Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja študij logopedije/specialne in rehabilitacijske pedagogike/tujina?

študij logopedije/specialne in rehabilitacijske pedagogike/tujina?

Pozdravljeni!

Zaključujem 4. letnik gimnazije, kar pomeni, da se moram vpisati na fakulteto. Moja prva izbira je logopedija in surdopedagogika, a mislim, da bom imela malo premalo točk(njihove omejitve so res visoke). Kot drugo možnost bom izbrala specialno in rehabilitacijsko pedagogiko, saj je to trenutno najboljši ”približek” logopediji, ki sem ga odkrila. Ker pa me logopedija veseli veliko bolj, kot specialna pedagogika, iščem druge načine, kako priti do nje. In zato imam vprašanji.

1. je možno opraviti letnik specialne in rehabilitacijske pedagogike in se potem prepisati na logopedijo( v 2. letnik)? kaj pa če bi opravila letnik specialne in rehabilitacijske pedagogike in bi se potem vpisala v 1. letnik logopedije? Bi imela več možnosti, kljub premajhnemu številu točk(vem, da se program razpiše le na vsaki 2 leti, vseeno me zanimajo možnosti.)

2. recimo, da uspešno zaključim 4 leta študija specialne in rehabilitacijske pedagogike. Se lahko vpišem v magisterski študij logopedije? kakšen naziv sploh imam v tem primeru? Je mogoče opraviti to leto študija, kljub pomanjkanju predznanja?

3. je študij v tujini možen? Npr. Zagreb? Je kdo doštudiral tam?

Zelo bom hvaležna za vsak odgovor ali povezavo strani, na kateri lahko najem odgovore.

Študij v Zagrebu je možen, ampak je potrebno zelo dobro znanje hrvaškega jezika. Študirati v eni državi in poučevati v drugi ni najbolj pametno na področju logopedije. Kolegica iz Rusije tako ne more opravljati svojega dela kot logopedinja v Sloveniji. Na srečo je zaradi dvosmerne specializacije dobila delo kot spec. pedagog. Za ostale odgovore pa ne sprašuj na forumu, ampak se obrni direktno na Pedagoško fakulteto v Ljubljani. Mimogrede, delo spec. pedagogov je povezano s pridobivanjem informacij, zaščiti otrok in posredovanjem. Torej se boš v prvi vrsti morala naučiti, kje in kako dobiti strokovne in pomembne informacije. Ostro napisano, ampak v dobri meri bodoča kolegica.

Hvala za odgovor.
Na pedagoško fakulteto sem se že obrnila, a nisem dobila pravega odgovora, zato sem poskusila še tu, saj sem upala, da je imel kdo izkušnje s katero od teh možnosti in bi mi zato znal najbolj zanesljivo svetovati. Vi ste mi recimo znali utemeljiti, zakaj zagreb mo dobra izbira in upam, da mi bo znal kdo odgovoriti tudi na ostala vprasanja 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,
zanima me ce se odlocas za redni ali izredni studij Specialne in rehabilitacijske pedagogike? Sama se namrec prav tako letos vpisujem na to smer, saj zaradi previsokih omejitev vpis na Logopedijo in surdopedagogiko zal ni mogoc.
Lep pozdrav

Rednem

Študij se ne razpisuje na 2 leti, temveč različno. Najprej je bilo na 4 leta, nato na 3, nato na 2, nato vsako leto, nato zopet 2 ipd. Ni predvidljivo. Najboljši naslov za informacije pa so prodekani ali predstojnik oddelka ali koordinator programa na UL PEF.
Glede študija v tujini: preveriti je potrebno primerljivost programov, obstaja pa direktiva EU za priznanje poklica.
Srečno!

New Report

Close