Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kako priti iz točke A na točko B?

Kako priti iz točke A na točko B?

Ker iskreno povedano, nimam pojma na katero gimnazijo naj se vpišem, bi potrebovala malo pomoči iz vaše strani. Sem učenka 9.razreda in odličnjakinja z visokimi pričakovanji zase, ki pa ne ve kaj bi rada počela v življenju.(zato gimnazija) Moje močno področje so jeziki in umetnost, za katere sicer nimam posebnega zanimanja. Eno mojih šibkejših področij je matematika ampak nadvse obožujem fiziko (verjetno zaradi moje radovedne narave) Vesela bi bila vsakih informacij, ki jih imate glede gimnazij v Ljubljani. Na katerih področjih temeljijo? Kako je z vpisom? Kaj menijo dijaki? Hvala xxx

Greš na seznam gimnazij v Ljubljani in pogledaš, kako so usmerjene. Več njih ima potem po prvem letniku oddelke, usmerjene bolj naravoslovno, in tiste bolj družboslovno oziroma jezikovno. Nekatere te diferenciacije nimajo.
Točke za vpis imaš zbrane na straneh Ministrstva za šolstvo ter na dijaški.net.
V četrtem letniku potem ugotoviš, da je v bistvu vseeno, katera gimnazija, edino z umetniške greš malo bolj težko na naravoslovni študij.

New Report

Close