Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja gimnazija bežigrad fama ali resnica

gimnazija bežigrad fama ali resnica

Gimnazija Bežigrad ali so resnično tako dober profesorski kader in dijake, da posegajo po najboljših rezulatatih ali je samo fama, preveč podeljevanja dobrih ocen zaradi elitizma?
Sprejmejo samo odličnjake nad odličnjaki, ampak so osnovnošolske ocene res pravo merilo za znanje?

Statistika uspešnosti zagotovo ne laže. Menda se razlikujejo od drugih gimnazij po tem, da iščejo znanje in ne neznanja, zato potem boljši uspeh, saj vemo…kdor išče, ta najde :-).

Drugo pa so izkušnje, kaj več lahko povem ob knocu šolskega leta, ko bo sin zaključil prvi letnik (upam). Zaenkrat mu je všeč.

Sem končala bežigrajsko pred skoraj 10 leti. Iz našega razreda je nastalo 8 pravnikov, ki so vsi zaposleni v različnih odvetniških pisarnah, nekaj mladih raziskovalcev na Inštitutu Jožefa Štefana, en zelo uspešen arhitekt, ena zelo uspešna mlada prevajalka, 3 zdravniki, za ostale pa ne vem. No, jaz sem končala en faks, za katerega v javnosti prevladuje mnenje, da je “lev” in neperspektiven, ampak sem se z delom in učenjem znašla kar na višjem položaju. Tudi če so podarjali ocene, so jih očitno imeli za kaj 🙂

Ne vem, koliko se je od takrat spremenilo in dobra gimnazija ni zagotovilo za kasnejšo življenjsko uspešnost, je pa bežigrajska takrat definitivno producirala mladino, ki je danes večinoma uspešna. Verjetno tudi zaradi te fame (a veš, samoizpolnjujoča se prerokba, bi jst rekla).

Mi je bilo pa vedno smešno, kako so se gimnazije delile na težje in lažje, pa mi ni jasno, kako, ker kolikor vem, imajo vsi isti predmetnik. Je pa res, da so nas že v 3. letniku začeli pripravljati na maturo, kar v drugih šolah ni bila praksa. Kader se mi je zdel povprečen, na tej šoli je zaposlenih ogromno učiteljev. Eni so izstopali v pozitivnem smislu (ne boš verjela, ampak najbolj zahtevna sta se mi zdela geografija in biologija – smešno, a ne, ampak imeli smo take profesorje, ki so ogromno zahtevali pri teh dveh predmetih, drugi razredi so nabasali pač na kake druge fore), drugi v negativnem, na splošno pa so bili vsi precej usmerjeni v to, da nas čimbolje pripravijo na maturo. Drugače pa se meni ni zdela šola nič posebnega.

nova
Uredništvo priporoča

Kogarkoli sem srečal iz Bežigrajske je bil nadpovprečno nadarjen. Ne rečem, da imajo tam super profesorje definitivno pa se nanjo vpisujejo nadpovprečni dijaki zato tudi dosegajo dobre rezultate.

ravno v tem je fora – z dobrim materialom,beri samimi odličnjaki, pa res ni težko delat. tekom let je uspelo bež. gimnaziji pridobiti same take, s komaj kakšno štirico v spričevalu, ja, s polno ritjo je lahko sajvestekaj. učitelji pša niso dobri zaradi svojih naslovov, da so svetniki ali doktorji znanosti, mogoče zaradi tega celo nasprotno. občutek za dijake moraš imeti, ti pa imejo tudi drugje, kot tudi na tej gimnazije eni ja drugi ne. Jasno, potem večtakih otrok diplomira, je pa veliko takih, kot tudi na drugih šolah, ki zabluzijo prej ali slej

Bežigrajska gimnazija je sicer elitizem, vendar mu ljudje verjamejo.

Tako kot vedno tista ženska fama o “srednje šole so za zgube” je Bežigrajska gimnazija gimnazija med gimnazijami.

Glede na zgodbice je Bežigrajska gimnazija ena od bolj dekadentnih in moralno razpadajočih gimnazij. Profesorji med urami jejo tablete, kakšna afera z dijakom pade vsake toliko ipd.. Običajne srednje šole so bolj mentalno zdrave. Ampak s tem je tako. Če vidiš, da se je nekdo vpisal na Bežigrajsko pomeni, da je sam ambiciozen, oz. so ga starši rinili v ambicioznost in mu tudi osebno raje daš službo v nekaterih kadrih. Za praktično delo nima smisla mahati s tem papirjem.

Da se razumemo, nič več znanja ne zahtevajo različne gimnazije med seboj in razlika med srednjimi šolami in med gimnazijami je predvsem v družboslovnih predmetih. V matematiki je razlika recimo pri integralih, a vendar delajo mamice ven iz tega tako znanost, da lahko potem bataljonom žensk razlagajo, kako so one poskrbele za svojega sončka, ki bi moral biti že skoraj odrasel.

Glede pravnih zaposlitev, o katerih se sliši v povezavi z Bežigrajsko gimnazijo je pa Slovenija v lasti stare krvi in neoptizma, s čimer predvsem mislim na nepotrebnost kakšnih posebnih sposobnosti za udejstvovanje v pravnem sektorju. Nekateri se tako preseravajo, da ne vejo več kaj bi naredili, da bi izkoristili svojo materialno nadvlado in rinejo otroka na bežigrajsko gimnazijo, potem pa v službo.

Na Bežigrajko sem hodila že pred ohoho leti (še skoraj sem bila SNŠ-jevka, torej usmerjeno izobražena), tedaj je bila to dobra šola: dobili smo veliko znanja, naučili so nas, kako se učiti, kako reševati teste, kako odgovarjati na trick-vprašanja, ni jim bilo vseeno za nas in niso nas maltretirali. Kar zadeva nadaljevanje poklicne poti je podobno, kot je bilo pri zguhjoik, ki je pisala zgoraj, veliko nas je uspešnih, nekateri celo zelo. Gotovo pa kdo tudi ni, za vse niti ne vem.

Je pa res, da večino ljudi, ki niso hodili na Bežigrajko, zelo moti, ker se Bežigrajčani takoj prepoznamo oziroma imamo takoj nekaj skupnega in se začnemo o tem pogovarjat, baje, da kot da smo nekaj več. Kaj pa vem, meni se je zdela pač ena od boljših šol, zakaj bi zdaj to skrivala.

Kot predhodnica, sem tudi sama končala to gimnazijo že pred veliko leti, ravno ko je iz SNŠ postajala gimnazija sem se vpisala. Lahko se strinjam malo o dekadentnosti, ki jo je bilo ravno prav glede na dijake, ki niso v to noter padli, saj so imeli že neke cilje. Poanta pa je, da nas niso drk.. li z neumnostmi in je bilo dosti svobode. Če te kdaj ni bilo h kaki uri, ni bilo take panike, dokler si dobro delal. Sistem je bil bolj podoben študiju. In ravno v tem je bil keč. Ko smo prišli na faks, ni bilo take spremembe in smo npr. tisti, ki smo imeli na SNŠ trojke in štirke normalno delali naprej, par kolegic, super odličnjakinj s Poljan, pa je npr. čisto zablokiralo in niso mogle čez noč zamenjati sistema učenja, lepih zapiskov in zvezkov in sprotnega preverjanja. Jaz pa sem bila navajena, da ni tako važno sodelovati, biti na vsaki uri in imeti lepih zvezkov, temveč da je važno le, da se u nulo pripraviš, ko je to važno. Tako sem, kljub temu da na SNŠ nism bila strašna perla, ekonomijo brez kančna težav končala praktično prva v letniku (dejansko mi je bilo lažje kot v srednji šoli) , sošolci pa so tudi po veliki večini zelo uspeli, so že pri dobrih tridesetih ugledni odvetniki, profesorji…pa ko bi jih videli neke alternativce v srednji šoli 🙂

Jaz sem hodila tja. Šola je dobra in kvalitetna…….glede mentalitete dijakov bi pa lahko marsikaj rekla. (Veliko je takih, ki se imajo za ne vem kaj in tega ne pozabijo kazati vsem okoli. )

Takile me pa nekoliko zjezijo:). A si ti mogoče hodila na Bežigrajsko npr. v zadnjih 15. letih ali pa je mogoče hodil tvoj otrok, glede na to, da toliko veš o dekadentnosti in moralnem razpadanju na tej šoli? Dam roko v ogenj, da ne. No, moj otrok pa je. In za moje pojme je šola super, tako kot so ti povedale že tiste, ki so jo naredile. Imam tudi primerjavo z dvema drugima ljubljanskima gimnazijama kamor sta hodila druga dva otroka, tako da nekoliko vem o čem govorim. Propad “moralnih vrednot” si pojdi pa na Moste ogledat, mogoče boš pa tja “rinila” svojega otroka, da se ne boš ravno preseravala, tako kot po tvoje tisti starši katerih otroci hodijo ali so hodili na Bežigrad.

Jaz oprostite popizdim od te elite.

Moja je bila na Aškercu, ja podn boste rekli, saj sem jih tud slišala, pa gre vštric z Bežigrajci.

Ni “elitno” brihtna, vendar kot rečeno deluje. Pač vsi sončki niso geniji, nekateri rabijo več in so vztrajni.

Ujčkanje elite in genijov mi gre počas na jetra. Potrebni so “borci” in le te vzgajajo te “podnske gimnazije”, kajti, če tam uspeš si iz pravega testa.

Lepo prosim ne propagirajte kot papagaji ene stvari.Vse je za nekaj dobro in slabo.

Tudi Bežigrajci niso v vsem naj, vzgajao jih pa kot naj.

1. potrebni so borci in borci sigurno niso tisti, ki svoje znanje pokažejo na napovedanem testu i spraševanju!
2. vzgoja je bistvena, vzgajati nekoga, kot najnaj, naredi veliko več, kot večno popravljanje napak in iskanje popolnosti!

Drugače nimam nič niti proti Bežigrajski, niti kateri drugi gimnaziji. Vsak po svoje.

Ja biti naj, si dovoliti naj.

Človeške vrednote so razvrednotene.

Zato pa smo tam, kjer smo, sam mal je treba pogledati z drugimi očmi.

Iizkoristi drugega kolikor se da. Potem si ta glavni in vsi ti ploskajo. Tko je sedaj pri nas. Ni kej.

Jaz sem hodila n Bežigrajsko, še preden je bila gimnazija. Takrat je bila to ugledna, “elitna” šola, s sprejemnimi izpiti in oh in sploh.
No, tja smo prišli itak izključno odličnjaki v OŠ, tam smo se lepo razdelili od 1 do 5, počeli to, kar počne glavnina srednješolcev – smo se učili, pa fajn meli, pa lumparije zganjali, pa se zaljubljali – ni da ni. Konkretno iz mojega razreda nas je veliko doštudiralo, nekaj tudi ne, med študiranimi so nekateri izredno uspešni, nekateri pa malo manj, nekateri so se pa čisto zgubili. Pod črto: nobeno razodetje. In ne verjamem, da je zdaj kaj dosti drugače.
Uspehi na tekmovanjih so bili že takrat, zdaj pa najbrž tudi. Je pa res, da smo bili takrat ogromna šola – v naši generaciji so bile paralelke do črke M, tako da že številčnost popolnoma statistično zagotavlja več “perl” kot v šoli, ker so paralelke tri (kjer jih je procentualno verjetno enako).

Jaz sem hodila tam nekje leta 2 pa 3 na Srednjo vzgojiteljsko šolo v Ljubljani. Tam je poučeval slovenščino profesor, ki mu do danes ne najdem para med vsemi profesorji tako na osnovnih, srednjih šolah kot tudi na fakultetah. Njegovo znanje, karizma, pravičnost in še marsikaj drugega je očaralo marsikatero dijakinjo- ja, bile smo v glavnem punce.
Študij slovenistike sem nadaljevala na PA in nato na FF! Z nadpovprečnimi ocenami. In v letih študij nisem doživela tistega, kar nam je dal ta profesor na omenjeni srednji šoli!
Nobena od prijateljic gimnazijk nima znanja na tem področju, ki ga imam JAZ.
Še danes ga občudujem in še danes je moj idol in vzornik! Lp!

S tako opevane gimnazije prvega letnika kemije ni naredila polovica od njih.

Sem iz UNI-FE. Pri nas so ljudje iz srednjih šol in so ljudje iz gimnazij in gimnazijci jamrajo o tem, kako je njim na takem faksu težko. Poznam tudi kakšnega z Bežigrajske in kakšenga od njih nesem, kakšni pa mene nesejo. Najbolj sta briljirala pri nas dva študenta. en je iz bežigrajske gimnazije, drugi pa ne. No, tisti drugi je imel vse 10/10 razen en predmet 9/10, pa ni zganjal nobenega haloja zaradi tega. Uni z Bežigrajske je imel sicer vse predmete 10/10 ampak je šel tistega delat ene 4x pa še takrat je dobil 10 po napaki profesorja. Kar vam čem rečt je to, da nimajo čisto nič več v glavi nobeni sončki od nobenega. Ko boste drugič mamice videle smetarja na cesti in šoferja avtobusa se zavedajte, da je tudi on bil ob rojstvu praktično enako sposoben kot vaš biserni sonček, le drugačne izkušnje je doživel in ob doživljanju le teh je uporabljal drugačno življensko filozofijo. Kar se tiče tistega gimnazijca z Bežigrajske vam lahko povem, da je zelo zelo uspešen študent, ki je na koncu seveda šel v tujino. Lahko pa vam tudi povem, da je imel zelo klavrno študijsko življenje in da je večkrat opravljal iste izpite kot marsikateri ne-vzoren študent, da si je res zagotovil vse 10/10. Za moje pojme nesmisel, saj še sami profesorji ne jemljejo vsega tako resno. Gre se samo za ambicije in agresivnost.

Takile me pa nekoliko zjezijo:). A si ti mogoče hodila na Bežigrajsko npr. v zadnjih 15. letih ali pa je mogoče hodil tvoj otrok, glede na to, da toliko veš o dekadentnosti in moralnem razpadanju na tej šoli? Dam roko v ogenj, da ne. No, moj otrok pa je. In za moje pojme je šola super, tako kot so ti povedale že tiste, ki so jo naredile. Imam tudi primerjavo z dvema drugima ljubljanskima gimnazijama kamor sta hodila druga dva otroka, tako da nekoliko vem o čem govorim. Propad “moralnih vrednot” si pojdi pa na Moste ogledat, mogoče boš pa tja “rinila” svojega otroka, da se ne boš ravno preseravala, tako kot po tvoje tisti starši katerih otroci hodijo ali so hodili na Bežigrad.[/quote]

oprosti, ljubica, si sama pokazala isto omejenost kot je ta, na katero se jeziš. Tvoji predsodki glede moščanske gimnazije so ravno tako neinteligentni in pač kažejo, da si še kako dovzetna za kolektivne floskule:))

ni glih tak, no. na IQ dosti vplivajo tudi geni in velika verjetnost je, da smetar na cesti ravno ne briljira in da če bi ga posvojil par profesorjev je ravno tako vprašanje, ali bi prišel do faksa, ali bi naredil samo kako poklicno srednjo šolo. je pa res, da najbrž ne bi bil smetar.

sposobnosti se od človeka do človeka razlikujejo. v eni in isti družini lahko imaš otroke, ki razturajo v šoli in take, ki bodo komaj lezli naprej.

Zakaj misliš, da nekdo, ki ga vzgajajo v naj, nima človeških vrednot? Zakaj apriori ne more biti dober človek?

Jaz svojega otroka vzgajam v naj in je na Bežigrajski! Tako ga vzgajam zato, da ve, da lahko deseže vse, kar si zaželi. Tako ga vzgajam zato, da ve, da kar je do zdaj dosegel, je uspeh in da zna ceniti svoje uspehe. Fant je samozavesten, z dobro samopodobo in z visokim socialnim čutom! Živ dokaz, da se motiš!

New Report

Close