Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Dilema – umetniška ali splošna gimnazija? NUJNO!

Dilema – umetniška ali splošna gimnazija? NUJNO!

Imam kar resen problem, ki me bo pokopal in mi potencialno uničil/izboljšal prihodnost. Potrudila se bom biti kratka in jedrnata, a dvomim, da mi bo uspelo. Torej, sem v osnovni šoli, vedno odlična učenka, privrženka umetnosti. Sicer sem dokaj aktivna tudi pri naravoslovnih predmetih, všeč so mi biologija, fizika in kemija, vendar nisem pri njih kaj hudo nadpovprečna, a mi gredo dobro in so mi zanimivi. Trenutno izbiram med splošno, zelo zahtevno lokalno gimnazijo, kamor gre nekaj mojih sošolcev s katerimi se odlično razumem (en mi je naskrivaj malo všeč) ter med umetniško gimnazijo, kamor iz moje šole ne gre nihče in kamor bi se vsako jutro vozila od 1-2 uri, a bi se vseeno tam počutila veliko bolje med ljudmi, ki jih zanimajo iste stvari kot mene. Bojim se, da se za to lokalno gimnazijo odločam le, ker gredo tja moji sošolci in bom potem zelo nezadovoljna če ne pridem v isti razred kot oni. Kakšni nasveti glede tega?
(Mimogrede, naprej bi šla rada študirat na AGRFT, imam pa tudi svoje plane, če oziroma ko bo to “flopnilo”)

Poslušaj srce. Nima smisla prihodnosti graditi na tem, kam se vpisujejo tvoji prijatelji.

Pozdravljena!

Imam hčer, ki je ravno tako v 9. razredu in se odloča o šolah … da skrajšam 🙂 V bližini ima zelo dobri 2 gimnaziji, sama pa se je odločila za tretjo možnost, kjer bo morala v dijaški dom, pa še nikogar od sošolcev ne bo imela poleg. V 1. letniku bo za vse novo leto, nova šola, novi sošloci ipd. Predlagam, da izbereš tisto, kjer se bolje počutiš, prijatelji pa pridejo in gredo, le pravi ostanejo in izbira različnih šol ni pogoj, da se ne slišite/vidite več (govorim iz izkušenj). Izberi, kjer ti je “bolj kliknilo”. Konec koncev moramo poslušati 6. čut, oz. da se odločimo tako, kot se nam zdi prav in tako je prav!

Želim ti uspešno izbiro in pogumen začetek novega šolskega leta!

Moja hči je tudi šla kot edina s celega letnika na umetniško gimnazijo … in dobila tako dobro prijateljico, kot je ni imela nikoli doslej.

Sicer pa se z umetniške gimnazije lahko vpišeš marsikam.

Pozdravljena, hčerka hodi na dramsko gimnazijo, kontaktiraj me na zasebno ti lahko dam informacije iz prve roke

New Report

Close