Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Hči v gimnaziji-neupravičena enka

Hči v gimnaziji-neupravičena enka

Pozdravljeni,
Hčerka je v 4.letniku gimnazije pri slovenščini dobila enko. Drugače je prav dobra, pridna, zelo uspešna športnica in načeloma nima z nobenim profesorjem nobenih problemov, temveč jo kvečjemu hvalijo. Slovenščine kot predmet ne obožuje, prav tako ne profesorice, ampak je kljub temu imela vedno 4. Enka niti nje niti mene ne bi tako prizadela, gre se za način, kako je dobila. Dijaki med poukom pač sodelujejo, profesorica jih niti posebej ne sprašuje, ima pač krog »ljubljenčkov«, s katerimi se pogovarja…nikoli jih poimensko ne sprašuje, ampak »zagreti« pač sodelujejo,ostali so tiho. In sedaj se je profesorica kar sama od sebe odločila nekaterim dodeliti petko, nekaterim pa enico. Če bi hčerka bila vprašana ali pisala test negativno, ok, tako pač je. Ampak, ali lahko iz ljubega mira, na osnovi nobenega kriterija,na osnovi njene trenutne dobre ali slabe volje,kar nekoga oceni negativno???? Če že, razumem to, da je pridno sodelujoče nagradila s petico. Ali pa, da bi vsaj rekla, da v prihodnjem mesecu ocenjevala sodelovanje pri pouku,kar pa ni storila. Saj me razumete,kaj želim povedati….Jezna sem,da bi znorela…a lahko učitelj kr tako,kadar se mu zljubi, brezveze nekomu, ki ga niti ne izpraša, niti ne piše test, dodeli šus???? Hvala vam za komentarje

Kaj točno vam je povedala hči? Tudi če hči ni med “ljubljenčki”, kar bi bilo težko, saj javno pokažete, da predmeta ne obožuje, verjetno ni poslušala pri uri. Morda je klepetala ali počela kaj drugega in ni bila pozorna. Ko je dobila vprašanje ali je bila poklicana, pa ni vedela kaj naj odgovori, ker ni poslušala.
Hči je v gimnaziji (srednja šola), ko se otroci levijo v odrasle in se morajo naučiti drugačnega sistema, kot so ga bili navajeni v OŠ. Če ni poslušala in ni znala odgovoriti na vprašanje, ker je verjetno bila situacija takšna, je bila ocenjena za odnos in neresnost. To ni več OŠ, ko se bo vnaprej povedalo, da se ocenjuje odnos in kdaj se ga. V gimnaziji se ocenjuje kompleten odnos in delo do predmeta od 8.00 1.9. do 14.00 24.6. oz. do konference, ko se zaključujejo ocene za šolsko leto.
Vi ste lahko jezni kolikor želite, vaša hči pa se bo morala naučiti, kaj je življenje, k čemur spadajo tudi krivice ali po vaše krivično ocenjeno sodelovanje. Če ji dejansko želite pomagati, ji povejte, da naj hči sama stopi do profesorice in jo vpraša, zakaj je dobila negativno oceno. Rahlo sicer sumim, da hči točno ve zakaj, ampak je vam razlago malo v celofan zavila, da ne bi izpadla kriva. Če je resna ocena in je bila zapisana v redovalnico, potem bo hči to morala popraviti. S kazanjem vaše jeze pa boste pri hčeri samo poglobili nezanimanje za ta predmet in mrzenje profesorice. Hči bo morala odrasti, vi pa tudi.

Spoštovana ga. specialna pedagoginja,
Hvala za vaš komentar.
1. Glede na to, da je hči že v 4.letniku, se je najbrž že naučila drugačnega sistema, a ne?
2. To, da dijak določenega predmeta ne obožuje, je povsem logično.
3. Z zagotovostjo lahko trdim, da hči ne klepeta med poukom, kar trdijo tudi vsi njeni sošolci. Do profesorjev ima skrajno spoštljiv odnos.
4. Ne, ni bila vprašana, niti poklicana med poukom, zatorej tudi ni imela možnosti odgovoriti.
5. Seveda bo stopila do profesorice, kar bom storila (prvič v njenih 12 letih šolanja) tudi jaz, čeravno vem vnaprej, da bo brez učinka. Da bi profesor storniral svojo odločitev, je pač zaradi ega ne bo.
6. To, da bo hčerka v 4.letniku, pokazala dokončno nezanimanje za slovenščino, ji pač ni za zameriti.
7. Edino, kar se hčeri lahko očita, je to, da sama od sebe ne sodeluje in se ne pogovarja s profesorico, kot to počno nekateri, ki jim slovenščina »leži«. Hčerka se vsa 4 leta pri slovenščini enako obnaša, kot tokrat, pa nikoli nobene enke in lepo zaključene štirice.
8. Za konec pa hvala za vaš zadnji stavek, ob katerem sem se lepo nasmejala. Od specialne pedagoginje drugačen komentar ni bilo za pričakovati. Če sem se enkrat v 12 letih totalno razjezila, še ne pomeni, da nisem odrasla. 

New Report

Close