Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja v spomin Andreju Cudermanu

v spomin Andreju Cudermanu

Te dni mineva 1 leto odkar se je smrtno ponesrečil v slovenskih gorah prof. matematike na Gimnaziji Koper Andrej Cuderman.

Zadnje njegove besede na govorilnih urah namenjene mojemu otroku so bile, da je moj otrok dragocen….

Andrej, tvojim dijakom in nam, staršem, boš ostal v večnem spominu.

Po tistem, kar si napisala, je bil velik človek!

Vsi bi morali imeti učitelje, ki bi verjeli, da smo dragoceni …

Sem ga poznala, fejst fant. Lepo, da si se spomnila nanj. Tudi jaz sem se, ker pogosto srečujem starše, ki ga zelo pogrešajo.
Upam, da znamo pohvaliti dobre ljudi (tudi učitelje) tudi v času njihovega življenja.

nova
Uredništvo priporoča

Ko je umrl, je minilo ze kar nekaj let od mojih gimnazijskih dni, vendar me je novica globoko pretresla. Matematika mi ni bila nikoli vsec, se manj pa profesorji, ki so jo predstavljali rigidno, brez vprasanj in smisla za humor. Prof. Cuderman je bil drugacen – ne samo kot pedagog, temvec tudi kot clovek. Ne cudi me, da se je pogreba udelezilo toliko dijakov, in da je njegova smrt prizadela mnoge izmed njih: njegova skromnost, inteligenca, in predvsem sposobnost nasmejati se sebi in zivljenju so ga priljubile vsem.
Za vedno mi bo ostal v lepem spominu. Misel na njegovo smrt mi vselej priklice solze na oci, cetudi deset let za tem, in cetudi sem ga vedno poznala le kot ‘profesorja Cudermana’. Ce obstaja merilo za dobrega cloveka, je najbrz to.

New Report

Close