Najdi forum

hčerka in čefur

zanima me, kako bi reagirali, če bi vam nekega dne vaša ljubljena najstnica pripeljala domov svojega novega fanta, ki se piše na – IĆ…
bi vam bilo vseeno, bi ji kaj rekli, bi kaj ukrenili…
kakšna bi bila vaša reakcija…?

Samo s tem, da se piše na -ič še ni nič narobe. Lahko bi pripeljala takega, ki se ne piše na -ič, pa je “propalica”.

lp

Moj sin ima veliko prijateljev, ki se pišejo tudi na ić, pa nisem nikoli pomislila na to, da so čefurji, sicer pa tudi čefurji so ljudje – dobri in slabi. Moj si ima zelo vredu družbo, pa se med njimi najde tudi tak, ki se piše na ić, pa nič zato!!!!

Stran z predsotki, spoznaj novega fanta preko pogovora in če ti bo v tolažbo malo poizvedi tudi kaj o starših (od hčerke na lep način). Bodi potrpežljiva in razumna, drugače se ti bo hči odtujila.
Moj sin ima punco (nekaj mesecev) pa jo rad pripelje domov, ker smo doma razumni, ne zbadamo in ne sprašujemo po nepotrebnem. Le mlajša hči (mlajša)ima včasih kakšno vprašanje, na račun njenih vprašanj se pa vsi lepo nasmejimo.

nova
Uredništvo priporoča

ljudi ne predalčkamo po priimku sploh pa ne po narodnosti oz. izvoru….
vsi enaki vsi enakopravni!!!!
kaj pa če bi pripeljala narkomana???

Dragi “očka”!
Ne morem verjeti, da se vznemirjaš zaradi priimka. Poznam veliko ljudi z IĆ, ki so precej bolj olikani, prijazni, gostoljubni, prijateljski kot marsikateri Slovenec. Glavno je, da fant tvojo hčerko spoštuje in jo ima iz srca rad. In mislim, da ima Oliva prav. Kaj neki bi naredil,če bi ti pripeljala narkomana? Ali če ti fanta sploh ne bi prestavila in ne bi vedel s kom se druži?

Vedno se en mal razjezim, ko kaj takega preberem. Če bi pripeljala Italijana, bi bilo vse vredu (čeprav so zame južni italijani večji čefurji!)… Sploh pa verjetno govorimo o fantu, ki je rojen tukaj ali pa je tukaj že skoraj celo svoje življenje in so starši “od dol”. Veš jaz ljudi po priimku ne določam. Poznam veliko dobrih ljudi, ki se pišejo na ić in veliko slabih, ki imajo lepe slovenske priimke. Važno je vedeti, v katero kategorijo spada, in če je fant fejst, je vse kul.

Večina je pa tudi takih, ki niso čisto “uredu”.
Res je, da je veliko slovenskih fantov še slabših, ampak so SLOVENCI in so tukaj doma!

Prav vam, ki podobno razmišljate, torej negativistično (fašistično) se bodo dogajale slabe stvari…..ker vlečete nase……

Tema, da nekdo lahko tako razmišlja!
Brez besed!

Ne sekiraj se. Če se bo obnašal kot primitivc in je tvoja pametna, ga bo tako ali tako odpisala.
Poznam take, ki se zlahka švercajo kot slovenci in so tudi poročeni z slovenkami.

Ne morem verjeti, kako nekateri razmišljate – “čefurji” in “tisti, ki se zlahka švercajo za slovence” in podobno. Tvoja hči očitno nima prav dobre vzgoje.

… in zato lahko delajo štalo…. Oprosti, tudi sama sem čista slovenka in sem ponosna na to, a tale tvoja miselnost… daj malo se zamisli nad sabo in tistim drugim delom “je veliko slovenskih fantov še slabših, ampak so SLOVENCI in so tukaj doma!” – kje pa so doma tisti na ič, tukaj rojeni pred petnajstimi in več leti? In po čem sodiš ljudi! Po nacionalnosti? Državljanstvu? Ali po tistem kar so!?

Jaz te pa čist razumem. Drug narod – druga mentaliteta, druge navade, običaji. Sem namreč nezaupliva, mogoče zato, ker včasih kakšen film vidm na to temo. Sej veš, ženske smo vedno v podrejenem položaju. ŽALLLLL! Vsekakor nočem rečt, da delaj krivico fantu. Zaupaj in dovoli hčeri, da sama ugotovi ali sta za skupaj ali ne. Hočem reči le to, da bi tud jaz imela malček več pomislekov kot sicer. Saj želimo svojim otrokom vse lepo in jih prikrajšati za razočaranje. Komentar predhodnikov o tvoji vzgoji pa preskoči!!!

LD

Očitno gre za pravo slovensko vzgojo.

V dobrem pomenu besede!

Nimam namena nikogar žaliti, res ne. Ampak že sama formulacija vprašanja – kaj bi bilo, če bi najstnica pripeljala nekoga na -IĆ- se mi zdi problematična iz iz nje veje en kup predsodkov in etiketiranja, kar kaže na določen način razmišljanja, vrednostni sistem družine etc.

Po tistem kako se obašajo. Marsikateri “kvazi “slovenc s podarjenim državljanstvom, ne zna in se noče naučiti slovenščine! Taki me motijo! Pravijo da so slovenci pa ne znajo jezika.
Pa boge mame (???), ki naštepajo po 5 otrok pa noben od staršev nima službe, zakaj, pa saj dobi socialno pomoč 100 jurjev, marsikatera slovenska delavka pa dela po cele dneve pa dobi komaj polovico toliko.

Glede učenja jezika se strinjam s teboj, čeprav je pa čisto res,da bi tudi jaz z otrokom v tujini govorila svoj, materin jezik in zagotovo ne lokalnega. Kar se tiče otrok pa ima vsakdo pravico da se odloči koliko jih bo imel. In mene prav nič ne moti, če dobijo za 5 otrok tistih 100.000. To še vedno niti za hrano ni zadosti, kje so pa še obleke, knjige,. … Če je to tak krasen denar za preživetje 7 članske družine – potem je čudno, da tista slovenska delavka, ki zasluži pol manj, ne ostane doma in ne štepa otrok. Prag za pridobitev socialne pomoči je pri nas tako nizek, da si niti slučajno ne želim, da bi jo prejemala. Je pa res, da tudi petih otrok ne bom imela, saj imam možnost izbrati.

Pozdravljen
Preuranjeno se je ukvarjati s tem kakšnega fanta pripelje domov vaša najstnica. Pri hčeri si morate v teh letih pridobiti zaupanje. Fantje pridejo in grejo. Lepo je, da spozna več “vrst” fantov in če ji boste branili oz. prepovedovali, s katerim sme ven ali ga sme pripeljati domov, in katerega ne, bo to delala na skrivaj.
Sama imam hči in zanjo želim najboljše,… Imam 15 letno sestro, pri kateri mi tudi ni vseeno, kakšen je njen fant, a do poroke je še daleč.
Imam pa tudi svakinjo, pri kateri se je njen oče (moj tast) močno boril proti ljubezni z “južnaki” (delal je v gradbenem podjetju, kjer slovenci skoraj ne delajo in o “njih” ni imel najboljšega mnenja) . Sedaj ima 4 letnega sina z moškim, ki se ne piše na -ić, jo pa je odpeljal v Bosno, k svojim domov.
Moja sestra ima veliko prijateljev in prijateljic na -ić, pa roko na srce – so bolj iskreni in dobrosrčni, kot marsikdo od nas.

bodi mu prijatelj in ti bo vrnil ohranil pa boš hčerko, ločuj ljudi po tem ali so Ljudje ali Propalice.. samo to šteje in nič drugega dragi moj mali šovinistek, če ne bi bilo -ićev bi nas bilo samo 1500000 to pa je kriza, kaj pa če bi mala dobila kakega travarja ali iglarja, kaj pa potem bi bil srečen čeprav bi se pisal NOVAK…

New Report

Close