Najdi forum

PRVA MENSTRUACIJA

Živijo, lep pozdrav vsem!

Danes je bil velik dogodek, ker je moja hčerka dobila prvo menstruacijo. Stara je 12 let in je bila kar nekam prizadeta in kar na jok ji je šlo – sploh se ji je zdelo vse skupaj prehitro, ker pravi, da nobena sošolka še nima (ali pa ne želijo povedat!).
Najbolj pa jo zanima, če bo še kaj rastla, ker je sedaj velika samo okrog 150 cm, ni močna in ima lepo atletsko postavo.
Zato mi drage mamice povejte kako je bilo z vašimi dekleti, kako so sprejele prvo menstrualijo in predvsem ali so po njej še kaj rastle.

LP

Seveda še rastejo! Prva menstruacija ne pomeni, da se je otrok razvil do konca, saj jo ponavadi dobijo šele na začetku pubertete.

Bodi pa prepričana, da jo ima še kakšna njena sošolka, le da to očitno skriva. Danes je 12 let čisto povprečna starost za menstruacijo. Nekatere deklice jo dobijo že pri 10-tih letih. Lepo jo potolaži in ji razloži, da je sedaj stopila na pot svojega razvoja v mlado žensko.

Pozdravljena.Moja hci
ibo stara 11 let,in je tudi pred dnevi dobila 1.menstruacijo.Ni bil sok,saj sva veliko o tem govorile,sem jo pripravljala,vcasih
me je sama kaj vprasala,tako da sem jo dobro pripravila na to.No,in zadnjic
ji je bilo dva dni tako slabo,bolel jo je trebuh,in sva se pogovarjali,povedala sem ji,da bo mogoce
dobila menstruacijo…potem pa drug dan pove,da jo je res dobila.No,ena solzica je padla,zdaj je mimo.Aja,velika pa je nekje 158 cm.Jaz mislim da bo zagotovo se rastla,nekaj pa je tudi odvisno od velikosti starsev.

nova
Uredništvo priporoča

no jaz sem atara 16 let, menstruacijo pa sme dobila pri 13 letih. Takrat sem bila visoka šele okoli 162 cm, sedaj pa sem visoka 166 cm! Tako da res nisem rastla skoraj nič več…prejšna leta ko je pa še nisem imela sm pa na leto zrastla po 10 cm . Tako da je razlika definitivno učitna!Tudi moji starši so delali cel bum iz tega da sem dobila menstruacijo!! “O čestitam” “bravo, sedaj si pa postala ženska”….pa take scene….halo…

Draga Iya!

Moja hčera je dobila prvo menstruacijo malo pred 11 roj. dnevom. Že prej je veliko vedela o tem, saj je tudi pri meni opazila pripomočke, ki jih potrebuješ takrat in jo je zanimalo. Nikoli nisem skrivala tega, vedno odgovorila ter jo s tem spontano pripravljala na njeno prvo “srečanje” s krvavitvijo. Ko je prišlo do tega je prav tako potekalo vse spontano: od tega, da se mora umit, da vstavi vložek pravilno na hlačke … Nasploh je bila seveda to prelomnica, ki sva jo tudi “zabeležili” ter odšli po eno malenkost v trgovino po njeni izbiri. To, da pa ne bi rastla zgolj zaradi tega, ker je dobila menstruacijo, pa sploh ni res. Vsaj za nekaj cm bo še sigurno zrasla.

Pa veliko veselja v družinskem krogu!

Ne vem odkod ideja, da bi potem ne rasla več……Saj menstruacija še ne pomeni, da je punca odrasla, niti, da je razvita…..Razvita je le toliko, da pride do prve menstruacije, ves ostali razvoj pa še bo trajal nekaj let.

LP

Moja hčerka je še premajhna,lahko pa povem svojo izkušnjo.Po menstruaciji nisem več kaj dosti rastla.Max 2cm.dobila sem jo pri12letih in 9 mesecih, po pripovedovanju mojih prijateljic se rast res zaključi.To je le moje laično mnenje.No ja strup je v majhnih flaškah.

Pozdravljeni vem da je ta forum ze zsatrev a upam da bo se usaj kdo odpisal…jaz imam beli tok ze skoraj 2 leti prsi se mi razvijajo okoli 1.5-2 let poraščena sem po celem telesu. Moja mami jo je dobila okoli 15 leta ali jo bom jas tudi takrat.

Ni nujn oda ji bos tudi ti pri teh letih to je pac odvisn od usake posebi jst sm jo glih dons dubila in sem stara 12 let in 9 mescev moja mami pa jo je pri 14 letih

Hej! Mene pa zanima ku se zadnje dni bol tko cuden pocutim boli me v spodnjem delu trepuha pa tudi hrbet in beli tok mam ze 2 leti inpol tko da je možno da jo kmal dobim? L.p! In ze v naprej hvala za odgovore.:)

New Report

Close