Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja ekonomska gimnazija – prešernova

ekonomska gimnazija – prešernova

Ali ima katera otroka, ki hodi na to gimnazijo. Kako je zadovoljen, kaj pa vi.

Kako je s telovadnico?

Hci hodi na to gimnazijo v prvi letnik. Ona in mi smo kar zadovoljni s solo. Profesorji in vodstvo se precej trudi, vzdusje je fajn. Seveda pa niso vsi profesorji briljantni, vendar to niso nikjer. Na tej soli ze nekaj let ni bilo omejitve vpisa in je najvecji problem pravzaprav v znanju otrok, ki pridejo na to solo. To pa potem v razredu seveda vpliva na nivo zahtevnosti in dela v razredu. Telovadnico pa imajo v sportni dvorani Partizan, ki je blizu in to v “blok urah”. Ce otrok ni zelo zagrizen sportnik, s tem ni problemov.

Dober dan,

sama obiskujem omenjeno šolo in se mi zdi ena boljših ekonomskih gimnazij. Sicer sprva tudi sama nisem bila zadovoljna, prvi dve leti mi ni bilo nič po godu – namreč treba se je bilo prilagoditi novemu redu ter zahtevam, pa včasih (na žalost, a tako pač je) je k “težjemu vklopu v šolsko okolje” pripomoglo tudi samo vzdušje in učenci na šoli.

Rada pa bi namenila eno veliko pohvalo prav profesorjem, saj tako izobraženega in potrpežljivega kadra pa še ne! 🙂 Odnos je profesionalen, zahtevnost zadovoljiva, tako da če je motivacija s strani učenca, mu je profesor le v dodatno podporo.

Želim VAm lep večer in upam, da sem z informacijami kaj pomagala!

LP

nova
Uredništvo priporoča

Jaz, kot starš, te šole sploh ne morem prehvaliti.Vodstvo in profesorji modri, razumejo najstniški naval hormonov, obnašanje in vse spremljajoče težave.Če pomislim na svojega otroka, ki sedaj ves umirjen piše diplomo na fakulteti in nanj v tej srednji šoli, bi lahko rekla, da je imelo vodstvo več upanja in optmizma zanj, kot jaz. Priporočam več, kot iskreno!

Sem površno prebrala, govorim namreč o bežigrajski Gradbeni, geodtski in ekonomski šoli, vem pa, da je Prešernova tudi dobra, samo ne vem iz prve roke.

Moja hči obiskuje drugi letnik te gimnazije. Kaj več o tem, koliko znanja ti da, ne znam povedati. Je pa problem, ker ni omejitev in vsakdo lahko pride gor in se tako znajdejo na tej gimnaziji taki, ki na gimnaziji nimajo kaj početi. Moja hči je s slabim pravdobrim uspehom med najboljšimi in težko jo je motivirati za kaj več, ko je večina dosti slabša.

šola je kr kul

šola je ful huda….tok hude beybe so pa še velik se naučiš..tko da zlo priporočam:):):):):):)Lp

Moja sestra je bila na tej soli. PODEN. PODEN. To je edina stvar kar lahko recem. Po prvem letniku se je z poraznimi ocenami, vpisala na Gimnazijo Poljane, kjer jo zdaj dela brez problemov. Studirat bo sla medicino na MF LJ. Eni profesorji so vredu, eni ne. Itak je prevec ekonomistov. Bi jih vse ukinil.

LP,
Kevin

P.S. V prvem letniku je imela popravni izpit Ekonomijo, Informatiko. Na GP(Poljane) pa ni mela od drugega letnika niti enega popravca. PODEN!

Moj sin je tudi obiskoval 1.letnik na tej soli….tudi njega bolj mika naravoslovje…..moram reci, da sem bila razocarana nad solo. Izjemno. Ne priporocam. Moj sin je zdaj na Fakulteti za Strojnistvo. Po ESL se je vpisal na Askercevo-lesno.

Sola ni vredna pol k***a.
Ne priporocam, resno iz svojih izkusenj.
Ce tamau noce postat bancnik, ekonomist, pravnik, politik, diplomant mednarodnih odnosov
je res bols da gre kam drgam

haha zakaj ni vredna pol ku***? Tam sem prebral da se je sestra prešolala na Poljane, drug na lesno in zdej je to razlog da je šola slaba al kaj?! A ste pomislil da vaših frocov, bratov, sester karkol že mogoče ni zanimala ekonomija? Mene je zanimala, sem se vpisal, in mi je šlo brez problemov ampak sem imel NAMEN tudi postati nekdo v ekonomski smeri, pa sem sepo 1. letniku tudi prepisal iz neke druge šole iz druge smeri, ampak ne morem zdaj krivit šole če meni snov ni bila všeč.

ekonomske šole, so že od nekdaj na slabem glase, še posebej po letu 2000.
Moj sin je bil na tej šoli tudi eno leto, mi smo sami bili zelo razočarani nad vodstvom in nad profesorji.

Gojijo neke osebne zamere do dijakov, ocenjujejo urejenost zvezkov bolj kot znanje(sin je pač bolj umetniški tip, namerava študirat na ALU) in je pri enem predmetu narisal eno skico notri, in pol je padu kolac. Nikjer drugje to niso storili, ker morajo biti ekonomisti ,,urejeni,,. Lepo vas prosim, če pogledaš dijake na ekonomski, se vidi da niso lih zanesljivi bodoči ekonomisti, ki bodo rešili Slovenijo. S takimi bodo stanje še poslabšali.

Roška je ista pesem. Edino pohvalo sem slišal za Ekonomsko v Radovljici.

Če pogledamo raven znanja ekonomskih šol v Avstriji, je znanje večje.

LP
Jani

Se strinjam z Janijem.
Sin se je vpisal sem, ker mu je na poljane zmanjkalo 2 točki.
Jaz sem zelo razočarana nad vodstvom in nad profesorji. Slabših profesorjev še nisem videla. Sama prihajam iz akademske stroke. Sin se bo prepisal po tem letu na drugo šolo.

Moj hčer hodi na to šolo in je zelo razočarana prav tako sem razočarana tudi jaz..
V osnovni šoli je bila z malo muke prav dobra na Prešernovi pa je zadostna čeprav se zelo trudi.
Vodstvo je leno se jim nikamor ne mudi, učitelji mislim predvsem učitelje tujih jezikov (nemščina, angleščina itd.) te so pa neznosni. Razlaga na nivoju osnovne šole če ne še slabše, ne drži se pol pravil na tej šoli se ne drži in še bi lahko naštevala.. Njena učiteljica nemščine, ki je že v jeseni svojega življenja, pa se nosi kot prava Nemka in misli da drži, če se lahko tako izrazim Boga za jajca. Bolj kot znanje ocenjuje vse ostalo..

Zato ti priporočam da držiš hčero/sina čim bolj stran od te šole drugače boš le zapravlja denar za inštrukcije in čas za govorilne ure, ki so taki informativne kot novice na Avtobusu.

vedno bo tako, da bo šola nekaterim všeč, drugim pa ne … tako da, predvidevam, če vašega otroka zanima nekaj v zvezi z ekonomijo, naj se vpiše na prešernovo gimnazijo, sicer pa kam drugam …

Mislim, da vem kdo je ta “profesorica“
ČIM BOLJ STRAN OD PREŠERNOVE…CEPITE SE PROTI PREŠERNOVI

ne razumem, zakaj bi zaradi ene profesorice angleščine, ki je “grozna”, da se ne bi vpisali na prešernovo gimnazijo … enostavno pravilo: se bo pa moralo angleščini toliko bolj posvetiti, da bo šlo skoz …

tistega, ki ekonomija in smeri v povezavi z njo zanimajo, naj se vpišejo na prešernovo gimnazijo, sicer pa ne …

Kamorkol pejte razn na to šolo
šola je podn od podna

S takimi dijaki k so na tej šol (če jim no sploh uspel bit ekonomisti) bo naša država še 50 let u gospodarski krizi.
Poznam primer sošolkinega brata v oš (dobra oš) 3 pa 2, na ekonomski 5 in 4, nemščina 2
Res podn, na informativcu pa naduti še bl od kranjske gimnazije….

New Report

Close