Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Zaključitev ocene ( popravni ali 2) (nujno)

Zaključitev ocene ( popravni ali 2) (nujno)

Zdaj je že praktično konec pouka za 9. razred oš. Učiteljica slovenščine mi je že rekla da bom imel popravni izpit, a moje povprečje je 1.83 ( 1, 3, 2, 1, 2, 2). To pomeni da četudi mi da še eno nezadostno imam še zmeram povprečje 1.71 kar naj bi se še zmeram zaključilo navzgor na dvojko.
A je to sploh dovoljeno? Če ni, vas prosim da mi pokažete kje bi bilo ti zapisano (katerokoli uradni dokument). Če je dovoljeno mi samo prosim povejte.
Kakršnakoli pomoč pride zelo v pomoč!

Je dovoljeno. Učitelj lahko načeloma zaključi kakorkoli želi, povprečje ne bo prav nič pomagalo. Praviloma se v večini primerov naša odločitev pokriva s povprečno oceno, ni pa nujno. Še posebej pri negativni oceni je pogosto logika drugačna. Če npr. ima učenec vse pisne ocene nezadostne ne more imeti zaključeno 2, čeprav so ustne ocene boljše.

Učitelj pri zaključevanju gleda, če dosegate minimalne standarde in vi jih mogoče ne, če tistih enic niste popravljali (če torej niste bili za isto snov ponovno pozitivno ocenjeni). Če minimalnih standardov ne dosegate, vam ne sme zaključiti 2.

Hvala za odgovor, a učiteljica mi je le zaključila na pozitivno.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bi ti dala še eno priložnost, čeprav glede na napake, ki si jih naredil v tem svojem skrpucalu, ne dosegaš minimalnih standardov.

New Report

Close