nočem razumeti, da po tem še vedno ne bo razumela.

Vsak še tako težek problem rešiš, 10 nalog iz vadnice na dan, pa bo. VSAK DAN!

Zapomni si, da otroci niso Einsteini in šola, kot tudi fakulteta je narejena za povprečne otroke, torej boste zadevo zmogli.

Kaj ti pomaga talent, če je osnova neznanja LENOBA!?

Lep pozdrav,

K

Sem se odločila, da sporočim, kako gre hčerki pri matematiki. Nekaj časa se je še sama trudila, a žal ni šlo. Prijateljica mi je svetovala eno inštruktorico tako da sta s s hčerko že nekajkrat dobili (po enkrat na teden). Je pa inštruktorica povedala, da ima hčerka še iz OŠ luknje in ji gre zato sedaj vse prehitro, da ne more slediti redni snovi. Delata po dve šolski uri naenkrat, kar stane 26€, tako da smo zadnji mesec dali že več kot 100€. Res da je to hčerki pomagalo, samo je pa vseeno zelo drago.

Ali imajo vaši otroci tudi inštrukcije, koliko pa plačujete zanje? Ali kaj veste, koliko otrok ima kaj inštrukcije, ker pri hčerki ima kar veliko sošolcev inštrukcije matematike, pa me zanima ali je tako tudi na drugih šolah/gimnazijah?

Tudi moja gimnazijka je imela z matematiko težave, oz. težava je bila v njeni glavi, ker se je odločila, da tega ne razume in pika.
Ampak ima smolo, ker ima mamo bolj trmasto kot je ona sama.
Mene ne moti, če ima vse drugo 4 in 5, matematiko pa 2 (saj ne more biti drugače, vse ostale predmete se je precej več učila!)

No letos je v tretjem letniku in spet sem poslušala, kako več kot pol razreda hodi na inštrukcije….ampak pri nas to ne pride v poštev.
Punca je pametna, ampak matematiko se vadi s svinčnikom v roki, kot je že ena zgoraj zapisala.

Tako je letos popustila in se res bistveno več učila, sama doma, čeprav je pol razreda imelo inštrukcije.
In rezultat? Pisala je 3, medtem ko sošolke z inštrukcijami 1, 2 in 3…

Upam, da je zdaj končno dojela.:)) Bomo videli, bliža se namreč naslednji test…:)))

Pozdravljeni
Sem dijakinja 2.letnika gimnazije in tudi meni nagaja matematika. V prvem letniku sem imela popravca,na srečo sem ga takoj naredila.
Mislim da je fuuul odvisno od predznanja iz OŠ. V mojem razredu smo npr. vsi iz iste OŠ imeli popravce,nekateri drugi sošolci pa skoraj same petke.
Meni osebno so inštrukcije ogrooomno pomagale,v bistvu mi je malo drugače razložila,pa bolj na kakšnem primeru kot tisto splošno,pa mi je blo vse razmuljivo. Je pa res,da gre v SŠ vse bolj hitro,tega se moramo oz. smo se morali vsi navadit. Ni več tistega ponavlajanja snovi,kjer profesorica eno uro ponavlja še prejšnjo snov. Tako,da je treba veliiiiko delat sproti,pa domače naloge delat! Jaz priznam,da sem bila lansko leto malce “neumna” in sem si rekla,pa kaj bom delala domače naloge,saj znam. No,pol sem pa pri testu videla koliko znam…
Aja,inštrukcije me stanejo 25€ za dve uri.

No,kar hočem povedat je,da naj vaša hči ne obupa,lahko rečem tudi,da nismo vsi za vse,jaz npr. sem izrazita lengvistka,pa družboslovka,med tem ko mi kakšni naravoslovni predmeti niso najbolj všeč in se jih tudi težje spravim učit.
Ne obupajte in srečno! : )

Sem prof. mat. in nudim inštrukcije za 6 evrov.

[email protected]

mislim, da noben predmet ni prezahteven ne v OŠ ne v GIM … vsakega se moraš lotiti z razumevanjem, pa bo …

Pozdrav! Najprej morem omenit, da sem navdušena, da ste načeli to temo;) Jaz hodim v prvi letnik in jaaaa matematika pac ni predmet zame. V osnovni šoli sem imela matematiko 4, vendar sem zdaj pisala prvi test 1, ko pa smo ga popravljali sem ga spet pisala nezadostno. Pri meni je bil največji problem ta, da me je bilo predvsem zelo strah in že ko sem komaj šla pisat sem v podzavesti zmeraj mislila~5ali4 sigurno ne more biti. To je eden izmed problemov. Nikdar nisem želela imeti inštrukcij, saj se mi je zdelo to malo zabito in ker sem mislila “saj pa razumem, le površna sem”. In to je bilo dejansko res. Razumela sem vse, le tam sem imela napačni predznak, tam sem narobe odštela, tu je drugo pravilo… SVINČNIK & LIST PAPIRJA~~~~~~~> edina rešitev (ki sem jo prepozno spoznala).

Upam, da sem vsaj malo pomagala hahaha srečno!:)

podam naslednji citat, s katerim se popolnoma strinjam:

Srednješolska matematika je stvar vaje in razumevanja, ne pa neke naravne nadarjenosti, pa sproti je treba
delat, ker se snov nadgrajuje …

torej, predvsem pri matematiki je zelo zaželjeno, da imate že iz osnovne šole dobro osnovo, torej, da ste se že v osnovni šoli “veliko naučili”, saj gre potem veliko lažje … predvsem v 1. letniku srednje šole pri matematiki ni nekih novih snovi, mogoče je novo samo razstavljanje kubov in kub dvočlenika … predvsem pa je treba pri matematiki delat veliko vaj !!!! …

Moj sin je imel tudi težave pri matematiki in je prav tako v 1. letniku gimnazije. Prijateljica mi je povedala za spletno stran http://www.e-matematika.si. Pri njih je hčerka sicer v 8 razredu OŠ pa tudi uporablja to. Jaz sem bila najprej proti, ker se mi zdi, da so inštrukcije učinkovitejše kot pa učenje preko interneta, samo sem vseeno poskusila za 1 mesec – ker je bila zelo ugodna cena- se mi zdi da okrog 15 € za cel mesec. V primerjavi z inštrukcijami je to veliko ceneje pa sem rekla, da vsaj probamo. Glede na to, da sem že za marsikatero stvar vrgla denar stran, se mi je teh 15 € zdelo vredno razkirati. Pa sem zelo vesela, da sem jih, ker je mojemu sinu zelo pomagalo in sploh nismo rabili inštrukcij, tako da sem potem ponovno podaljšala naročnino. Pa še vedno porabimo veliko manj kot bi za navadne inštrukcije. imajo pa za vsako snov film, v katerem je razlaga teorije in nalog, tako da najprej to pogleda, da se nauči (kot bi mu razlagal inštruktor), potem pa rešuje njihove naloge, ki imajo cele postopke reševanja, da res ve, kako priti do rešitve in se tako nauči reševati naloge,ki jih prej ni znal. Pa zdi se mi, da imajo pri vsaki snovi še formule za natisnit, samo nisem čisto sigurna, ker se nisem tok poglabljala. Meni je bilo pomembno, da je razlaga in naloge s potekom reševanja.

Upam, da se to ne sliši kot neka reklama, samo nam je pomagal, pa ni tok drago, tako da vam predlagam, da poskusite za en mesec. Jaz sem bila zelo hvaležna prijateljici, ki mi je povedala za to, poglejte si na http://www.e-matematika.si pa upam, da tudi vam pomaga

Če ima kdo problem pri matematiki, potem dela samo premalo nalog. Naj si priskrbi dodatne delovne zvezke, rešuje naloge iz vseh mogočih učnih listov. Veliko nalog je že na primer na OpenProf ali drugih spletnih učilnicah.

Meni tut matematika ne gre. Samo moram inštrukcije plačevati iz svojega denarja pa mi je čist škoda, sam prfoksa mi pa ne razloži dobr pa jo poslušam, pa ne nism zamišljena, d me ne boste obsodli. Še naloge sem probala reševati pa sem hitro obupala, k nism znala začet.

Sem inštruktorco vpršala iz kje naj delam naloge, d bo tudi potek, ker so marskje samo rešitve, jaz pa rabim postopke, drugač mi tist rezultat nič ne pomaga, k itak ne znam pridt do njega. Mi je svetovala e-matematika.si . Je že zgoraj en napisal, pa sem se oglasila d še jaz pohvalm. Sem zelo zadovoljna. Res vse pohvale. Ni to reklama, samo priporočam še ostalim ki ne veste za to. Z inštruktorico se dobiva samo pred testom enkrat, vmes rešujem naloge na e-matematika.si imajo cel potek full fajn napisan. Pa še filme z razlago in nalogami imajo, te tudi dostikrat zavrtim.

Plačam samo 30€ za celo leto, ker ponavadi sem na mesec dajala več za inštrukcije. Zdj delam naloge iz tam pa mam ful manj inštrukcij kot prej, samo enkrat pred testom pa še to ne vsakim. Priporočam tudi jaz. Meni zelo pomaga, ker je ful različnih nalog. Pa hvala inštruktorici ker je bila toliko fer, da mi je povedala za to. No, sej ona nima več toliko časa učit, mogoče mi je tudi za to.

pozdravljeni. sem dolgoletni in izkušeni inštruktor matematike tako za osnovne šole, srednje šole kot tudi za študente. sem iz Grada na goričkem v Prekmurju. če kdo rabi odličnega inštruktorja ki uči tako da tudi res nauči,in da se ocena v šoli zares tudi popravi potem me pokličite na: 041 537 639. moje ime je Tadej. lahko pa obiščete tudi mojo domačo stran na internetu kjer dobite več informacij: http://www.instrukcijezamatematiko.si

liman (√n+ ∜(n^2+ n))/(√(6&n^3-1)+ ∛(n+2))
A mi prosim pomagaš? Res ne znam in pišem v ponedeljek. Se trudim s temi limitami pa ne gre. Lepo prosim.

PARDON: & pomeni koren

New Report

Close