Najdi forum

SŠTS ŠIŠKA

[hr]
Danes sem bila z malim na tej šoli (Litostrojska). Mali je navdušen, jaz pa skeptična. Šola je na slabem glasu. Mali pa tudi ni vnet za učenje, po cele dneve bi kaj šraufal…

Ste bili na tej šoli? Koliko jo poznate? Kaj mi predlagate? Pa zaposlitvene priložnosti?

Jaz sem hodil na to šolo. Nič resnega. Zdaj sem varnostnik. Tudi moji sošolci so varnostniki. Drugega ni za dobit. Me je sram.

Moj sin hodi na to šolo, program elektrikar – elektronik, 3 + 2, sedaj je v 4. letniku. Jaz sem zadovoljna s šolo. Imajo red, zahtevnost je dovolj visoka, kar se tiče prakse, je dobil ogromno. Tudi s profesorji sem zadovoljna, so zahtevni, znajo pa tudi prisluhnit težavam. Ko bo sin končal, bo šel študirat, lahko bi pa že danes dobil službo pri obrtniku, pri katerem dela med vsemi počinticami.Obrtnik je z njim zadovoljen, pravi, da se je veliko naučil v šoli.
Nasvet: šola je na slabem glasu lahko zaradi enega samega dogodka, otrok naj gre tja. Poslušajte njega, nima smisla ga silit na eno šolo, ki po glasu nekaj velja . Ne bo delal, sem pedagoška delavka, poznam veliko primerov. LP, veliko uspeha.

nova
Uredništvo priporoča

Pozabila sem povedati, da je šel moj sin s prav dobrim uspehom na to šolo, lahko bi šel tudi na Vegovo ali v gimnazijo. Ni ravno tip, ki bi sedel pri knjigah. Učiti se na tej šoli tudi morajo, vendar to ne pomeni po tri ure na dan. Z lahkoto je izdelal tretji letnik s prav dobrim in tudi zaključni izpit. Šraufanje – tukaj je to elektronika, ga zanima, imaš veliko možnosti za inovativnost, sploh tiste lučke pa light show, pa lučke v jaslicah, pa še kaj,…lp

Sicer je tole že malo staro…ampak vseeno…

Sam hodim na to šolo… 2. letnik mehatronike… teorije veliko, prakse nič (v celem letu smo v delavnici naredili cca. 2h dela), sanitariji so v k****, računalniki in programi pravtako (solid edge), nekateri profesorji ne znajo sploh učiti (kaj pa ve človek iz industrije kako se uči), knjiga za mehatroniko (svoj del v knjigi ima tudi sšts Šiška) ima polno tiskarskih in slovničnih napak, naloge so notri rešitev pa ni (kako naj sedaj preverim če je prav rešeno).

Obljubljali so veliko prakse dela z raznimi stroji (roboti stružnice…), a od tega ni praktično nič.

Mehatronika na naši šoli je ful bad, kot vse ostale stvari. Če se fant hoče naučiti kriminala, ga kar vpišite v Šiško.

Predlagam raje kakšno gimnazijo, potem se bo pa že izobraževal na faksu.

In še to: ZAPOSLITEV NI!

Fant gre lahko le še za varnostnika

jaz sem hodil na to šolo, bil je diktatorski red, visoka stopnja zahtevnosti, veliko jih ni naredilo… sam sem šolo končal, kasneje tudi strojno fakulteto, in sem po 5 letih v službi že v upravi enega večjih podjetij v sloveniji…
torej.. sama šola je OK, kaj pa iz nje potegneš.. to je pa stvar posameznika

Js bom tko povedu… sola kot taka je v redu sem mehatronik 🙂
Na soli so razni cefurji ki znajo bit glasni (ceprou sm tut sam siptar) ampak k en dobi na nos je pol mir in je vse spet lepo 🙂
Glede prakse iz mehatronike:
prva dva leti je praksa kao tehnicno risanje s programom SolidEdge (nekaj takega kot AutoCAD)
tretje leto smo 2 uri bili v delavnici in naredili napeljavo na maketah za 2 zarnici in celooo leto pri mehatroniki pisali program za struznico v WINNC na koncu leta tudi naredili koncni izdelek (tut tisti koscek aluminija smo mogli placat :)))) )
potem je prisel 4. letnik in praksa je bila sedenje v ucilnici in gledanje v robotsko roko ki smo jo kasneje tud upravljali (malo tezje kot avto na daljinca ampak ne veliko)
nazadnje pa pride tudi mesec normalne prakse ki se ji lahko rece praksa ko gres v podjetje.

to je to o praksi sedaj pa ucitelji:

Zelooo slaba organizacija celotne sole:
-ucitelji zamujajo (NAJMANJ 10MIN PROTI KONCU LETA SE SPROSTIJO ZAMUJAJO KAR 15 MIN)
-nadomescanja so nepricakovana
-ucitelji vcasih tudi niso cisto prisebni
-posebaj bi se pa se dotaknil ucitelja za mehatroniko, ki je po logiki mehatroniku najnujnejsi predmet. No g. Ekar je clovek z industrije ki je prisel v uciteljstvo. Nima nikakrsnih izkusenj za ucenje. Del prevoda knjige mehatronika je tudi njegov. Profesor enostavne ne zna in nima talenta za ucenje. Pri njemu se po cele dneve na projektorju v MSWordu gleda projekcijo knjige Mehatronika v elektronski obliki. Vsako uro je na vrsti nov dijak za branje, ki prebere eno stran iz knjige. Ko se prebere priblizno 20-30 strani je na vrsti test. Test je sama piflarija, ki jo takoj pozabimo. V knjigi so vecinoma alineje nastevanja in to se moramo dobesedno napiflat (vsak lollek ve da to ni trajno da za maturo ne bo imel nihce pojma) In tega se bojim! S takim nacinom ucenja se dijak ne nauci nicesar in bi bilo potrebno to spremenit!
Pri drugih predmetih recimo da ja v redu in da nimam pritozb!

WC-ji so pa za pobruhat!¨!!!! (cistilke ocitno drage dijaki pa svinje ki ne znajo scat!)

Drugace ce zelite na solo kot mehatronik (zaposlitve niso problem in nebodo – tehnika gre vedno naprej) vi kar pridite potrpite 4-leta da imate osnovo za faks in to bo to. Sola ni taka da bi vas gdo napadal grozil itd. Tega se ni za bat – tako da informativni bodo kar pridite 🙂

kaj če greš v smer računalništvo lahko po končani šoli še kam prideš al ne?
drgač pa a žensk je kej na šoli da ni tko k vegova -_-?
pa a folk na šoli je normaln al so sami čefurji pa retardi?

če te zanimajo ženske se upiš na frizersko…

Hodim na to šolo (program tehnik mehatronike) in moram povedati, da je res, kar nekaj stvari.
Ne čisto vse ampak…
Na kratko, preden začnem na dolgo in široko, bom povedal, kako je z profesorji. Profesorica, ki nas uči 3 predmete, ki so povezani z mehatroniko je popolnoma pristranska. Če na kratko razložimo, s tem mislim to, da kako je do nekaterih skoraj dobesedno zlobna, do tistih, ki pa se ji prilizujejo, pa je popolnoma drugačna (pri spraševanjih jim daje višje ocene, če pa je očitno, da bi moral dobiti enko, ga pošlje dol, in mu samo prijazno reče, naj se nauči do naslednjič, kar pomeni, da ima še en teden časa, da se nauči). Nekateri profesorji ne znajo učiti, drugi zamujajo tudi po pol ure(to se dogaja še posebej pri praksi), profesorji spreminjajo dogovore v njihov prid ( ko zamudo jo rečejo, da smo se tako zmenili), če se kateri izmed učencev še posebej glasno smeji njihovim šalam, takoj dobi višjo oceno ali pa kakšen plusek. Seveda niso vsi profesorji slabi ( v glavnem tukaj so, ampak…) sta profesorici za matematiko in angleščino the best, to isto a je tudi vse.
Tudi nam so, ko smo bili pri njih na ogledu rekli, da je ena šolinih dobrih lastnosti to, da je zelo veliko prakse, da imajo dobre učitelje in podobno, vendar ni bilo čisto tako. Ko je bil prvi šolski dan smo bili seveda zelo veseli, saj smo opazili, da imamo enkrat na teden 4 ure prakse (mišljeno vse štiri ure v enem dnevu) vendar pa smo bili presenečeni, ko smo samo pisali. Govorili so nam, da je tako vedno, ko smo pa šele prišli na šolo, torej smo si mislili, da bomo te težke dni že pretrpeli. Vendar se to po dolgih mesecih ni spremenilo. Začeli smo se pritoževati, pa nam je profesor odgovoril, da moramo razumeti kaj pri praksi sploh delamo. Ko smo mu povedali, da to isto počnemo že pri drugem teoriji tega predmeta pa je bil zelo presenečen, in je izgledalo, da on ni vedel, da imamo tudi teorijo. Pa da vas to ne bo zavedlo, dejanske prakse je bilo zelo malo (morda pol šolske ure na en dan prakse)

Hodim na to šolo (program tehnik mehatronike) in moram povedati, da je res, kar nekaj stvari.
Ne čisto vse ampak…
Na kratko, preden začnem na dolgo in široko, bom povedal, kako je z profesorji. Profesorica, ki nas uči 3 predmete, ki so povezani z mehatroniko je popolnoma pristranska. Če na kratko razložimo, s tem mislim to, da kako je do nekaterih skoraj dobesedno zlobna, do tistih, ki pa se ji prilizujejo, pa je popolnoma drugačna (pri spraševanjih jim daje višje ocene, če pa je očitno, da bi moral dobiti enko, ga pošlje dol, in mu samo prijazno reče, naj se nauči do naslednjič, kar pomeni, da ima še en teden časa, da se nauči)
Tudi nam so, ko smo bili pri njih na ogledu rekli, da je ena šolinih dobrih lastnosti to, da je zelo veliko prakse, da imajo dobre učitelje in podobno, vendar ni bilo čisto tako. Ko je bil prvi šolski dan smo bili seveda zelo veseli, saj smo opazili, da imamo enkrat na teden 4 ure prakse (mišljeno vse štiri ure v enem dnevu) vendar pa smo bili presenečeni, ko smo samo pisali. Govorili so nam, da je tako vedno, ko smo pa šele prišli na šolo, torej smo si mislili, da bomo te težke dni že pretrpeli. Vendar se to po dolgih mesecih ni spremenilo. Začeli smo se pritoževati, pa nam je profesor odgovoril, da moramo razumeti kaj pri praksi sploh delamo. Ko smo mu povedali, da to isto počnemo že pri drugem teoriji tega predmeta pa je bil zelo presenečen, in je izgledalo, da on ni vedel, da imamo tudi teorijo. Pa da vas to ne bo zavedlo, dejanske prakse je bilo zelo malo (morda pol šolske ure na en dan prakse)

KREEEEEPPP!!!!

Sem učenec sšts šiška hodim v 5. letnik elektrotehnik pti. Zelo sem navdušen nad profesorjem Brankom Vrečarjem,ki nas motivira pri delu z elektrotehniko. Drgač imam pripombo za kreganje in zabijanjem kajl
oziroma podstavljanjem pasti med učenci in med profesorji. Oni mislijo da bodo s tem nekaj dosegli ampak to ne bo držalo. Dijaki so itak v tej šoli šalabajzeri in mislijo da so nekaj dosegli v življenju in se delajo da imajo veliko bogastvo na šoli in v življenju ampak so za to krivi samo starši. Imamo veliko bejb v sosednji šoli frizerska in zelo v redu. Imamo dijake ki so zelo prijazni in vljudni. Tiste dijake bi izpostavil ki razbijajo in so zelo pokvarjeni te treba pa zelo odariti po gobcu in po žepu ker te so krivi za slab glas šole.
Prostori te šole niso glih urejeni in za to so krivi dijaki ki razbijajo. Profesorji bi morali te dijake takoj vršti iz šole ne pa da jih držijo na šoli. Lani sem videl kako je nepravična ta šola ssts šiška ko učenec kar ugovarja profesorja in nič dijak oziroma divjak ne dobi po kazni ker smatrajo da ima dijak oz. divjak vse pravice do tega in nobene dolžnosti. Tudi letos se dogaja v 5. letniku in isto kot lani nobene kazni.
WC so zanič ker jih razbijajo oprostite izrazu serjejo po školjki in ščijejo vse povprek. Računalniki so tudi v potopu,internet je boljši pr men doma ki imam bakreno žico kot v šoli ki je optika. Denar se je samo vrgel za to šolo in za opremo v prostorih oz. učilnicah. To opremo ne znajo merkati iz strani učencov.
Ostalo je kar v redu samo treba se učit in truditi za dobro oceno in ni nujno da boš lahko samo varnostnik in šalabajzer zato ni treba nikoli obupati kot jaz ker sem skoraj v tem letniku ki ga hodim in v prejšnih letih ampak mi kar gre pr ocenah. Predlagam vsem staršem ki hočete vpisati svoje otroke v srednjo šolo da malo povzgojite svoje sinove in hčerke in jih tudi naučite bontona na javnem mestu. ta šola bi bila boljša če bi bil lep bonton do profesorjev in do učencev med seboj.Pravzaprav treba terat dijaka že od doma da se mora delat in ne mislit o pizdarijah in neumnostih. Ostali profesorji so pa zelo dobri in prijazni. Samo to vam svetujem da se ne zaleteti za prvo žogo in malo premislite kam jih vpisati bodoče dijake in ne nasedati govorom ki so vam govorili na informativnem dnevu v tej šoli ssts šiška kako je vse lepo in dobro ker to sploh ni res ponekod do tega treba še veliko narediti. Bodite pravični in se učiti

Lp

[img]https://www.dropbox.com/s/4lsge08bgjj5jai/DSC_0006.jpg[/img]

Evo pa ti serji na tej šoli ssts siska
Naredijo nov wc pa pol se to zgodi

Pravo so govna ova divjaška od dijakov

ta šola je totalno v K****!! Sploh odnos profesorjev do dijakov. Žal

Očetje in matere, POZOR!,

če želite, da vaš sin postane hinavec, tat, preprodajalec drog, lažnivec ali preverzneš, potem je ta šola prava izbiraa 🙂

Pozdravljeni!

Imam problem, ker ne vem kam naj vpišem mojega hišnega ljubljenčka (sina).
Ali je SŠTS primerna ustanova za malce posebne?

Hvala za vsak odgovor!

Jožica

Pozdravljeni!

Se popolnoma strinjam, vedno sem mislil ter upal, da bom sina usmeril na pravo življensko pot. Vedno sem mu želel vse dobro v življenju. Toda, ko se je sin, na podlagi mojih nasvetov vpisal na slednjo šolo, se je vse spremenilo. Postal je vedno bolj aroganten, sebičen, len ipd, skratka popolnoma je bil v svojem svetu. Padel je pod vpliv slabe družbe, katere je na tej šoli obilo. Tudi ocene niso bile kaj zavidljive. Nekegega dne sem prestal hudo izkušnjo, ko me je poklicala njegova razredničarka, in vse moje dvome potrdila, ter da je sin na dobri poti do izključitve. Sin mi je trdil eno, razredničarka pa drugo. Sedaj ne vem komu naj vrjamem. Nekako sem izgubil zaupanje tako v sina, kot v šolo katero slednji obiskuje. Pomislil sem že, da bi sinu nudil pomoč pri terapevtu, vendar žena temu močno nasprotuje. Zaradi tega se z ženo večrat sporečeva, ter sva na dobri poti do ločitve, kar pa se zelo bojim, ker je sin šele v 2. letniku in me zelo skrbi da bo tale nočna mora trajala še naslednja tri leta.

Jožica, in kaj naj, pa še nekaj, mislim,da bo arnes dobil obvestilo o vašem početju in seveda tudi vsi ostali, ki uporabljajo njihov dostop do interneta.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

New Report

Close