Najdi forum

Gimnazija Bezigrad

Zanima me mnenje o gimb. Ali res velja tekmovalnost med ucenci? Kaksen odnos imajo ucitelji?…

Uredu je, gimnazija kot vse ostale, s tem da so učenci že v štartu “malce boljši”, in ne porabijo toliko časa na osnovah, ki bi jih morali znat že v osnovni šoli, zato se več in bolje naučijo.

Zate je verjetno že prepozno, ker si se moral že davno vpisat na SŠ. Mogoče pa to pride prav komu, ki se bo vpisoval prihodnja leta.

Letos sem zaključil 4. letnik Gimnazije Bežigrad in se vpisal na medicino s povprečnim rezultatom gimnazije. Glede na to, da je to ena fakultet z najvišjim vpisom, to pomeni, da najmanj polovica dijakov lahko pride na katerikoli faks želijo!

Moja izkušnja v celoti je bila prijetna. Profesorji so super, je pa težko stlačit vse v en koš, ker se tako kot na vseh šolah med seboj razlikujejo. Če koga zanima, kakšen je kak profesor, lahko vpraša pa z velikim veseljem odgovorim 🙂

Bežigrad je super gimnazija predvsem za tiste, ki so ambiciozni in želijo v prihodnosti študirati medicino, kemijo, psihologijo ali druge programe, ki imajo visoke omejitve. Je pa res, da je precej zahtevna. Sem se navadno vpišejo učenci, ki so imeli v OŠ eno ali dve štirici in vsi odličen uspeh, na tej gimnaziji pa se je seveda za odličen uspeh treba precej nagarati. V prvem letniku je malokdo odličen, seveda pa število odličnjakov do 4. letnika nekoliko naraste, saj se učenci ”naučijo” na kakšen način se morajo učiti pri katerem predmetu.
Tako da za tiste, ki se nimajo namena učiti ali pa že vejo, da ne rabijo veliko točk za faks, morda Bežigrad ni najboljša šola, saj delo na njen ni enostavno.

Je pa seveda to, da profesorji ne popuščajo in stalno zahtevajo več in več en velik plus na maturi, saj jo vsako leto opravijo vsi dijaki, prav tako je vedno več kot 20 zlatih maturantov. Za nek povprečen maturitetni rezultat sploh ni potrebno veliko učenja, saj te zlasti v četrtem letniku dajejo ogromno maturitetnih vaj in se tako že pred maturo res dobro pripraviš, da je na koncu čist ”simpl”. Jaz se za noben predmet nisem pripravljal več kot par dni.

Verjetno je vsak bodoči dijak že slišal za tako imenovani 2. rok. To navadno lahko koristiš pri vsakem predmetu enkrat. Ko to izkoristiš, lahko ponovno pišeš test in se ti upošteva boljša ocena. Jaz iz prve roke lahko povem, da so te 2. roki en navaden nateg, ker jih profesorji ne odobravajo in so navadno 100x težji od 1. roka in posledično zelo redko kak dijak izboljša oceno. Jih pa še vseeno vsi dijaki redno koristijo 🙂

Eno največjih zajebancij pa boste spoznali pri biologiji. Nekateri profesorji in profesorice pri tem predmetu ne premorejo niti kančka empatije. Testi so nenormalni, enkrat je nek odgovor pravilen, drugič je isti odgovor napačen, pol podatkov ti ne povejo in moraš potem sam sredi testa razvijat nove teorije, ki so itak vedno napačne. Ampak se da zdelat z velik učenja in veliko sreče, tako da se ni treba pretirano sekirat.

Kaj drugega mi pa v tem trenutku niti ne pade na pamet, ampak če kogarkoli še karkoli v zvezi z Bežijem zanima pa nej kar vpraša.

Mene pa zanima kako je z družbo, ker se nameravam vpisat in me res zanima.

Enako!!! Vpisal sem se in tudi mene zanima glede družbe, če so ljudje ok.

New Report

Close