Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Prepis na srednjo šolo

Prepis na srednjo šolo

Pozdravljeni,

Sin je star 15 let in obiskuje 1.letnik gimnazije. v osnovni šoli je bil odličnjak. V letošnjem letu pa so se pojavile težave, saj nima učnih navad in je čez leto več ali manj “meditiral”. Glede ocen je čez leto še nekako šlo, NMS-jev ni imel. Problemi pa se pojavljajo konec leta. Ima, kar nekaj negativnih, ki jih mora popraviti. Ne vem, če mu bo uspelo. Izrazil je željo,da bi se prepisal na srednjo poklicno šolo. Pravi, da je gimnazija za njega pretežka, da ga učitelji ne marajo… Učitelji pa pravijo, da je sposoben, a ne pokaže prevelikega interesa, razlag ne spremlja, ne piše…Svetovalna služba mi prepis nekako odsvetuje,saj naj bi se prepisali tudi nekateri sošolci s katerimi se druži in menijo, da to ni dobro. Pogovor v svetovalni službi zavrača. Z možem sva mu povedala, da naj se potrudi in letnik naredi. S tem se je nekako strinjal. Sedaj pa ga spet grabi panika in neve kako bo ocene popravil. Pravi pa, da ponavljal letnika na tej šoli ne bo. Skrbi me in ne vem kaj narediti, da bi bilo za njega najbolj prav. Skrbi me, da ne bi zamudili vseh rokov za prepis oz. da v primeru, da bo ponavljal ne bo hotel zopet v prvi letnik na tej gimnaziji. Prosim za vaš nasvet. Lp Lejla

Spoštovani,

težko bo, če si fant sam tega, da bi delal to šolo res ne želi. To je res dvorezen meč: ga siliti v to ali ne. vaše argumente razumem, ne vem pa, kako bi lahko vplivali nanj, če nima motiva in volje. To, da zavrača pogovor res ni prav dobro. Mogoče bi mu bilo ljubše, če bi se lahko posvetoval z nekom izven šole kjer je vključen. Skušajte mu pomagati v tem, da se sam odloči, da premisli, kaj želi in da se tudi ozavesti kaj vsaka odločitev za seboj potegne. Ne prevzemajte odgovornosti namesto njega in tudi slabe volje ne.

PLP Nataša Durjava

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

Hvala za vaš odgovor. Prosila bi vas, če mi lahko priporočite kje bi se lahko posvetovali izven šole. lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, lahko, vendar mi napišite ali bi želeli svetovanje za Ljubljano ali drugo regijo. Bi bil fant in vi ter mož morebiti pripravljeni na skupni prvi pogovor?

Prav lep pozdrav! NAtaša Durjava

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

Pozdravljeni!
Sem v drugem letniku gimnazije. Zadnje čase se mi pojavljajo hude psihične težave zaradi skrbi kako bo z zaključnimi ocenami, ali mi bo uspelo narediti letnik brez popravnih izpitov. Ker si nebi rada še bolj pokvarila svojega zdravja me zanima če bi se lahko prepisala na lažjo strokovno šolo v tretji letnik?

Seveda se lahko prepišete,
verejetno ste se o tem že pogovarjali doma? Ob prepisu pa boste prav zagotovo morali opraviti kakšen diferencialni izpit (od šole do šole različno).Najbolje, je, da se pozanimate kar direktno na šoli (v svetovalni službi) kamor bi želeli iti.

Pa srečno, če ste res preučili že vse možnosti za in proti.

NAtaša Durjava

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

Lahko samo povem, da ko se je moj bratranec po poraznem prvem letniku na gimnaziji prepisal na lažjo šolo, je bilo vse rešeno. Drugo šolo je super izdelal in tudi zadovoljstvo in nasmeh sta bila zopet na njegovem obrazu. Zato bi svetovala, da sina prepišete.

Spoštovana Lejla,
tudi moj sin je bil v OŠ odličnjak, letos pa je v 1.letniku gimnazije totalno “zamočil”. Tudi on nima delovnih navad in tako je na koncu hodil v šolo samo zato da je hodil. Pred 14 dnevi mi je izrazil željo, naj ga izpišem in da bo nadaljeval na srednji šoli – čisto na novo, ker ne vidi več smisla nadaljevati. Po posvetu s psihologinjo sem to tudi storila in ga prepisala na srednjo šolo. Začel je delati preko SŠ. Po razgovoru, kjer sva na koncu jokala oba sva si zastavila nove cilje. Ja eno leto je izgubljeno, ampak Optimistično zreva naprej. Veliko sreče in dobrih živcev z našimi najstniki ti želim.

Sem v 1. letniku gimnazije celje-center in sem trdno odločena da se bom prepisala v srednjo zdravstveno šolo v celje, saj sem s to šolo totalno nezadovoljna glada učiteljev in ocen sem zelo pesimistična, kar me laho močno ovira pri učenju. Že v naprej vem da mi v šoli nebo šlo nejbolje a mi mama odsvetuje prepis med letom. Zanima me če je to še možno in kakšni so pogoji saj je minil šele prvi teden od kar se je začela šola.

Lepa hvala za odgovor!
LP

Seveda se lahko prepišete. Sploh, če vste kaj želite. Vseeeno bi vam svetovala skupni razgovor z vašo mamo in svetovalno delavko tako na gimnaziji kot tudi na srednji zdravsetveni šoli. Čimprej. Lep pozdrav! NAtaša Durjava

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

Živjo!
Sem dijak srednje šole smer gimnazija. Trenutno obiskujem 2. letnik. Prvi letnik sem izdelal z zadostnim uspehom, vendar sem mislil da bom v drugem letniku ”bolj zagrabil” vendar mi ni uspelo in so se že začele pojvljati slabe ocene, zato sem začel razmišljati da bi se prepisal na srednjo strojno šolo v Ljubljani. Vendar ne vem če je možno da bi se prepisal med letom in ali bom moral narediti kakšen diferencialni izpit. Mi lahko svetujete kako naj se tega lotim in kje naj poiščem pomoč?

Hvala za odgovor!

Lep pozdrav, Aljaž

Najboljše bo, če greš s starši na razgovor k svetovalni delavki na šolo, na ketero se želiš prepisati.
Potem, ko boš na razgovoru videl, kakšne so možnosti, boš oddal prošnjo za prepis in počakal na odgovor. Če se resnično nameravaš prepisati, je to pametno narediti čimprej, z vsakim dnem je namreč zamujene več snovi.
Želim, da se znajdeš na šoli in predvsem v poklicu, ki te bo veselil.

Pozdravljeni! Hodim v 2.letnik gimnazije in letos sem začela dobivati zelo slabe ocene. Zanima me če se lahko pripišem na drugo srednjo šolo, recimo v drugi letnik ekonomske šole? Ali bi pri tem mogla delati kakšne izpite ali karkoli drugega?
Lep pozdrav!

dan. tudi jaz sem na gimnaziji in bi se rada prepisala, sicer zaradi matematike, ki jo imam v polletju NMS in imamo obupnega profesorja. ali se lahko prepišem ob konferenci na zdravstveno šolo in kako?

Pozdravljeni!
Sem dijakinja prvega letnika ekonomske gimnazije. Po štirih mesecih sm ugotovila, da me ekonomija niti najmanj ne zanima in bi se raje učila latinščino, k bi mi pomagala pri nadaljnem študiju. Moje ocene so v večini 4ke, 5ke. Rada bi se prepisala v naslednjem šolskem letu na splošno gimnazijo, klasični oddelek. Menite, da bi mogla opraviti kak test predmetov, ki jih nimam?

lep pozdrav. Obiskujem 1. letnik gimnazije in nikakor nisme zadovolna z učitelji, še manj pa z mojimi ocenami. Imam tudi en nms in me zanima če ga morem popravit na tej šoli ali se da da ga popravim na drugi šoli in če se lahko prepišem tudi v sredini šolskega leta ?

Pozdravljeni!
Sem dijakinja drugega letnika na gimnaziji in me zanima, če bi bila kašna možnost da bi se za nasledno šol.leto prepisala na srednjo kozmetično šolo? Poleg tega me zanima ali so diferencialni izpiti težki ter kako se jih opravlja??

L.p Klara

Pozdravljeni! Sem dijakinja 2. letnika srednje zdravstvene šole maribor. Smo že skoraj pri koncu in imam že 3 dopolnilne izpite, a imam še dva tedna do konca in moram še kar nekaj ocen pridobit in popravit. Bojim se da mi ne bo uspelo in me zanima kako je kaj z diferencialnimi izpiti na Srednji ekonomski šoli Ptuj? Če kdo ve kaj? Ta šola me ne veseli, ker je zelo težka šola in vedno manj me zanima ta poklic. zahvalujem se vam že v naprej za odgovor.

Svetujem Vam, da pokličete svetovalno delavko na šolo, ki bi jo želeli obiskovati v bodoče. Zagotovo se bodo potrudili in vam posredovali najbolj točne informacije, kijih potrebujete.
Pa srečno, kakorkoli se boste odločili.

LP Nataša D

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

jas pa hodim na zdravstveno pa bi se rada prepisala na gimnazijo zaradi zdravstvenih težav

New Report

Close