Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Ek.gimnazija-Roška ali Prešernova

Ek.gimnazija-Roška ali Prešernova

Ali mi lahko kdo od staršev ali otrok, ki obiskujejo ekonomsko gimnazijo na Roški ali Prešernovi povedo svoje izkušnje iz teh dveh šol. Sami smo namreč pred dilemo katero šolo izbrati, pa nee poznam nikogar,ki bi mi lahko povedal kaj o svojih izkušnjah. Se res zahvaljujem za kakršnokoli informacijp. Hvala!!!

Mi smo imeli boljše izkušnje na Roški. Odloči pa se seveda sama.

Odloči se za tisto, ki je otroku lažje in hitreje dostopna.

nova
Uredništvo priporoča

Strinjam se z mamo gimnazijca. Naj gre tja, kjer je bližje, saj bistvenih razlik ni, čeprav se mi zdi, da je Roška bolj “IN”.

O ja, so bistvene razlike! Kar seveda sploh ne pomeni, da je bližnja šola tudi prijaznejša…. Meni je zelo žal, da je pri nas prevagal kriterij bližine, kajti če bi se že prej odločili za Roško, bi nam bilo prihranjenih kar nekaj neprijetnih trenutkov.

Aja, zmotila sem se, strinjam se z miny, naj prevaga bližina. Jaz sem slišala kritike tudi na Roško, tko da….stvar okusa.

Mama gimnazijca!

A se mi lahko oglasite na [email protected], ker imam nekaj vprašanj.

Hvala!

Roška menda ni ravno med prijaznejšimi in pedagoško osveščenimi, tako se sliši.

Darija, imamo dva dijaka. Enega na Roški, drugega še vedno na Prešernovi na Ekonomski in ga zaradi poprejšnjih slabih izkušenj ne morem kompromitirati, upam, da razumeš.
Je pa komunikacija dijaki-šola-starši na Roški veliko boljša kot na Prešernovi. Tam se tudi z odnosom profesor-dijak ne morejo pohvaliti.

Sicer pa lahko vprašaš kar tukaj. Morda se bo vključil še kdo od staršev in povedal svoje stališče.

Teh dveh šol sploh ne poznamo,vpisujemo se v višji letnik zaradi selitve in bi mi vsakršna informacija prišla prav. Kakšen je osip, koliko otrok je v razredu, ali so večji problemi in pri katerih predmetih, ali je pouk dopoldan, kako je urejena prehrana… skratka vse, če mi lahko kdorkoli pove kaj o tem (smo že v časovni stiski,ker se bo treba odločiti). Radi bi se najbolje odločili, dostopnost do obeh šol je ista.
Hvala za morebitne informacije.
Lep dan, Darija

Pozdravljeni,
Zaradi selitve se odlocamo kam prepisati hcerko ki je v prvem letniku gimnazije. Prosim za izkusnje, razmisljamo o roski ali presernovi. Vnaprej hvala vsem.

New Report

Close