Najdi forum

Kako postat nuna??

Pozdravljeni
V glavnem; ze od 4. razreda sem si zelela postat nuna, zdaj sem stara 14, in me zanima, ce obstaja kaka starostna omejitev pri prihodu v samostan oz. se je treba vpisat na skofijsko gimnazijo, al kako to gre?? Molit vem, krscena sem bla, pri obhajilu tud bla, sveta birma pa bo tud kmalu…tak da bi prosila, ce ima kdo izkusnje s tem oz. pozna kako nuno ter kako je to postala…
lep pozdrav vsem:)))

(pa prosim brez hejterjev)

Živjo!

Enkrat sem se znasla na spletni strani nekega samostana in tam piše tudi kako se vključiti. Tako da bi na tvojem mestu še nekaj let razmišljala o tem, mogoče pogledala kakšni redovi obstajajo pri nas na spletu, ker obstaja več vrst nun… mogoče pogledala če ti način življenja in zaveza ustreza, se se bolj seznanila s teologijo in verstvi nasplosno. Na katero srednjo šolo greš mislim da ni važno 🙂 Lahko pa kontaktiraš kakšno nuno ki si jo poznala v življenju in se pozanimaš kar direktno, prepričana sem da bo z veseljem svetovala.

Sama sem sicer predsej oddaljena od katoličanstva ampak so me nekako ljudje ki grejo v samostane od vedno fascinirali, tako da bom useeno rekla srečno pa pusti si se nekaj casa razmisleku!

aja se starostno omejitev sem pozabila… Sigurno obstaja, nevem pa tocno koliko moras biti stara. drugace je ponavadi vstop postopen, recimo najprej samo obisces samostan, se spoznas z ostalimi saj se morate medsebojno osebno ujeti. Kasneje recimo obisces za dlje casa, se pridruzis molitvam…

nova
Uredništvo priporoča

Predlagam ti, da končaš vsaj srednjo šolo in se nato odločaš.

NAtaša D

Hvala obema 😀

Kaj ko bi najprej domačega župnika vprašala?

New Report

Close