Najdi forum

Trdi prsti-violina

Zdravo.
Imam problem s katerim se ukvarjam že celotno moje glasbeno šolanje. Trenutno sem 6 razred violine in mislim tudi nadaljevati na konzervatorij,zato bi rada da se ta ovira odpravi… In sicer imam problem da takoj ko hočem začeti igrati moja roka pride v krč in se nikakor ne more sprostiti… Težave se pojavljajo tudi pri vibratu saj se mi členek in roka enostavno nočeta “zazibati” in lahko “tresem” roko kolko hočem pa noče it nikamor…. Težave so od nekdaj in res bi jih rada popravila… Če je še kakšen violinist /učitelj violine imel podobne težave kako ste jih rešili.
Hvala za pomoč.

Zelo verjetno težava ni v prstih 🙂 prsti so samo zaključna postaja zakrčene drže. Pri igranju bodi pozorna, da imaš sproščene rame, da violine ne stiskaš z glavo, ampak da je samo naslonjena. Tudi roke morajo biti sproščene, ne loka ne ubiralke ne smeš stiskati. Lok naj samo počiva med prsti, roka mora biti sproščena in mehka, vsi sklepi gibljivi. Leva roka ne sme držati za vrat violine, ampak jo k vratu sproščeno prisloni. V nižjih legah naj bo zapestje “ravno”‘in nikakor zapognjeno nazaj, palec ne sme stiskati. Zelo pomembno je, da so rame spuščene in roke “težke”. To načrtno vadi, brez sproščene drže ne začni sploh igrati, če med igranjem opaziš, da si zategnjena, se ustavi, stresi roke in popravi držo. Tole je sicer malo na pamet, ker te seveda nisem nikoli videla igrati, je pa eden pogostejših razlogov za težave pri igranju. Upam, da ti bo kaj pomagalo. Srečno!

New Report

Close