Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kako se hitro naučiti tujega jezika

kako se hitro naučiti tujega jezika

znašla sem se pred hudo dilemo, lotiti se moram učenja tujega jezika , vseeno nemškega ali angleškega

kaj predlagate, kateri je lažji za učit, sem pa pri obeh na popolnoma enakem nivoju , popolnoma osnovno znanje

poskusila bom z učenjem doma, če bo šlo, tečaji so res predragi

imam pa srečo da se lahko odločim med tema dvema jezikom

izkušnje????

Po moje je angleščina najlažji jezik za naučit. Ni dvojine, ni vikanja , skratka jaz sem za angleščino.
Sem se učila tudi nemščino, pa ti povem , da jo moraš na ful uporabljat, če želiš, da ti steče

Srečno

Jest tud mislim, da je boljš in lažje naučit se angleščino.
Trenutno se učim nemščino pa ni kar ne zalaufa. Z angleščino nimam težav.PA še bolj je uporabna.

nova
Uredništvo priporoča

Tuj jezik se da zelo hitro naučiti… Obstaja metoda, ki je zelo dobra in uporabna. Imam izkušnje.

kakšna metoda pa če ni skrivnost?

Učenje jezika v theta stanju.

Tako kot jaz. Porocis se z nemcem in jezik posledicno obvladas 🙂

kakšno pa je učenje v theta stanju?


podobno kot v alfa stanju ali v stanju hipnoze, tako kot so se za davkoplačevalski denar učili naši vrli politiki.
edini problem je, da potem jezik, ki si se ga naučil v theta stanju, tudi znaš samo v tem stanju.

No, meni pa je dosti lažja nemščina.

Zakaj?

– 4 skloni (slovenščina ima 6)
– ni dvojine
– manj časov kot angleščina
– veliko znanih besed (ki jih uporbaljamo pri nas po domače)
– …

-edina stvar zaradi katere je nemščina težka za učenje so samostalniki, od katerih moraš znati spol (die, der, das)- to pa je učenje na pamet (pa še to ni vedno tako- ostajajo pravila kdaj je kater spol- končnice nam povedo katerega spola j e beseda, imena mesecev, dnevov, … so moškega spola …itd.)

No, jaz bi se raje učila nemščino. Seveda ljudje bolj obvladajo jezik s katerim so se dlje časa srečevali (v večini primerov angleščina) – ni pa nujno.

jas pa mislim da je lažja nemščina kot anglečšina

Jaz že 2 leti hodim na nemščino in ti je nebi priporočala….Angleščina je zelo lažja……pri nemščini se moraš naučiti člene die der das vse na pamet….vendar boš prav tako potrebovala oba jezika!

Govorim kot profesorica obeh jezikov. Moje mnenje je, da je dandanes preveč slabih učiteljev, ki učijo po jezikovnih šolah oz. jih je večina še študentov, ki ne znajo pritegniti tečajnike in jih pravilno motivirati. Sama sem mnenja, da če uporabiš pravilno tehniko poučevanja, lahko za tuji jezik pritegneš največjega anti-talenta za jezika in ga tudi naučiš.
Sama sem mnenja, da je nemščina lažji jezik, kajti dosti besed poznamo že iz vsakdanjika pa se jih sploh ne zavedamo, slovnica je sicer lažja, a se jo je treba na začetku naučit. Angleščina je za nekatere lažja, ker gledajo angleške filme, angleške oddaje na tv-ju,….

Sicer se pa mora vsak sam odločiti, kateri jezik bi se rad učil in ne gledati na mnenje drugih, ker zgleda kot da imaš nek odpor za učenje jezikov. Je pa nemščina s poslovnega vidika dosti bolj atraktivna za nas, kot pa angleščina.

Učiteljica Katja: bravo za napisano!

Sama nisem učiteljica, sem pa rojena v Nemčiji, angleško pa govorim od 7 leta.
Natanko to, kar praviš o učiteljih, odkrivam tudi jaz, saj inštruiram otroke in sem včasih ravno zgrožena, kaj delajo – oz ne delajo.

Popolnoma se pridružujem tvojem mnenju in tudi odgovarjam isto: nemška slovnica je bolj preprosta, sicer se je je pa treba naučit.
Mogoče je treba presoditi: komur bolj leži analitično delo, torej učenje slovnice, naj se loti nemščine;
kdor pa jezik “sliši” in vleiko spremlja TV, glasbo in podobno, naj se loti angleščine.

Glavno pravilo pri obeh pa je: jezik mora biti vedno prisoten – v obliki glasbe, TVja, filma, ni pomembno, važno da ostane “v ušesu”.

Pa delat je treba, magičnega načina ni 😉

mene zanima ce mi lahko kdo svetuje kako naj se zacnem uciti nemscino .. rada bi se zacela uciti vse iz zacetka do konca … letos sem v 4.letniku gimnazije .. in imam z nemscino ze vec let tezave, letos pa sem dobila navdih za ucenje nemscine.. kajti plus tega me se letos caka matura iz nemscine .. naj mi nekdo svetuje kako ? 🙂

hvala
lp , sanja

Oba jezika sta germanska, tko da če obvladaš enega, ti bo to pomagalo pri drugem.
Je pa res, da ima večina ljudi osnove angleščine že v krvi, ker se jo veliko vsakdanje uporablja.

Slovnici sta sicer približno enako težki, nemščina pa je malo lažja, ker je večina besed sestavljenk. (ni se treba vsake posebej na pamet piflat).

Po drugi strani pa več ljudi govori angleško, tako da kar se ti bolj splača.

Težave pri nemškem jeziku, se napogosteje povezane s spolom samostalnika in s tem posledično pri sklanjatvah samostalnika.
Sam obvladam pogovorno nemščino, pa tudi maturiral sem iz nemščine. Veliko gledam TV, pogovornih oddaj, imam nekaj nemškogovorečih prijateljev.
Pomembno je predvsem jeznik uporabljati, tudi če ni 100% slovnično pravilno. Drugače pa dandanes je pomebno obvladati vsaj 2 tuja jezika, ali več.

Uspešno učenje tujih jezikov vam želim!

Absolutno ti priporočam angleščino! Veliko lažja je za učit iz vsakdanjega življenja saj se veliko uporablja. Poleg tega ni dvoma da je tudi lepša, bolj tekoča in kar je glavno- je glavni svetovni jezik. Nemščina vse bolj upada, počasi jo že prehiteva francočšina zato ti vsekakor priporočam angleščino!

znam osnove nemščine, imela sem jo v srednji šoli, vendar z njo težave, ampak osnove nekako znam. zanima me kako se njabolje spravit k učenju, in v kolikem času se lahko naučiš za normalno tekoče govorenje.

hvala

Zanima m ekako bi s v enem letu naučil malo pogovorne nemščine. Mislim da bi vsaj nekaj razumel in nekaj znal povedati. Pa trenutno mi je nemščina kot kitajščina, razumem samo besede ki so domače in izvirajo iz nemščine. Mogoče kakšen DVD? Pri berlizu sem vprašal ampak nimajo skupin primernih za mene.

New Report

Close