Najdi forum

Pozdrav vsem skupaj!
Pomagajte mi…
Sedajle bom dregnila v nekaj…kar me sila jezi!
Moj otrok ima valeto. Šola to organizira v Festivalni dvorani, ker šola pravi, da ne bo skrbela za disciplino…. to so se po pogovoru z otroki in starši odločili februarja…
Včeraj, 1 teden pred valeto dobimo pa prijavnico od podjetja, ki to organizira za šolo:
vstopnina za vsakega, tudi valentanata je 2900, 00 sit.
Večerja (sadje, topel kožnik, razina) je za valentata obvezna, ostali po želji…(si predstavljate, da večerja samo otrok za mizo, ostali gledajo??!!) je dodatnih 2.400 sit. brez pijače, to plačaš na koncu
Če se ne odločiš za večerjo, vsak plača še 800 sit za pogrinjek…
Se pravi, pri nas smo povabil na valeto še babico in dedka+ naša družina, ki šteje skupaj z valentantom 4 člane.
5.300 na enega x6 … vse skupaj nanes 31.800.00… za valeto??!!
Do včeraj, ni nihče omenjal tako visoke stroške!
Me drži, da pokličem v šolo in rečem svoje ravnateljici…
Svetujte mi. Bi bilo o tem treba obvestiti še koga?

Na naši šoli smo starši nižjih razredov že zdaj začeli pritiskat na ravnateljico, da se ta elitizem 15-letnikov preneha.
Da se zaključek odigra v istih prostorih kot se je odigral pričetek.
Pa kdo sploh rabi to prekleto snobovščino??
No, se ve, kam gre provizija….

Mi smo jo imeli pa pri Jezeršku in je bla vstopnica tam okol štiri jurje, za ta denar pa smo dobili vse skup nič (sicer okusno, ampak sem prepričan, da so stvari bolj kot ne ‘nabrali’ iz drugih kateringov). Okrog enajstih pa so nas začeli ven metat, dokler ni ena mama znorela in se šla kregat, pa so potem bili milostno pripravljeni podaljšati do pol dveh. Večina otrok pa po tistem ni več hotela ostati tam, tako, da so se bojda ob polnoči samo še učitelji zabavali…. Mislim, poden od podne in ja, strinjam se s predhodnico, da provizija dela svoje.

Za nameček pa druga šola iz istega kraja valeto organizira v šolski telovadnici in je baje vsako leto zelo luštno. Samo za to moraš imeti učitelje, ki se jim ljubi kaj več kot tistih šest ali sedem ur odštancat v razredu…

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas pride 4000/osebo. Vstopnina+večerja. Imamo pa v hotelu Mons. Se mi ne zdi drago. Kaj boste šele rekli ko bo matura, k pride pa 10.000/osebo.

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

Sploh ne gre za denar, pač pa bolj za to, da otroci sami do takega poslavljanja od otroštva nimajo veliko. Saj so vendar samo otroci! In njihovi žuri ne pašejo ne v Mons, ne h Jezeršku, ne v Festivalno, ne kamorkoli, kjer se nam staršem in učiteljem zdi fajn in nobel, pač pa tja, kjer so lahko taki, kot so v resnici.

Me zanima, kaj bi se pokazalo, če bi jih vprašali, ali gredo raje na nobel valeto v nek uiber fensi lokal ali se namesto tega preganjat v Gardaland ali v adrenalinski park, kaj bi odgovorili … No, pravzaprav vem:-)))

Moja hčerka je imela lani valeto na šoli. Prispevek staršev je bil po 1500 na osebo.

Otroci so pripravili program, odplesli so četvorko nato smo imeli v telovadnici pogostitev.

Mogoče da so bili nekateri razočarani, ker se niso mogli pokazati v novih toaletah. Deklice so imeli oblečeno vse mogoče od tistega, kar je v domači omari že nekja časa do popolnoma novih toalet, mapeupa in frizerja …. Fantje so bili malo skromnejši.

Moram reči, da sem bila na svoj način kar zadovoljna. Finančno breme ni bilo veliko (za nas tri je bilo skupaj 3.000 SIT). Parkirnega prostora ni bilo potrebno iskati. Ker se moja hči na klasični valeti sploh nebi prikazala sem bila zadovoljna, ker se je ne glede na to, da pri plesu ni želela sodelovati pokazala na podelitvi priznanj učencev, ki so vsa leta imeli odličen uspeh.

Na koncu smo po končanem programu izpraznili pladnje v šolski telovanici in poklepetali starši med sabo, ki smo se srečevali 8 let na sestankih v šoli in občudovali naše otroke, kako dorasli so.

Zakjuček je bil malo po 9 uri zvečer.

Vem, da so nekateri učenci organizirali piknike oziroma zabave za sošolce, vendar nič posebnega in ekstravagantnega.

Kot sem slišala bodo tudi letos organizirali valeto na podoben način.

Pa da ne boste mislili, da stanujemo kje bogu za hrbtom. Smo iz Ljubljane, na koncu avtobusne proge številka 6 in lani je končevalo šolo 83 učencev osemletke, letos jih bo pa približno isto število devetletke.

Sem hotela ravno napisati, da bo pri nas tudi valeta kar na šoli, ko sem prebrala do konca, se mi pa zdi, da gre za isto šolo. No, če obe misliva na isto končno postajo šestice, ;-).

Po mojem je tako edino prav in ne razumem, zakaj bi že 14 letnike morali riniti v nek elitizem in snobizem. Potem pa gledaš te deklice (pri fantih ni tako kritično), našemljene v fancy cunjice in visoke pete, ko so vendar še otroci! Naj ostanejo čimdalj otroci, odrasli bodo še dolgo vrsto let.

Hvala,pa takšna valeta.
Če tja ne greš,nič ne zamudiš!Le eni na ta račun dober kasirajo in to je to,isto je to z maturancem.

Valeta se kljub vsemu ne more primerjati z maturo in je prav, da je manj “glamurozna”, saj tudi glavni akterji še niso dorasli tej vlogi. Jaz imam valeto že za sabo, maturantski ples pa me kmalu čaka. Tu je prav, da se uporabi nek glamur, pri valeti pa je to povsem odveč. Mi smo imeli valeto popoldne v šolski telovadnici, že več mesecev prej smo sami pripravili program, plesali, nato pa smo imeli pogostitev, ki smo jo organizirali sami. Vse skupaj je uspelo zelo lepo in odlično in na valeto imam resnično lepe spomine. Vse je delovali prikupno, prijateljsko in predvsem domače:).

Eno vprašanje: ali je to OŠ, ki je iz centra Ljubljane?

Zaenkrat še nič ne komplicirajo. Vemo, da bodo imeli otroci valeto v šoli, vabljeni smo vsi člani otrokove družine in tudi ostali lahko pridejo. O stroških pa še ni bilo nič govora. Bomo izvedeli jutri na govorilnih urah.

Lp

To lahko reče samo nekdo, ki ni prav pogosto odgovoren za 50 in več najstnikov hkrati.

Tudi mi smo že imeli valeto v Gostišču letališča Slovenj Gradec. Organizirali smo jo starši skupaj z otroki. Staršem so bili ponujeni 4 meniji (cena 1.800 SIT, 1.600 SIT). Začela se je ob 18.00. Otroci so pripravili program. Po večerji pa je za zabavo poskrbel DJ Rinči (40.000 SIT). Imeli so tudi srečelov s katerim so pokrili nekaj stroškov. Imeli smo se super in valeta se je končala okoli 2.00 zjutraj.
Vendar otroci niso tako sproščeni, kot pa če bi bili sami. Nekateri še imajo vedno neko tremo pred starši. Zato bi morali imeti valeto sami, da bi še bolj uživali in dolgo ne pozabili ta veseli dan.

Pri nas je valeta v telovadnici, kulturni program, po njem odrasli domov (razen učiteljev, ki so zadolženi za spremstvo), otroci imajo do ene razumne ure žur, vrata se zaklenejo, da drugi ne morejo noter, pa je. običajno plešejo vsi otroci, občinstva je pa ztudi veliko. Če hočejo žur po svoje, naj si ga naredijo. Se najdejo generacije, ki si poleg valete zorganizirajo piknik po svoje, nekaterim starši dovolijo, drugim pač ne.

Seveda, vendar če je taka samostojna valeta pod okriljem šole, morajo biti zraven tudi učitelji. Pred njimi pa mnogi nimajo takih zadržkov kot pred starši. Organizacija valete se začne prej kot v zadnjem mesecu in že takrat bi morali starši prevzeti pobudo.

Lahko vam zatrdim, da je vaša valeta še poceni – naša je bila prejšnji teden na Gospodarskem razstavišču, kjer smo plačali 5000 sit/osebo. Vsi enako, tako otroci kot starši in ostali spremljevalci.
Za to (ni)smo dobili ravno veliko: vključen je bil vstop v dvorano in samopostrežna večerja, do katere so se pritolkli le najbolj lačni in zagnani. Vsa pijača se je plačevala dodatno in to po “barskih” cenah.
Seveda je pred valeto potekal dodatno zaračunan plesni tečaj, otroške toalete na sami valeti pa so variirale od športnih do poročno-gledaliških kostumov. Mi smo bili zmerno urejeni, starosti primerno pač.
Povzetek: zaradi udeležbe treh oseb na valeti, skupaj s pripravami, je v družinskem proračunu zrasla cca. =90.000 sit globoka luknja.
Cela reč je skratka namenjena bolj organizatorjevemu žepu, kot pa udeležencem.
Mi smo pred daljnimi 30-leti imeli valeto kar v šolski avli in to zastonj, zabavno pa ni bilo nič manj.
Menim, da bi šole lahko valete organizirale same, bi bilo bolj originalno. Ne pa da to zaupajo (zaradi lastne komoditete) nekim zunanjim ponudnikom, ki brezosebno štancajo 1000 x eno in isto.
Ave!

1. Osnovne šole ne bi smele imeti nobene zveze s prirejanjem valete v gostiščih in restavracijah. Če si starši tega želijo, naj to tudi sami organizirajo in gredo samo oni in njihovi otroci.

2. Nekaj šol je še takih v Sloveniji, kjer so se učitelji dogovorili, da bo valeta potekala na šoli v telovadnici ali v šolski avli, kjer bodo učenci pripravili program za starše, če hočejo pripravijo še manjšo zakusko v jedilnici (sami spečejo stvari in jih prinesejo v šolo, šola prispeva za pijačo, torta je kot donacija podjetja, ki skrbi za javna naročila). Potem se poslovijo od razrednikov in drugih učiteljev in gredo naprej tja, kamor so si sami organizirali, če sploh.

3. Ponavadi otroci sploh ne želijo nekih megalomanskih žurov v fensi gostilnah, kjer bi jedli skupaj s starši in učitelji, ampak hočejo iti nekam sami, brez spremstva. Taki žuri so posledica starševskih želja in s tem šola ne bi smela imeti čisto nič. Že zato, ker razslojuje učence, nekateri si te zadeve težko privoščijo.

Pri nas je bila valeta v Festivalni dvorani, in cene natančno enake, kot je napisala ENA MAMI.

Glede elitizma pa takole.

Na naši šoli smo dobili na izbiro več opcij, ena je bila tudi, da je valeta kar v šoli. In žal se je večina otrok oziroma njihovih staršev odločila za najdražjo varianto. Mi smo sicer glasovali za valeto v šoli, ampak smo bili žal preglasovani. Ko sem nato v Festivalni dvorani opazovala dekleta v razkošni opravi (fantje so bili večinoma v kavbojkah in majčkah), čeprav vem, da marsikje doma bolj težko živijo, sem pač ugotovila, da nekateri pač obupno potrebujejo to, da se lahko pokažejo, postavijo pred drugimi in da so to običajno tisti, ki se s čim drugim ne morejo izkazati…

Očitno smo tudi mi ena redkih šol v Lj., ki imajo valeto kar v telovadnici. Plačali smo 3800 ( ne po osebi, ampak za vse skupaj) za zakusko in bili zadovoljni. Pa so bila dekleta ravno tako lepo oblečena in fantje tudi. Pripravili so program in nekaj zaplesali in bilo je zelo svečano. Upam, da bodo to ohranili še naprej.

Mi smo bili tudi na Gospodarskem razstavišču (5000 na osebo), hrane je bilo pa dovolj in se nikomur ni bilo treba “grebsti” zanjo, kot je zgoraj nekdo napisal, piti te pa tudi nihče ne sili. Tudi mi (starši) bi raje imeli valeto v šoli, vendar naši učitelji niso bili pripravljeni prevzeti odgovornosti za organizacijo in čuvanje otrok. Na srečo imam fanta, tako da smo kupili samo nove kavbojke, srajco in suprege, kar bi tako ali tako. Nekatera dekleta so pa res pretiravala. Drugače mi je pa všeč, da je bil organiziran plesni tečaj, ker se je tako nauči vsaj osnovnih plesnih korakov, ki mu bodo še kako prav prišli .

New Report

Close