Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja osnovna šola za bežigradom – katera je dobra?

osnovna šola za bežigradom – katera je dobra?

pozdravljeni,
bliža se vpis v šolo, pa me zanima, kakšne so vaše izkušnje z osnovnimi šolami za bežigradom. znanka, ki je imela najprej otroka v oš v. kraigherja, kjer je bila izredno nezadovoljna in ga je prepisala v m. jarca, tu pa ne more prehvalit učiteljic, načina dela….
za oš f. bevka pa pravi, da je bolj tako-tako.

mi spadamo itak čisto drugam ampak se mislimo do septembra preseliti (tudi še ne vemo, kam natančno, ampak predvidoma za bežigrad), zato bi otroka pač vpisala za bežigrad, tudi ker sva oba zaposlena v tem delu ljubljane.
meni je važno, da šola ni ogromna, da je prijazna do otrok, da ima otrok možnost dodatnih dejavnosti v podaljšanem bivanju…

torej: kamm hodi vaš otrok in kako se vam zdi?

Moja dva sta hodila v OŠ Mirana Jarca. Mi smo bili zelo zadovoljni, in če ti povem, da jih je bilo iz hčerinega razreda 6 in iz sinovega razreda 7 sprejetih na Bežigrajsko gimnazijo, ti to tudi nekaj pove.

In dejansko sta na Gimnaziji lahko delala odlično, ker sta imela dobro podlago. Učitelji so v redu, v nižjih razredih je ena še posebno krasna.

Šola je majhna, imajo dve paralelki, prostora za igranje je ogromno, vse je v eni etaži, vrt je velik, v razredu jih je okrog 20.

Še tako dobri rezultati, komentarji in mnenja drugih o kakovosti določene šole, vam ne bodo pomagali, če se bo otrok slabo tam počutil, če bo imel težave s sošolci ali pa neko tretjo težavo…

torej, izberite najbližjo šolo, da bo otrok lahko varen na poti v šoli in se bo lahko družil z ostalimi sošolci popoldne…

mi obiskujemo oš milana šuštaršiča in jaz osebno imam odlično mnenje o šoli, kakovosti programa, odnosu učiteljev….

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav!

“Mi” smo letos prvošolci na OŠ Mirana JArca. Žal moji vtisi niso tako briljantni kot sta jih posredovali predhodnici.
Želeli bi si mnogo več občutljivosti učiteljic. Občutka, da jim je iskreno mar za dobrobit učencev. Sodelovanja s starši razen formalnih oblik ni.

Res pa je šola arhitekturno in prostorsko izredno prijazna. Tudi otrok je malo v razredu (v enem 17, drugem 18). Šola ima izjemne potenciale za res prijetno šolo.

No, in zdaj se izbira tudi novo vodstvo. Torej, kako bo vnaprej, je še nekoliko nedorečeno.

Dejstvo pa je, da je pomembno predvsem, kakšna je učiteljica, ki bo poučevala otroka oz. kako se boste vi in vaš otrok z njo “ujeli”.

Pa dobro izbiro želim!

S.

OŠ Savsko naselje. Ena od najbolj pljuvanih šol v Ljubljani, a mi imamo dobre izkušnje.

Učitelji so dobri in slabi in v še tako dobri in hvaljeni šoli lahko naletiš na slabega učitelja. Učenci so pa tudi dobri in slabi in v vsakem razredu je nekaj takih in nekaj drugačnih.
Mi smo izbrali šolo, ki nam je po lokaciji najbolj odgovarjala. Smo tudi premišljevali, da bi izbrali katero od sosednjih, ravno zaradi slabega slovesa OŠ Savsko naselje in smo bili zelo skeptični na začetku. Zdaj nam ni žal in smo zadovoljni.

Naša dva hodita v OŠ Bežigrad in se tam zelo dobro počutita. Z učiteljicami smo zadovoljni vsi: otroka in midva. Sin je letos v tretjem razredu dobil “zelu hudo” učiteljico (kot so mi zatrjevali starši starejših otrok) in je ne more prehvalit. Prav tako prvošolka, ki k tej učiteljici hodi na pevske vaje OPZ.

Je pa tako: na vsaki šoli so dobri in slabi učitelji, dobri in slabi učenci. Kar ustreza enemu, ni nujno, da bo ustrezalo drugemu. Na tvojem mestu bi izbrala najbližjo šolo.

Živio
Tudi mi bomo letos imeli prvošolčka, pa me zanima če kdo ima informacije o OŠ Vodmat. Na spletni strani so zelo skope informacije, svetovalne službe ne morem priklicati nikakor….
Hvala in LP

Naš sine je hodil na OŠ Danile Kumar (Bratovževa ploščad-pri Ruskem carju).
Šola naj bi bila ena kvalitetnejših v Slo., tudi zato, ker ima Oddelek za tujce. Že res, da je najbrž na “tujem” delu šole zelo kvaliteten kader, kar pa za “naš” del nebi mogla trditi.
Mene osebno je najbolj motilo to, da so popolnoma neprilagojeni “drugačnim” otrokom”, zlasti hiperaktivnim (ki jih je bilo samo v našem razredu vsaj 5), za katere, v časih, ko je takšnih in podobnih otrok vse več, nimajo posluha, niti potrpljenja, še najmanj pa so za njih primerno usposobljeni (kar so mi priznali tudi v tamkajšnji svetovalni službi).
Res pa je tudi to-če imaš doma “angelčka”, ki bo prav tak tudi v šoli, ne boš nikjer imela prav velikih težav.
Osebno se strinjam z večino-otrok naj obiskuje šolo, ki vam je najbližje, predvsem zaradi varne in kratke poti in seveda zaradi bližine sošolcev, s katerimi se bo prijetno družiti tudi izven šolskega časa in jih bo, v primeru bolezni še kako potreboval v bližini, kajti samo tako, bo imel redno prepisano vse, kar se bodo učili, ko ga ne bo.

OŠ vodmat je zelo v redu šola. Prijatelji imajo tam otroke, saj smo vsi iz Most in so zelo zadovoljni, še posebej s prvim triletjem. Priporočam!

Živjo DAKO,
Mi imamo zelo dobre izkušnje OŠ Vodmat, učitelji so odlični razen Polone Kruh in Darje Emeršič, ki bo vašega otroka poučevala naravoslovje v 6 in biologijo in fiziko v 7,8 in 9 razredu. ampak bo vrjetno takrat že v pokoju. Resno z njo se raje ne ukvarjajte, ker je najslabša učiteljica na svetu.

Lp, Felicity for now

New Report

Close