Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Srednja strojna in kemijska sola ljubljana

Srednja strojna in kemijska sola ljubljana

Zivijo,
Jaz grem naslednje šolsko leto verjetno v srednjo strojno in kemijsko LJ, program kemijski tehnik. Moje uprasanje je. Ali je program zanimiv. Kolikšna tezavnost je in kako je sploh tam?

hej
sam sem bil na tej šoli pol leta. ob polletju sem se prepisal na splošno gimnazijo. šola mi ni bila všeč. pač moja želja je delat v zdravstvu in enostavno po srednji kemijski ne moreš. usak lari fari, ki ga slišiš od vrstnikov, da je to kariera prihodnosti je bs. po srednji kemijski ne moreš delat v zdravstvu kvečem v kakšnem leku, krki pa še to taka “umazana” dela. kaj te zanima? če te zanima čista kemija kot delo v kemijski proizvodnji pol je to šola zate.

druga stvar pa je matematika. meni je bla osebno kemijska težja kot gimnazija. imaš namreč 5 različnih predmetov kjer je računanje. če nisi dober pri matematiki(pa tut če maš osnovnošolsko kemo 5) ne it na to šolo ker boš trpel enostavno. najtežji predmet v 1.letniku je kemijsko računanje in laboratorijska analizna tehnika. zajebana je tut fizka in matematka. splošna in anorganska kemija je taka kemija kot jo majo na običnih gimnazijah.

šola je dokaj ok. profesorji pa tko….80% je slabih, nesramnih, žaljivih(predvsem prfokse za kemijsko računstvo in laborantke), 20% je pa odličnih profesorjev(prfoksa za gefo, profesor za zgodovino in za biologijo).

če bi pa mela še kakšna druga vprašanja pa mi piš na zasebn mejl. drgač sm zdle 3.letnik gimnazije. glede omejitve je pa tako. že dve leti je ni blo. ampak pred dvemi leti si pa moral met lepo povprečje(odličen)

Živjo! 🙂
Sem bivša dijakinja ene izmed gimnazij, končan imam 2.letnik. Zaradi težav in posledično neuspešno dokončanega 3.letnika, se prepisujem na eno izmed srednjih šol (poudarek na naravoslovnih predmetih). Po internetu, šolskih spletnih straneh in ožjem krogu prijateljev, znancev iščem informacije, ki bi mi najbolj koristile za lažjo odločitev, kam na novo pot. Odločam se med Kemijsko šolo v Ljubljani, programom Tehnik laboratorijske biomedicine (prav tako v Ljubljani) in med Zdravstveno šolo v Zagorju.
Vse, ki vsaj malo poznate te šole, njihove programe ali jih morebiti sami obiskujete, bi Vas prosila če mi lahko prosiiim posredujete čim več informacij glede zahtevnosti programov, kakšne so prakse, profesorji, kateri izmed predmetov je najtežji, kaj lahko pohvalite/pokritizirate na kateri izmed teh šol, kdaj se začne/konča pouk ipd. ->skratka vaše mnenje o šolah
Lp in že v naprej najlepša hvalaa :))

Pridna punca očitno ni dočakala odgovora,ki bi pa še kako koristil marsikomu.

New Report

Close