Najdi forum

GSKŠ Ruše

Zanima me, če ima kdo otroka vpisanega na Gimnazijo in srednjo kemijsko šolo Ruše? Sama sem slišala nekaj pozitivnega predvsem o človeškem odnosu. Kakšne izkušnje imate?

Prosim bodi malo bolj konkretna, da bom lahko povprašala.
Lenka

Zanima me, kakšen je nivo poučevanja in odnos profesorjev do dijakov in staršev.

nova
Uredništvo priporoča

Če misliš na gimnazijski program, potem ti moram to šolo odsvetovati. Obiskuje jo hči moje sodelavke in je v njej nesrečna. Gre predvsem za to, da se na to gimnazijo vpišejo predvsem otroci, ki ne dosežejo zadostnega števila točk za vpis na katero od ‘boljših’ gimnazij – druge, prve, tretje. Ker sprejmejo vse, to pomeni, da pridejo na to šolo otroci z zelo slabimi spričevali in nizkim številom točk na eksternem preizkusu ali celo brez. Zelo redki so tisti z boljšimi rezultati. In seveda iz tega sledi neizogibno: večinoma ne zmorejo gimnazijskega programa, ki je kar zahteven, če pa so že osnovno šolo ( ki je dokaj nezahtevna ) komaj izdelali. Profesorji kar hitro obupajo nad njimi, pri preizkusih znanja je ogromno negativnih ocen, veliko je špricanja itd.. Ker je splošen nivo zelo nizek, celo tisti bolj motivirani podležejo slabemu vplivu in se ne učijo dovolj. Profesorji pač morajo izpeljati programe in če nižajo kriterije pri ocenjevanju, je to kaj slaba usluga, saj sledi matura, ki je za vse enaka.

Moj nasvet : če otrok ne more priti na katero od boljših gimnazij, ki zahteva določeno število točk, potem je bolje, da se na gimnazijo sploh ne vpiše. Kajti – sledi ji študij, ki je še mnogo bolj zahteven. Pa tudi izbira študijskih smeri je slabša – spet zaradi slabšega uspeha na maturi, ki je pa spet posledica manj kvalitetnega znanja zaradi splošno nižjega nivoja dijakov. Začaran krog.
Če je število točk bolj skromno, je bolje razmisliti o kakšni drugi, manj zahtevni šoli, kajti -če je uspeh v osnovni šoli bil slab bodisi zaradi nižjih sposobnosti bodisi zaradi premalo zavzetosti ( lenobe), se bo to samo še stopnjevalo in problemov bo ogromno. Včasih starši nočejo videti bistva in jih vodi samo velika želja po vpisu na gimnazijo. Ni dovolj vpisati se, treba je šolo končati, narediti maturo ( ni šala ), kaj šele študij. Nekateri pač tega ne zmorejo, pa zato jih ni treba ‘ubiti’, treba se je pač s tem sprijazniti in poiskati kakšno drugo možnost. Nič ne gre na silo.
Včasih so se na gimnazije vpisovali res samo najboljši in prav je bilo tako. Takšni so tudi zavzeto študirali in v roku diplomirali. Danes pa je najbolj pomembno, da se vpišeš, potem nekako rineš skozi gimnazijo s popravnimi in inštruktorji, potem se, če imaš srečo, vpišeš na fakulteto in vlečeš študij ( vsak letnik dve leti) , ali pa se vpišeš izredno, starši pa vse to podpirajo in plačujejo. Zakaj ? Ker želijo svojemu otroku dobro? Če bi res mislili na njega, bi morali vedeti, da neuspehi
otroka/mladostnika potrejo, sledijo frustracije, ki jih rešujejo na razne načine ( alkohol, droge ). Nihče ni rad neuspešen. Zakaj torej ne bi poiskali za otroka nekaj, kjer bi se lahko dokazal in bi lahko bil uspešen in srečen?

Vse to ni bilo namenjeno tebi, Alenka, ker ne poznam tvojih okoliščin, ampak vsem tistim staršem, ki premalo razmišljajo o teh stvareh.
Tvoj otrok pa ima še dovolj časa, da se res dobro pripravi na eksterni preizkus in se poskusi vpisati na tretjo gimnazijo, ki je res dobra.
Vso srečo!

Šolo bi priporočala. Vsekakor je res, da se na šolo vpiše več slabših dijakovm kot na druge gimnazije, vendar je matura primerljiva z drugimi. Posebej bi rada poudarila, da pa na šoli večina profesorjev da od sebe veliko več kot bi jim bilo po službeni dolžnosti potrebno. Da diajki dosežejo takšen uspeh, se šola, posamezni učitelji in razredniki morajo zelo potruditi. Tudi sodelovanje s starši je zgledno. Sama in moj sin imava iz te šole izredno lepe vtise. Da so na šoli aktivni pa nenazadnje kaže tudi to, da imajo letos vpis v smer farmacevtskega tehnika in da imajo velik naval na maturitetne tečaje, kjer imajo tudi izjemen uspeh. Šola je dobra.

Ce je le mozno, preprecite svojim otrokom vpis na to solo,saj je vecina uciteljev katastrofalno nepostenih. S svojim otrokom sem imel dosti tezav na tej soli, ker so ga zaradi dolgega jezika dobili na pik, potem pa so ga skozi nepravicno ocenjevali. letos so pa pol razreda gimnazije (zakljucni letnik) pometali na popravne izpite, da niso mogli na maturo, zdaj pa se hvalijo, kako uspesni so. Ce je to uspeh, potem jaz tudi nevem vec kaj je uspeh.
Lp

Mene tudi zanima kako je na tej kemijski soli v rusah saj si sama zelim iti tja in me zanima ce je vredo in ali so tam dijaski domi?
Hvala za odgovor

Dijaški dom je, tik ob šoli. Profesorji so v redu, kakšni boljši, drugi slabši, ampak tako je na vseh šolah. Govorim za gimnazijo. Šola je majhna, zato se vsi poznajo, kar je super. Res je, da se vpišejo učenci s slabšim uspehom, ampak večina takih pade že v 1. letniku in se prešola. Mi smo v razredu imeli čisto normalno porazdelitev, enega ali dva, ki sta špricala in pridelovala enke, par povprečnežev, večina je bila odličnih in prav dobrih. Na maturi smo dosegli lepe uspehe, primerljive z ostalimi gimnazijami. Če primerjam s sošolci iz OŠ, ki so npr šli na drugo – ni razlike, vsi ki smo hotli na faks, smo tja prišli brez težav. Profesorji na gskš so večinoma super. Edini minus je morda vlak, če se voziš iz Mb – je bolj malo povezav, zato ni kaj veliko možnosti za popoldanske dejavnosti. Je pa še avtobus.

Ja mene tudi zelo zanima kako je kaj tam se posebaj pri farmacevtskem tehniku kajti tja se mislim vpisat in jutri imamo informativni dan in me je zelo zelo strah….pa pac zanima me ce sprejmejo tudi pravdobre dijake-jaz..prosim ce bi mi kdo lahko odgovoril cim prej bi mu bila zelo hvalezna

Pozdravljeni se strinjam tudi moj otrok ima takšne težave, zamera in nato sledijo slabe ocene.

Zdravo prihodnje šolsko leto bom obiskovala program farmacevtskega tehnika na GSKŠ Ruše. Zanima me kakšni so profesorji, program dela, učenci na šoli in pa ker sem oddaljena od šole bom bivala v dijaškem domu. Zanima me ali se tam lahko učiš v miru, kakšne sostanovalce imate, kakšna je hrana… Za vse informacije se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lepo pozdravljeni!
Vem, da je od vašega vprašanja minilo že kar nekaj časa, a bom vseeno z vami delila moj odgovor. Na GSKŠ Ruše sem imela sina, sedaj pa imam še hčer.Sin je obiskoval farmacevtski program, hčer pa končuje gimnazijskega. Oba imata s to šolo samo zelo dobre izkušnje in imata samo lepe spomine! Odnos učitelj-učenec je takšen, kot bi si ga lahko samo želeli. Učitelji so zelo razumljivi. Šola ponuja veliko aktivnosti, mednarodnih izmenjav, ekskurzij, praks v tujini, english club, gledališki krožek, bralni krožek, band, zelo cenjen pevski zbor in vse kar si dijak lahko želi!
Poleg vsega tega, pa moja otroka ne moreta prehvaliti hrane. Na voljo imajo topel in hladen obrok in na voljo imajo vsak dan tudi vegetarijanske opcije.
Oba moja otroka sta obiskovala dijaški dom, ki je v neposredni bližini šole. Rada bi pohvalila vzgojitelje v dijaškem domu, ki se res zelo trudijo, da bi ugodili potrebam dijakov. Dijaki, ki stanujejo v dijaškem domu imajo zastonj inštrukcije katerega koli predmeta in obisk velikega športnega parka, ki je zelo moderen, nov in napreden!

Pozdravljeni!

Kakor jaz vem, so sama šola GSKŠ Ruše vredu, a dijaški dom je KATASTROFA!
Kuhajo enolično redilno hrano, surov krompir, sobe so premajhne za 3 dijake a plačajo 220€ (ravno tako plačajo dijaki drugot po Sloveniji in imajo sobe za 2 dijaka in povrh vsega še večje sobe).
Sobe niso prenovljene.
Nekateri vzgojitelji ne dajejo vzpodbud dijakom in jim pravijo, da bodo padli letnik.

Takšno je moje mnenje.
Lp Marta

Lep pozdrav, moj sin ima z šolo lepe izkušnje vendar z dijaškim domom ne. Ta dom je čista katastrofa, vzgojitelji so zelo zahrbtni. Sicer do samega dijaka so občasno prijazni a za njegovim hrbtom ga opravljajo. Sobe so narejene za 2 dijaka a v njih jih je kar 3, mesečno pa dom stane 220€. Hrana je večinoma cvrta in le občasno zdrava. Nekateri vzgojitelji dijakom ne dajejo skoraj nikakršne spodbude a ob prvi 1 pa tudi če je že septembra govorijo da bodo padli letnik in da ne bodo naredili šole. Vse kritike za ta grozni dijaški dom.
Lp Lara

Objava čaka odobritev

New Report

Close