Forum.Over.Net

Mali oglasi

kupim domače goveje meso

Default avatar

mouse11

Ampak tale nojano je pa res en ****** veliki.
Certifikat pa sledljivost, kaj a v Ljubljani oz. mestu poznate samo papir ali kaj?
Če bi imel malo možganov bi že lahko vedel da papir vse prenese, tako kot tisti "žig" in "certifikat" v trgovini.
Samo za pojasnilo - vsako govedo ima POTNI LIST, ki ga dobi ob rojstvu in na njemu je vsa sledljivost pa tudi če zamenja neskončno lastnikov. Tista rumena številka v ušesu pa je oz. mora biti ista kot na potnem listu.
Velikokrat sem, za štos, vprašal v trgovini ali imajo kakšen certifikat o poreklu in od katerega kmeta je, so me samo debelo gledali. Kakšen manjši mesar ima že verjetno kaj bolje urejeno in verjetno ima podatek od katerega kmeta je meso.
Veliko imam znancev, ki kupujejo meso direktno pri kmetu - in prav vsi pravijo da je kot noč in dan v primerjavi z mesom v trgovini.

Nojano, v teh postih si natrosil že toliko neumnosti, da mislim da se vsak, ki bere tvoje komentarje lahko samo nasmeje in te posledično tudi ne jemlje preveč resno.
Je pa škoda, da blatiš vse kmete,ki se trudijo 2 leti da zredijo tisto "2 leti staro tele :)" in, ki ti niso prav nič žalega storili.
O žaljivkah, ki so ti jih nekateri tukaj namenili pa tole - koliko si jih pa ti natresel drugim. Prvo pomedi pred svojim pragom !
Default avatar

nojano

poznam primer, ko je "kmet" ki je imel v štali samo 1 kravo zbiral naročila za DOMAČE meso bika in sicer je meso prodajal po 8 eur za kg (mešano-malo spredaj,malo zadaj) in to s kostmi vred.
Ko je zbral naročila je kupil umetno pitano meso iz rumunije pri drugem mesarju, ki je meso od tam uvažal.Meso je kupil po 5 eur.Toliko o domačem ekološkem mesu brez certifikata.
Poznam tipa, ki je na ljubljanski eko tržnici prodajal ekološko zelenjavo, kupoval pa jo je v Italiji...
Ti kar nakladaj tukaj o tem da papri vse prenese, ker vodiš vodo na svoj mlin !
Default avatar

khmmmm

A ga ponuja kdo?
Default avatar

mouse11

Nojano, me zanima kje si ti dobil kmeta ali "kmeta" da ti prodaja meso po 8 €. Normalna cena je nekje med 5 in 6 €. Verjetno si ti kupoval tam ker si ravno prav pameten :p
Se vidi da samo napihuješ zadeve v namen blatenja.
Se pa strinjam da niso vsi pošteni in taki vedno potisnejo v drek še vse ostale.O ljubljanski EKO tržnici pa raje tudi ne bi razpravljal.
Default avatar

artnjak

pozdravljeni,
kar se tiče cene imamo nekje 6€ povprečje, kar mislim da je za takšno kakovost mesa zelo ugodna cena!!
za ostale informacije pokličite na 031 781 349 ( BRANKO )
Default avatar

avtose 1

Pri nas se bik prodaja 5 eur za kg, žrebe pa 7 eur za kg.
Default avatar

krnekiii

kakšni kosi bika so po 5 eur -od kod ste
Default avatar

avtose 1

Mesar razkosa mešano, vsak dobi tako zrezke kot za juho....Smo iz B. krajine, sam tale bik je že razprodan, bo pa žrebe kmalu.
Default avatar

zame

Prodamo polovico bika. teža ene polovice je cirka 120kg. Cena polovice je 700 evrov. Naše govedo ima prirast na dan 0,3 kg na dan. Je samo travo in krmo, ter se neomejeno sprehajao. Kot zanimivost v sloveniji ima navadna reja nekje 1,2 kg prirasta na dan(krmila, stojišča). V Avstriji pa nekje 2,2 kg prirasta, ker jim dodajajo še hormone.
V primeru interesa 041-690-651
Default avatar

krnekiii

a lahko pridem poslušat, kako tvoj bik raste, mislim, ga lahko zvagaš danes in jutri (boš odštel ali prištel kar bo polulal in pokakal.
Daj nehi s takimi no.
Default avatar

Jedec domačega mesa

Pozdravljeni!

Ne vem zakaj se tako zelo obremenjujete z slovenski mesom. Vsi, ki kupujete domače meso bi vas rad opozoril le na nekaj malenkosti, ki jih očitno ne poznate:
1. ali je meso slovenskega porekla ni ravno to, da je meso klano pri nas ampak kje je ROJENO, VZREJENO in ZAKLANO.
2. ali je meso zaklano doma ali na klavnici (in ne vsaki kmečki kot bi si kdo mislil) je velika razlika, saj se žival ne sme matrat pred zakolom saj to zelo vpliva na kvaliteto mesa.
3. vsak živinorejec bi moral po mojem pojmu plačati ves veterinarski pregled, ki pa ga po mojih ZELO dobrih podatkih ne in ne vem če je ta žival res zdrava - primer je ikrasto meso, ki je za zdravje zelo nevarno
4. jaz kupujem pri mesarju v Kosezah, ki vsa leta kupuje pri istih kmetih živino in vse je pašna reja, saj me je mesar tja tudi peljal pogledat in to ni bilo vse tja v endan rečeno. Ne promovira tega pa zato, ker je v tej državi tko, da hitro komu skačeš v nos kot so velike državne firme.
5. GLAVNA STVAR JE PA TA: 5,5 EUR NA KG PLAČAŠ TUDI PRI NJEMU, PA ČEPRAV PLAČA VEČ KOT PLAČA EN UBOGI KMET, KI TE NASANKA DA JE TO DOMAČE.................
Default avatar

mouse11

Nojanu je postalo nerodno in se je zakrinkal v jedca domačega mesa - in to pri mesarju.....LOL.
Default avatar

janko241

Pozdravljeni,

vsi ki ste veliki znalci... vam lahko z 99% zatrdim da nimate pojma, vsaka žival, ki se prehranjuje z svežo hrano(prilast ali paša) se ne more primerjat z živaljo ki se prehranjuje z suhim senom in domačim šrotom!
P.S. koruzna in travna silaža še večji problem
Preveril!
Od mojga dobavitelja(kmeta), ki se drži te prakse je meso njami ne pa nek kisli zrezek!

Je pa to težko dobit in cena je temu primerna!

Vsi ki imate dobre izkušnje pohvalite....tisti ki imate slabe grajajte...nikakor pa ne dajat vse v isti koš!

Dober tek
Default avatar

hit3a

Jedec domačega mesa

ti si navaden naivnež, doma klati ne smeš in vsak ki je kolikortoliko kmet ve, da to ne gre(register živali)...vsak ki pripelje v klavnico se žival pregleda+meso,
pa še nekaj tvoj mega mesar ima 5x zamznjeno in nekaj tegnov hlajeno meso saj vendar ne proda vsega v enem dnevu tko kot je praksa pri kmetu... tko da ne bit preveč ozko gled...itak pa to takšen profil osebe ne razume.

zame je podatek, starost živali, prehrana živali in datum zakola in datum dostave----kvaliteta mesa ne more izostati!
A veš kaj pomeni D3 ali D2 oznaka za meso(če ne vprašaj mesarja)?
Default avatar

ah ja....

Ne bom komentiral glede nakupa direktno pri kmetu ali pri mesarju - kmetje so lahko taki in drugačni, zato malo previdnosti ne škodi, vendar pa enako velja za mesarje....

Bom pa komentiral nekaj, kar me zelo moti ko se primerja "slovensko" meso s tujim (avstrijskim, madžarskim...) - namreč v EU, torej tudi v Avstriji, Madžarksem uporaba rastnih hormonov že zelo dolgo NI DOVOLJENA! Zato lepo prosim brez komentarjev v smislu da je meso v trgovini ki ni slovenskega porekla nafilano s hormoni, ker to preprosto NE DRŽI. So uporabljena močna krmila namesto naravne paše? Zelo verjeno! Ampak to nima veze s hormoni (ali pa antibiotiki - tudi ti se v EU ne smejo uporabljati kar tako, kot je žal v navadi v ZDA, Australiji etc) - ni vse kar ni EKO filano s hormoni in antibiotiki in mi že rahlo preseda da se samo prepisuje iz ameriških spletnih strani in revij češ kako se v navadni reji uporabljajo hormioni in antibiotiki v BIO pa ne....Pri nas, kot že rečeno, to ne velja - tudi ni dovoljen uvoz mesa z "antibiotiki in hormoni"...
Default avatar

selška

Takoj prodam meso. Po želji.
Default avatar

Yo_

Kakšno meso, kje in po kakšni ceni?
Default avatar

metod-z

Iščemo kupce za mlado telečje meso škotskega goveda!
031-219-440
Default avatar

hmhmhm

ja nipišite ceno, za vse nas, ali je to skrivnost?
Default avatar

hmhmhm

nekdo iz Kopra, se sigurno ne bo vozil v Mursko Soboto...
torej od kje ste