Najdi forum

Najstnice in tamponi

Imam hči staro 12 let. Leto dni ima že perilo in tokrat ga pričakuje ravno v času dopusta.
Zelo rada se potaplja in je v vodi.
Sem v dilemi ali naj ji ponudim mini tampončke? Naj bo na plaži in se le sonči oz namaka noge?
Kaj naj storim?

naj namaka nogice….

Naj gre plavat, se potaplja in počne vse tako, kot ponavadi. Ko pride iz vode, naj jo čaka brisača, da se hitro zavije. Potem naj gre pa preoblečt kopalke in naj si naštima vložek.

Če bo pa želela, pa lahko poskusi tudi tampone. Jaz sem jih prvič sicer uporabljala pri 14-ih, ampak sem tudi prvo menstruacijo dobila pri 13-ih…

Da bi pa ob obali sedela in nogice namakala, se mi zdi pa kar škoda. No, razen če si tega želi.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa tablete za prestavitev menstruacije?

No, če nima močne naj kar lepo poskusi tampon, ki ga naj zamenja takoj ko pride z vode. Ampak dvomim, da bo mini tampon zadostoval. Mini tampon ji naj služi za navajanje. Ko bo obvladala mini bo pa tudi z večjim šlo.

Menstruacija je za tako mlada dekleta na dopustu skrajno neprijetna zadeva.

Jaz bi ji nedvoumno ponudila tablete za prestavitev. Kajti gre res za izjemen dogodek.

Po moje ni treba delat nobene drame iz tega. Hčerki sem (14let) povedala, da lahko tiste dni počne čisto vse, kar počne tudi ko jo nima (menstruacijo). Povedala sem ji tudi svoje mnenje o umetnem prestavljanju, da je to zame poseg v naravne procese telesa in da tega ne podpiram.
Tampone sem ji tudi ponudila, saj so komot, pa si jih ne upa “tlačit” tam notri.

Lansko leto je bila na morju pri mojih starših, in je sama naredila točno to, kar je ena zgoraj že odgovorila, preprosto je šla v vodo, si v bližini pomola pustila brisačo, se naplavala in napotapljala kot je želela. Ko je hodila ven iz vode je merkala, da ni veliko ljudi v bližini in se izstrelila iz vode ogrnila brisačo in laufala do stranišča kjer si je “preoblekla” kopalke, nataknila kratke hlače in problem rešen.

Hči se je tako sama rešila ta svoj “problemček”, zato ti svetujem da se z njo pogovoriš in se “oborožita” z vsemi rešitvami, s katerimi bosta obe soglašali in v končni fazi mogoče sploh ne bo dobila na morju, zaradi spremembe podnebja se to namreč zelo pogosto zgodi, da kompliciramo brez potrebe, vsekakor pa se je fajn pogovorit glede tega, (če bo, ko bo…)

Pozdravljene,

tudi midve s hčero imava tak problem. 7 dni težko pričakovane Grčije pa še vedno ne veva ali bo M ali ne. Ali ni nevarno (zaradi bacilov) plavati
ves čas M? Takrat naj bi bil mater.vrat bolj odprt in lažje bacili prodrejo iz nožnice naprej. Tudi sama sem pomislila na prestavitev s Primolutom, moja gin.pravi, da naj se sami odločiva. Kaj mislite ve?
Menstr,. cikel še nima točno urejen, 1x na 2 meseca.
Hvala za vaša mnenja.

ja jaz sem tudi enkrat imela menstruacijo med morjem pa sem se kopala, ampak sem se šla po kopanju takoj preobleč. kar pa se tiče prestavljanja, se mi pa zdi da je 12-letnica še malo premlada za to, poleg tega pa verjetno po 1 letu še nima urejenega cikla tako, da niti ni nujno, da jo bo dobila med dopustom. mogoče lahko poskusi tampone.
upam, da se bo vse izšlo kot je treba in da bo lahko vaša hči brezskrbno uživala na dopustu.

Moja hči pri 12ih uporablja tampone na treningih plesa, na dopustu,.. Nima nobenih problemov. Uporablja jih že več kot leto, najprej je začela z mini, sedaj pa uporablja navadne, ker pravi, da ji bolj ustreza.

Zdravo,

meni se zdi, da plavanje v morju ne škodi. Bazen je nekaj drugega. Jaz sem sama prakticirala to, kar pravita dve v zgornjih postih…. Za kemijo bo pa še čas vse življenje…..

jaz grem tui na počitnice lih ko jo bom mela in nwm al naj uporabim tampone al ne?
lih tabletk nebi jemala saj sem stara 13 ampak za tampone pa še nism sigurna ali bi jih al ne.
pa jaz bi uzela že na začetku srednje ne male ki mali ne zdržijo kaj dost :S

Ali ni tako da lahko tampone začneš uporabljati šele po prvem spolnem odnosu??

Neee, to spoloh ni res, da jih šele potem lahko uporabljaš!!!
Ok, zdej pa moje mnenje….nekaterim puncam je zlooo težko dajat tampone tja notri saj jih močno boli in ponavadi odnehajo, drugače pa tudi mislim, da tamponi niso dobri (tut tisti ne, ki jih predlagajo ginekologinje…in take fore), zato ker ti vse zaustavljajo. M teče ven zato ker tudi hoče iti vn, res je da tampon to večinoma vpije ampak vseeno zaustavlja M in to ni dobro…proti sem pa tudi pri tej premestitvi s tabletami (to je res najbolj škodljivo, saj je M tako kot tvoja “obveznost” in ne moreš je kar tako preklicati za nekaj časa, poleg vse tablete uničujejo telo!!!).

Kaj pa če bi vprašala svojo hči,kaj ona misli. Jaz vem da ko imam menstruacijo se tako slabo počutim,da mi še na misel na pride da bi šla plavat. Mogoče tudi njej ne ustreza,če pa ji,pa ni nič narobe če ji ponudiš tampone,lahko mini za začetek,pa naj se mogoče malo manj časa kopa,da bo videla stanje,pa gre potem lahko nazaj v vodo.
Srečno! 🙂

Tamponi :O ? Slišala sem da se po pravem tamponi ne bi smeli uporabljati dokler ne zgubi nedolžnosti .. tako , da ne vem ali je tampon prava rešitev.
Se opravičujem za pozen odgovor , upam da sta rešilin problemček.

Lp

Živjo,
pri vstavljanju tamponov (tamalih) si nisem poškodovala d.kožice ampak pri izvlačenju – je bolelo še pa še, a kaj ko sem ga morala ven dobit. Čez kakega pol leta sem zopet poskusla, tokrat na morju, mi ga je dala mami – bil je malo večji. Notri je šel gladko, a ven so bile ponovne muke. Tokrat sem d. kožico pretrgala do kraja. To sem ugotovila tudi kasneje pri prvem spolnem odnosu, k je šel lulek notr brez težav in bolečin. Fant pa mi tako ni verjel, da sem še devica.

Zato dekleta in starši razmislite kdaj uporabit tampone.

Tampone se brez težav uporablja pred prvimi spolnimi odnosi, ne vem kako naj bi se komu v dandanašnjh časih pomanjkanje “nedolžnosti” sploh še lahko zdel problem, kvečjemu berem pogosto obratno. Pa pustimo te bedaste razloge!

Uporaba tampona za kopanje ne more povzročati bolečin pri izvlačenju, saj bolijo lahko kvečjemu nenapolnjeni in presuhi tamponi, napite od vode je brez težav izvleči ven. Uporaba Minijev je pri tej starosti čisto dovolj, itak ni priporočljivo imet tampona noter pol dneva in takoj po kopanjuu ga je potrebno it odstaranit.

Verjamem pa,d a si ga tako mlada dekleta težko vstavljajo in jim je morda neprijetno. Naj pač razmislijo kaj jim bolj ustreza.

Vsekakor se absolutno strinjam s tistimi, ki ste proti hormonskim prestavitvam v tej starosti. Resno se sprašujem ali so hormonske tablete sploh primerne za nerazvito deklico v cvetu rasti????

Če gre za zelo mlada dekleta z manj močno menstruacijo morda niti ni nujno upoprabiti tampona ampak bi zadostoval že mini vložek (če le ima dovolj kvalitetno lepilo!) oz. dovolj temna barva kopalk pa takojšnja menjava kopalk in ovijanje v brisačo, vendar le pod pogojem čiste vode! Tovrstno početje v bazenih ni proporočljivo iz zdravstvenih razlogov, tam je uporaba tampona obvezna!

tampone uporabljam že 2 leti,(imam 14let) saj treniram plavanje, nimam težav. prestavljanje menstuacije pa nikakor ni priporočljivo. Punce ki so to počele so imele kasneje velike težave z neplodnostjo..

Meni se zdi pa tako smešno, da se vsakič, ko je govora o tamponih, najde vsaj ena, ki misli, da če jih uporabljaš, vse notri ostane:). Kje pa? Pa brez zamere:)

Jaz in moji hčeri uporabljamo tampone od začetka menstruacije, tako da s tem ni panike. Če se bo navadila na vstavljanje, kar zna biti na začetku res malo zoprno, je v bistvu “rešena” za na morje, za šport…

Kaj pa menstrualne skodelice? So iz silikona in ne vpijajo vode, tako si lahko cel dan na plaži brez skrbi. Vstavi se jo tik ob ustju nožnice, tako da je ni treba rintit daleč pred maternični vrat kot tampon in ne rabiš šasrti s prsti po celotni volini. Lunetko uporabljam že 4 leta in se mi zdi enkratna ravno za na morje.

New Report

Close