Forum: Starši, učitelji in učenci

Forum za starše, ki se srečujejo z vzgojnimi dilemami v kontekstu šolanja, za učitelje, ki bi radi delili svoje dvome in podali svoje predloge, ter za učence, ki želijo izmenjati mnenja ali dobiti nasvete o šolski problematiki.
Zaupajte svoje težave, predloge, pomisleke in pohvale.

Izpit in zapiski ZUP

Odgovori Nova tema
Default avatar sonček123456789 22 Jan 2016 14:22

Pozdravljene...vem da je ta tema že nekajkrat obdelana ampak si želim slišati nekoga ki je pred kratkim opravljal ZUP....po katerih zapiskih ste se učile in kako je zgledal izpit...hvala

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Mops 20 Feb 2016 16:08

Zivjo, sama grem tudi na ta izpit v Lj. Ti je mogoce kdo odgovoril, ali bi mi morda ti znala povedati kako izpit zgleda? Imas mogoce kaksne zapiske, po katerih bi se lahko ucila?

Hvala za odgovor, lp

Default avatar žwerca 24 Feb 2016 09:42

Pravkar opravljen izpit.
Pri pisnem delu smo imeli le eno vprašanje oz. situacijo in potem je potrebno napisati ustrezen akt (odločba, sklep, vabilo, ...).
Na ustnem delu je pa kar precej vprašanj, v bistvu gre kar skozi cel ZUP: načelo zaslišanja stranke, zastopniki vs pooblaščenci, vrnitev v prejšnje stanje, vrste odločb, roki, obnova postopka, izvršba, potem pa če imaš še upravni spor pa še tisto, npr. kdo so stranke, pravna sredstva, kateri akti se izpodbijajo,...

Default avatar dadolinka 29 Mar 2016 10:10

Hej zanima me kako je šel izpit in če si že šla? Ali imaš morda kakšne dobre zapiske-bi delila info o tem kako izgleda izpit? Maš morda snemana predavanja?

Hvala

Default avatar Brucka123 29 Maj 2016 14:55

Hej,

Po simbolicni ceni prodam zapiske za zup za VII. Stopnjo (+ resene naloge in primeri). Vec info na [email protected].

Lp

Default avatar habahaba 14 Jun 2016 21:20

V zadnjem mesecu sem opravljala izpit iz ZUP v LJ. Na pisnem delu si moral napisati odločbo, sklep ali dopis (pri tem zelo pomaga knjiga Vzorci uradnih pisanj), na ustnem pa si dobil par vprašanj iz zakona. Učila sem se iz zakona in skripte Štrikerja (objavljeni na spletni strani MJU). Moj vtis je sledeč: področja moraš dobro poznati, in se naučiti kar celoten zakon ter upravni spor če delaš za sedmo stopnjo (edino izredna pravna sredstva in izvršbe so bile redkeje spraševane, sicer pa vse - od vprašanja, kako se vroča osebam zaposlenim v vojski, pravni pomoči, sklepov, kako se začne upravni spor, načel, vročanja z javnim naznanilom itd.). Dobro se naučit pa bo! Na izpitu res ne iščejo neznanja, je pa res, da če se ne boš naučil, ga pač ne boš naredil.

Default avatar Peter1981 17 Maj 2017 14:22

V marcu 2017 sem opravil izpit ZUP 2. stopnje. Obiskoval sem predavanja, zbral primere in izluščil le nujno potrebno učno gradivo, ki je potrebno za uspešno opravljen izpit.
Za koga, ki ne bo šel na predavanja in bo opravljal izpit, prodam, ker ne potrebujem več. Podam tudi informacije, kako sem se učil.
Cena 30 EUR. 030 306 995

Default avatar Dady999 12 Jul 2017 07:58

Peter kaksna vprasanja si imel na ustnem izpitu?

Stran 1 od 1
Na vrh