Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja plača učitelja v osnovni šoli

plača učitelja v osnovni šoli

Zanima me plača učitelja začetnika v osnovni ali srednji šoli, neto, brez malice in potnih stroškov??

Če misliš na pripravnika, je to 1.164,48€ bruto.

Jaz sem 1.9. podpisala 850 bruto, tako, da ne vem, kje vam podatki za pripravnika??
Imam pa 8 let izkušenj.

Ne vem, kako to, da imate nekateri za pirpravnika take plače. Od česa je to odvisno, potemtakem????

nova
Uredništvo priporoča

hmtggd, ne vem, meni tako piše v pogodbi, in sicer, da sem v 24. plačilnem razredu in je toliko plače, kolikor sem navedla. Zakaj imaš pa ti tako nizko, pa ne vem in me pravzaparv zelo čudi. Sicer pa ne bom pametna, sem prvič v tem in vem samo to, kar so mi napisali in rekli, zato najbolje, da odgovori nekdo z večletnimi izkušnjami.

Od česa je pa višina pripravniške plače odvisna … hm … verjetno od višine razpisanih sredstev … predvidevam.

Ne vem, a vas nekdo fejst okrog prinaša al mam jst kake privilegija – ampak tudi po zakonu je plača učitelja 1470 BRUTO (970 neto) za 30 plačni razred – tudi jaz sem začetnica s strokovnim izpitom in 3 letnimi izkušnjami. Za pripravnika je 70% tega.

To je za polni delovni čas. Drugače pa, če nimaš vseh ur, imaš plačo ustrezno manjšo.

sepravi kulk zaslužjo učitli za razredni pouk na oš neto?

ker js sem brala na financih, da učitli zaslužijo od 1000 – 1500 evrov NETO.

Toliko kot piše pred tvojim postom. Učitelj začetnik brez delovne dobe pade v 30. plačilni razred in zasluži 970 € neto brez dodatkov (malica, potni itd.). Potem se plača zvišuje glede na napredovanje v plačilne razrede, nazive (le-ti je že lep čas zamrznjeni; lahko pridobiš naziv, a plača se ne zviša) in glede na delovno dobo. Če učitelj nima polne učne obveze (po domače: nima dovolj ur), je plača nižja. Plačano pripravništvo znese 70 % osnovne učiteljske plače (okoli 680 €).

Placa ucitelja je1000 do 1400e za moje pojme je to vrredu mislim da si vec ne zasluzijo.Ucitelji bi morali biti na delovnem mestu 8 ur tako kot v gospodarstvu.Poglejte ucitelj zacne z poukom ob 8 konca pa ze ob 1h to je 5 ur ob 2 je ze doma potem bi pa radi imeli vecjo placo

Če bi jaz vašim otrokom snov blefirala iz glave, bi me otroci odnesli iz razreda. 😉 Tako se greš lahko le varstvo, pa še tam jih je treba zaposliti in jim dati izzive, da preživijo eden z drugim.

Mimogrede:
Začnem ob pol osmih in končam ob pol štirih. Ne meči vseh v isti koš.

preveč

New Report

Close