Forum.Over.Net

Mali oglasi

kupim domače goveje meso

Default avatar

realist003

Pozdrav!

Prebral sem celotno temo in se odločil, da moram napisati nekaj informacij za tiste, ki želite kupovati kvalitetno meso.
Ker imamo tudi mi kmetijo in damo 2x letno govedo v zakol zase, poznam te stvari.
Mesa prodamo zgolj nekaj malega sorodnikom in sosedom, kar je pač viška.

Govedina je najboljša, če žival je zadnje tri ali štiri mesece samo suho krmo ter dobi nekaj žita (najbolje ječmen). Nikakor ne sme jesti sveže trave oz. biti na paši! Prav tako ni v redu, da je travno silažo (te velike okrogle bale ovite v folijo, ki jih vidite včasih na travnikih).
Manj narobe je, če je koruzno silažo, ampak ta mora biti pred zakolom v majhnih količinah.

Nič pa ni narobe oz. je popolnoma vseeno, če je žival jedla vse te stvari pol leta ali leto pred zakolom, ko je odraščala.
Važno je samo, da, kot sem že napisal, da zadnje 3-4 mesece je suho krmo in dobi nekaj žita.

V splošnem svetujem, da kupujete pri kmetu, vendar ne obupajte pri prvem. Če pri enem ne boste zadovoljni z mesom, poiščite drugega. Slej kot prej boste našli enega, ki vedno poskrbi za to, da je meso zares kvalitetno, saj dobro ve, da ko bo enkrat imel slabo govedino, bo izgubil vse stranke.

lp!
Default avatar

ucmana

Prodam meso teleta starega 5 mesecev , krmljen z mlekom in Senom.

Ko zberem dovolj naročil gre v klavnico. Meso kupite na kmetiji in ker sem zavezanec za DDV, boste lahko plačali tudi DDV :)

Pokličite na 041 983 702. Sem iz Otočca na Dolenjskem
Default avatar

Anza

Prodam telečje meso škotskega goveda. Meso je eokolške pridelave in je ZORJENO. Nudimo vam kakovostno meso, ki je tudi vakum pakirano (tistim, ki nimajo časa se to še posebej splača, saj je meso pripravljeno samo za shranjevanje, brez odvečenga rezanja). Pakirano je pol pol kile oziroma po vašem predhodnem naročilu pakiramo po vaši želji.

Prav tako prodamo tudi klobase za kuhanje in suhe salame iz telečjega zorjenega mesa škotskega g oveda.

Več info na ZS.
Default avatar

nojano

a imaš kakšen dokaz da je to meso škotskega goveda.Imaš potrdilo klavnice o sledljivosti ?
Kakšna p aje cena za kg brez kosti:
pleče
stegno
hrbet
vrat
Default avatar

Yo_

nojano, škotsko govedo je pasma in ne pomeni, da ima krava škotski potni list :p
Default avatar

nojano

to že, ampak je pa meso malo drugačne strukture kot naša krava.Tale tip ki prodaja to meso kot škotsko, je lahko tudi navadna krava iz madžarske, ali romunije kjer je meso zelo umetno pitano, polno hormonov,antibiotikov, dodakov, ki zadržuje vodo v mesu (ko ga spečeš je pa samo še ocvirk)....
če ima žival sledljivost (rumena oznaka v ušesu) tudi klavnica na izdajnico to napiše...potem pa je tu še cena za posamezne dele mesa, tile "kmetje" ki prodajajo prek neta, nikoli ne napišejo cene, ker imajo cene, kot da je krava jedla zlato travo.
Default avatar

vinko

pozdrav moram se vklučiti vto debato sem rejec škotske govedi to vrsto goveda redim kar nekaj lei tudi meso od goveda včasih prodam to meso se razlikuje od ostale govedine ker nima loja kaj to pomeni je bol komaktno in bol rdeče zato ga nemoreš zamenjat za navadno govedo poveda bi še da na madžarskem tega goveda skoraj ni ta pasma je gorska goved ki rabi veter in mras pa še cena cena ki jo jas peodam je od 6.50 do 7.00 za kilogram v paketih in imam dosti kupcev kre kupci gvedo poznajo in vejo da ta pasma živi skos v naravi samo pozini se krmi s senom in je skoraj bres holisterola če nimaš iskušen z neso to pasmo nemoreš zamenjat za navadno govedino
Default avatar

Yo_

Anza, poslala sem vam ZS.

vinko, zanima me, od kod ste vi?
Default avatar

jejhata

jejhata...vedno kupujem domače goveje meso od sorodnikov, za katere vem, kje se pasejo, kaj in kako jedo ipd.
In ta nojano, ki tukaj piše o cenah ipd.
Zdaj sem že 2 mes brez domačega govejega mesa v zamrzovalniku. In sem prisiljena kupiti meso v mesnicah. Pa da ne povem, da niti en kos govejega mesa po kg ni pod 8 €, najsi bo za golaž, mleto, da o pečenki ne govorim.
Zatorej. Jaz bom še vedno kupila 1/4 govejega od kmeta, kljub temu, da imam strošek s plačilom mearju za razsek, strošek pri "odpadnem loju" in strošek energije pri zamrzovalni omari, ki pa laufa tako ali tako
Default avatar

Yo_

No, ja, pa se vseeno dobi govedina pod 8 eur/kg. Pretiravat pa tudi ni treba.
Default avatar

Blinkc

Pozdravljeni,

upam, da je dovoljen vklop v tole debato, namreč po novem letu (sredi Januarja) bo pri nas na voljo domača mlada govedina od bikca starega 8 mesecev, krmljen izključno s suhim senom. V kolikor bi bil kdo zainteresiran, se lahko javi na telefon 041 703 777. Prihajamo iz okolice Ivančne Gorice, cena je 7€/kg, v primeru večje količine pa po dogovoru. Možnost vakumskega pakiranja po naročilu.

Lp
Default avatar

Mat

Evo, jutri dobim paket škotskega goveda... vsega po malem - za 8€/kg.
Javim, ko preizkusimo :)
Default avatar

gregorkre

Tudi mene zanima to škotsko govedo. Prosim preizkusite in javite :)

===========================
Portal za hujšanje in diete!
www.planet-diet.si
Default avatar

eko kmetija

Pozdravljeni.

Pred 15 leti sem prevzel kmetijo in se usmiril v ekolosko rejo zivali zgradili nov hlev
na zunanjo klimo,kje so zivali proste.Danes imamo 17 krav dojilj plemenskega bika pasme limuzin
in vso zivino zadaj skupaj 45 glav in 2 kobili.Krave in telata pasemo poleti biki za pitanje pa so v hlevu
kjer jih hranimo izklucno z senom brez zit tako meso ni mastno. koljemo pa bike pri starosti nekje 30 mesecev ker pocasneje prirascajo.Ze 4 leta imamo registriran obrat za prodajo mesa in vse prodamo na domu stranke so zadovolne z kvaliteto mesa. Smo pa zaceli tudi z pitanjem eko. piscancev puranov
vse po predhodnih narocilih ce je kdo zainteresiran se priporocamo.V marcu nacrtujemo zakol bika in zrebeta,smo v okolici celja lasko vec informacij na tel:040899973
Default avatar

nojano

zanima me, če imaš sledljivost mesa (bika in piščancev) in certifikat.
Napiši še cene posameznih kosov in piščanca,purana.
Default avatar

artnjak

pozdravljeni,

v letu 2013 in sicer od meseca aprila dalje bom za zakol imel 13 teličkov starih od 9 do 11 mesecev.
Meso je ekološko pridelano, kmetija ima že več let certifikat ekološke kmetije. meso je vrhunske kakovosti.Informacije in naročila sprejemam na tel 031 781 349 ( BRANKO ). Nahajomo pa se v okolici Podčetrtka
Default avatar

nojano

in spet ponudba brez cene..
Default avatar

eko kmetija

Ja mam sledlivost mesa , v zakol damo v celske mestnini jaz pa moram 24 ur pred zakolom javiti na kontrolno sluzbo kjer sem prijavlen in mi kontrolirajo sledlivost.In kontrolo na kmetiji.kar se pa tice piscancev puranov pa nabavimo enodnevne v avstriji ker pri nas ni eko piscancev puranov za pitanje
ob nabavi dobimo tudi certifikat racun da so ekoloski. Tudi krmne mesanice nam pripeljejo iz avstrije.
Cene govejega mesa so pa cist trgovinske piscanci majo po 3 mesecih pitanja in pasi cca 2-3 kg ocisceni cena je 6e kg certifikat pa imamo ze 11 let.
Default avatar

nojano

ma za vse cene te sprašujem.
A piščance imaš trenutno?
Od kod pa si?
Default avatar

eko kmetija

Ne piscancev nimam trenutno, ker je premrzlo in piscanci ne bojo zunaj ce je mrzlo!to mamo samo poleti k je pasa pa tiplo da so lahko zunaj ce bi bili kr v zaprtem prostoru se mi zdi da to ni to zato jih pozimi nimamo.Sem iz okolice laskega cete kaj podrobno zanima me poklici na tel 040899973 pa ti vse povem kar te zanima