Forum: Starši, učitelji in učenci

Forum za starše, ki se srečujejo z vzgojnimi dilemami v kontekstu šolanja, za učitelje, ki bi radi delili svoje dvome in podali svoje predloge, ter za učence, ki želijo izmenjati mnenja ali dobiti nasvete o šolski problematiki.
Zaupajte svoje težave, predloge, pomisleke in pohvale.

Moderatorji:
durjavaN
mag. Nataša Durjava
geštalt izkustvena družinska terapevtka in EAP psihoterapevtka 

Obutev v telovadnici

Nova tema
Default avatar Pelikanka 30 Sep 2016 07:35

Na nekaterih solah zahtevajo superge in ucenci ne smejo biti v navadnih solskih copatih, na drugih solah je ravno obratno.

Kako to, da se pravila tako razlikujejo, ali je vse odvisno od presoje ucitelja?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Bosa 6 Nov 2016 14:35

Pri nas od 6. razreda dalje zahtevajo poseben par superg s svetlim podplatom. Tezava je v tem, da jih ne morejo shraniti v soli. Zato hci raje telovadi bosa, kot da bi s seboj nosila dodatnih superg. Ne vem zakaj tako komplicirajo.

Default avatar Bem 13 Nov 2016 00:14

Pač zahtevajo superge,nič novega...tako je tudi na mnogih srednjih šolah.

Default avatar Pelikanka 16 Nov 2016 16:04

Morajo biti obuti v dvoranske superge ali pa so bosi.
Ne razumem zakaj v navadnih solskih copatih ne smejo biti, bosi pa so lahko.

Default avatar branka71 13 Jan 2017 08:30

Zanimivo, kako se spreminjajo pravila. Ko sem hodila v osnovno šolo v 80' letih smo od 5. razreda naprej telovadili izključno bosi. Po moje so to takrat zahtevali na številnih šolah, seveda odvisno od presoje in strogosti učitelja. Pri nas je argument bil, da je zdravo za platfus in da se utrdiš. Mi ni bilo preveč všeč, parket je bil umazan in pozimi ledeno mrzel.

Kakorkoli, takšen je bil hišni red in smo ga hočeš nočem morali spoštovati. Grem stavit, da bi bila revolucija, če bi kakšen učitelj to zahteval dandanes. Starši v šolo, pritožba na ministrstvo itd.

Je pa res, da je bosa hoja zdrava, pa še bolj enostavno in za starše cenejše je bilo.

Default avatar krenaxy 17 Feb 2017 07:25

Tudi mi smo bili bosi, obicajna praksa na solah takrat. Se dobro spomnim tistih casov, Yassa telovadni dres, Startas superge na igriscu. Lepi spomini...

Default avatar krenaxy 8 Mar 2017 06:27

Tudi danasnji mladini ne bi skodovalo, ce bi bila pravila strozja. Zdravniki poudarjajo pomen bose hoje za optimalen razvoj otrok, sportna vzgoja v telovadnici pa je idealno mesto za celoletno bosonogo aktivnost.

Default avatar mojcamojc 14 Mar 2017 11:41

Se strinjam da naj telovadijo bosi. Ne le da je zdravo, tudi postavljanja z najnovejsimi supergami bi bilo manj, povecal pa bi se jim obcutek enakosti.

Stran 1 od 1
Na vrh