Najdi forum

Srednja šola

Hej.

Torej, živim v kraju X. Šel bom na škofijsko v kraju Y in ko sem šel pogledat šolo, se mi je zdela fanj, tako da sem se odločil zanjo. Zdaj pa problem: ne bom živel v domu, ampak pri sorodniku v kraju Z, ki je 10 min od šole. Verjetno si mislite: “V čem je problem?”. V druženju.

Torej, to me skrbi: če kdo koga kam povabi popoldne, seveda, se pride. Ampak glede na to da bom živel v kraju Z in se ob vikendih vozil domov, ne bom mogel vedno priti (sorodnik nima avta, avtobusi niso najboljši), Strah me je, da bom zaradi tega nekako čuden.
In punce. Domov je ne bom mogel povabit, povabil jo bom lahko le k sorodnikom, kjer bom živel čez teden. To se mi zdi čudno. Kakšen nasvet, tolažba izkušnje?

In še to: smo katoliška družina, ampak ne tista grozno verna. K maši gremo, poskušamo živet kolikor toliko po zapovedih (kar ne pomeni da se strinjamo z vsem kar Cerkev reče). Me zanima koliko je prov vernih ljudi na škofijskih gimnazijah. Ali bom težko našel punco, ki ne bo živela po ne vem kako strogih katoliških standardih in s katero bom po možnosti seksal PRED poroko (ne da je to najpomembneje, še zdaleč ni, ampak samo zanima me).

LP

Aja, pa oznake za kraje (X, Y, Z) sem uporabil, ker je kjer živim moj primer precej specifičen in nočem da se razve da sprašujem po forumih. Saj razumete.

Zelo specifično vprašanje, na katero je težko odgovorit, ker ne poznamo sorodnikov in staršev. Če so kakšni zelo klerikalni (pretirano bogaboječi in striktni sledilci kristusovih besed) predlagam, da razmisliš o svoji izbiri srednje šole, sploh če ne nameravaš iti za župnika (ker bi rad imel dekleta predvidevam da ne)… škofijska je bolj za bodoče župnike, okolje pa predvidevam precej striktno katoliško (česar osebno v 21. stoletju ne maram).

V glavnem, ne pusti se indokrinirati v cerkveni režim. 🙂

Deluješ pa v redu fant

porival potem bo bols da ne greš med rigidnd bodoče nunice…

New Report

Close