Najdi forum

Slučajno sem prebirala vse o špricanju in ostalem…
Stara sem 23 let ,imam dva otroka. Do tretjega letnika sem delala gimnazijo čisto O.K., potem se je zalomilo, ker sem raje pomagala pri fantu v piceriji in imela svoj denar. No potem je prišel fantek, čez dve leti pa še punčka. Skratka, hočem povedat: obstaja gimnazije kjer delaš izpite, če izpadeš iz rednega programa. To je gimnazija Poljane, izobraževanje odraslih (čeprav smo večinoma sami mladi). Učna snov je popolnoma enaka snovi rednih dijakov.Lahko delaš program samo po izpitih, torej se učiš sam doma (v ta način šolanja vpisujejo celo leto), ali pa hodiš na predavanja ,ki potekajo od pon. do čet. od 15 do 20 ure. Na dan imaš dva predmeta, od 15-17.25 in 17.35-20. Meni npr. manjkata samo še dva izpita in matura zato hodim na predavanja samo za te predmete. Konec zime pa se začnejo priprave na maturo. Znesek šolnine je odvisen seveda od izbranega načina plačuješ pa jo lahko na obroke. Veliko si jih priskrbi financiranje s strani zavoda za zaposlovanje. Aja, še to, ko letnika ne zdelaš, ga ne ponavljaš, ampak delaš izpite za naslednji letnik s tem da narediš še izpite, ki jih pri prejšnjem letniku nisi zdelal. Vse narejeno ti je priznano in ti ni treba delat še enkrat!
Kar hočem povedat: tak način je precej težji in ni za vsakega. To povej tvoji hčeri!!
Potrebno je ogromno samodiscipline, ni neopravičenih izostankov, prideš ali pa ne, ni nobenega roka do kdaj naj bi šolo končal.Jaz ne poznam nikogar ki bi jo končal v 4 letih.Za par let se tako hitro zavleče, na koncu so stari 25 let,

Hvala ti lepa. Zelo cenim vase odgovore, veliko mi pomenijo, se posebej, ker res ne vem, kako se bo zadeva koncala.
Tamala se je trenutno malo zresnila, vendar ne morem vedeti za koliko casa. Trenutno ocenjujem sanse da zdrzi do konca sole 30:70…..
Saj si mislim, da bo nekaksno solo koncala prej ali slej (ko jo pac sreca pamet) , vendar jo je izredno tezko gledati, kako brez potrebe dela neumnosti….

Samo ne vem, ce delas recimo ginmazijo ke do 25tega, do kdaj potem delas faks?
Eh, bomo videli….

Faks lahko delaš, dokler živiš, tukaj ni pogojev za starost, lahko si babica in se vpišeš na študij!
Prvo pa šola! To je najtežji del

nova
Uredništvo priporoča

A ni boljše it neko poklicno šolo delat, da maš poklic po maturi pri 25ih vrjetno nihče ne gre študirat, kaj je potem tu finta? Nevem.

New Report

Close