Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Zviševanje mature na jesenskem roku

Zviševanje mature na jesenskem roku

Dober dan imam nekaj vprašanj kar se tiče zviševanja mature na jesenskem roku.

Naj razjasnim situacijo. V šolskem letu 2016/2017 redno opravljam maturo v spomladanskem roku. Skrbi me, da ne bom prišla na faks (Filozofska fakulteta, dvopredmetni študij japonologije in anglistike) zaradi ogromnega vpisa na smeri japonologija. Zdi se mi, da mi je šlo nekaj predmetov slabše kot sem pričakovala in bi jih zato rada zviševala v jesenskem roku, potem pavzirala eno leto in se spet poskušala vpisati naslednje leto. Zdaj pa pridejo na vrsto vprašanja:

ali lahko zvišuješ maturo čeprav si vse predmete pisal pozitivno? ker nekje sem slišala da lahko popravljaš le če si imel vsaj en predmet negativno
ali moraš popravljati pisni in interni del ali se lahko odločiš le za enega? jaz bi pri matematiki želela ponavljati le ustni del, pri psihologiji pa le pisni del in ne vem če se to da… Ker recimo če grem popravljat psiho in moram še enkrat delat interni del bi morala še enkrat narediti celotno seminarsko nalogo?

In pa še eno vprašanje, če se mogoče kdo spozna na to. Glede na to, da bi potem morala pavzirati eno leto bi bil to velik finančni strošek zame, ker nebi dobivala štipendije kar je moj edini prihodek (+ nebi mogla delati prek študentskega servisa, nimam poceni urbane, plačevati bi si morala zdravstveno zavarovanje…). Sem pa nekje slišala, da si lahko kupiš status dijaka na srednji šoli in ti potem ni treba hoditi v šolo ampak ker bi imela status bi potem vsaj lahko delala prek študentskega servisa. Moja vprašanja so:

ali to sploh lahko naredim, če sem že zaključila 4. letnik gimnazije in maturo?
ali si lahko status kupiš le na srednji šoli ali lahko tudi na gimnaziji?
ali je to sploh možno ali te zaradi nedejavnosti v šoli vržejo ven?

Hvala lepa vnaprej za vaše odgovore 🙂

New Report

Close