Forum.Over.Net

Mali oglasi

kupim domače goveje meso

Default avatar

kupila bi

Če kdo ve za koga ki bo imel meso se priporočam.
Default avatar

Topsy

do jeseni nimaš ravno veliko možnosti
Default avatar

acjom

..pa še "veze" morš imet, da ne dobiš samo šut.
Grem raje v mesnico in kupim točno to, kar želim, Sem se 2x fajn zajeb....s tem domačim. Taboljše itak zadržijo zase....

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar

MARJANAG

Imam zelo dobro vezo v Brkinih ( ne vem od kod si ) Govedo se izključno pase. Ko kmet kolje zase višek odproda ( 2 x na leto spomladi in jeseni )
Pokličejo te nekaj dni preden imajo namen klati. Poveš približno koliko bi imel( Na dogovorjeni dan prideš, pogledaš izbereš kaj bi imel , plačaš in odpelješ. ( niso že narejeni paketi )
Default avatar

beef

Obstaja pa tudi domače meso pod znamko pohorje beef,(malo pogooglaj) ki ga lahko naročiš. Imajo pa v Ljubljani, na glavni (pokriti)tržnici tudi svojo trgovino.
Default avatar

ja no

kgz cerknica s svojima mesnicama v Starem trgu in Novi vasi nudi meso od domačih kmetov, v vitrini je vedno nalepka od katerega bika je meso in še cena je ugodna 5,5 € kg, če vzameš več kot 10 kg
ali pa mesarstvo Kaluža iz Pivke kupuje tudi meso od kmetov
tako da ne vidim razloga, da bi kupovala meso direkt od kmeta, saj dobiš enako domače v mesnici kakor na kmetiji, cena je ista, higienski standardi pa večji in še manjša šansa je da se naserješ
Default avatar

mirijam

Pri nas v okolici kar prodajajo. Je pa tako, da malo preden kolejejo pokličejo, vprašajo, če bi imel in rečeš, koliko bi (od 5-10 kil navzgor). Dobiš pa od mesarja že razdeljeno vsakega mesa nekaj, se pravi je tudi nekaj kosti vmes itd.

Če te zanima, mi lahko na mail pustiš podatke, pa te pokličem ali pišem na mail, ko bom zvedla za kakšno meso. Smo pa okolica Ljubljane.

[email protected]
Default avatar

Higijena

[quote=""ja no""]
tako da ne vidim razloga, da bi kupovala meso direkt od kmeta, saj dobiš enako domače v mesnici kakor na kmetiji, cena je ista, higienski standardi pa večji in še manjša šansa je da se naserješ[/quote]

ne se hecat tole s higijeno. poznam primer ko so klali doma dokler se je dalo potem pa so vozili v klavnice. enkrat so dobili iz klavnice trup ki je bil po notranji strani umazan od dreka!!!
če bi to meso šlo v mesnico bi mesarji lepo dol sprali in prodali.

najmanj se naserješ če kupiš pri kmetu ki ga dobro poznaš. kmet ki redi živali za sebe in višek proda bo pazil kaj krmi živalim. ostali za svoje potrebe lepo spitajo s kvalitetno krmo kar imajo namen pustiti v klavnici je pa že najmanj kakšna silaža zraven.

pri prodaji mesa je različno od kraja do kraja. v naših krajih prodajajo vsak kos posebej in vsak kos ima svojo ceno je pa trapasto da nekateri prodajajo kup mesa po enotni ceni. eni tako dobijo boljše meso drugi slabše za isto ceno.
Default avatar

pri nas naročamo

Pri nas naročamo enkrat na dva meseca žrebičkovo in mlado goveje meso. Imajo certifikat ekološke kmetije, obiskali smo jih daleč na Dolenjskem, vse živali se pasejo zunaj, nič jim ne dodajajo umetnega, lastnica je veterinarka, zakol, razkosanje opravi strokovno mesar, ti samo naročiš, ko ti nekaj dni prej sporoči, da bo meso, napišeš, koliko katerega mesa za zrezke, golaž, hrenovk, suhih salam itd. potrebuješ in ti vse lepo spakira in dostavi. Smo zadovoljni...
Default avatar

Topsy

[quote=""pri nas naročamo""]
Pri nas naročamo enkrat na dva meseca žrebičkovo in mlado goveje meso. Imajo certifikat ekološke kmetije, obiskali smo jih daleč na Dolenjskem, vse živali se pasejo zunaj, nič jim ne dodajajo umetnega, lastnica je veterinarka, zakol, razkosanje opravi strokovno mesar, ti samo naročiš, ko ti nekaj dni prej sporoči, da bo meso, napišeš, koliko katerega mesa za zrezke, golaž, hrenovk, suhih salam itd. potrebuješ in ti vse lepo spakira in dostavi. Smo zadovoljni...[/quote]

Mi pustis kontakt, lahko tudi na ZS, prosim.
Default avatar

goricianka

beef je napisal/a:
Obstaja pa tudi domače meso pod znamko pohorje beef,(malo pogooglaj) ki ga lahko naročiš. Imajo pa v Ljubljani, na glavni (pokriti)tržnici tudi svojo trgovino.
Hvala za informacijo - bi me zanimalo še nekaj, ker na njihovih spletnih straneh ne piše (no sicer bom stopila tudi v kontakt z njimi) - cena oz bolj še kako je z dostavo če mogoče veš na dom tehle 5 kg paketov oz. 10 kg paketov.
Default avatar

Vitobrin

Pri nas bo možen prevzem domačega mesa od mladega bikca, v torek 5. 10. ves dan.
Bikec je bil hranjen s senom in svežo travo, krmil in silaže ne uporabljamo. Trenutno ga imamo 100 kg viška, ker nas je presenetil s kilažo ;).

Za info. lahko pokličete 031 615 065 ali 01 7231 319
Default avatar

jano5

Sem rejec govedi, krave dojilje in letno zredim 2-3 bike. Teleta se pasejo ob materi prvo leto, nato pa jih spitam do teže 600 do 700 kg. Po mnenju stalnih kupcev je meso odlične kvalitete za različne namene. Novembra 2010 bom imel govedino od 20 mesecev starega bika, če jo želite naročiti sporočite telefon.Sem iz Šentjurja pri Celju.
Default avatar

knjiznapolica

pri nas naročamo je napisal/a:
Pri nas naročamo enkrat na dva meseca žrebičkovo in mlado goveje meso. Imajo certifikat ekološke kmetije, obiskali smo jih daleč na Dolenjskem, vse živali se pasejo zunaj, nič jim ne dodajajo umetnega, lastnica je veterinarka, zakol, razkosanje opravi strokovno mesar, ti samo naročiš, ko ti nekaj dni prej sporoči, da bo meso, napišeš, koliko katerega mesa za zrezke, golaž, hrenovk, suhih salam itd. potrebuješ in ti vse lepo spakira in dostavi. Smo zadovoljni...
meni tudi lepo prosim kontakt v zasebno sporočilo.
hvala
Default avatar

maja33

Pozdravljeni!
Samo na kratko in jedrnato...
Mi dobimo meso iz Kotela, večina ljudi sploh ne ve kje je to, ker je prva industrija 30 km stran, to je Kočevje, tako da zame je to res eko meso. Krave so na paši celo leto, dostavijo na dom, vakumsko pakirano po kili, paketi so po 5 li 10 kil, vsakega mesa po malem(za zrezke, rostbeef, golaž, juho), izredno mehko ker je zorjeno...njamsi:), in še pretirno drago ni...vsaj meni se ne zdi... mislim da je čez 40 evrov 5 kg, ne vem jst jim kr 50 dam ker je res super in se res potrudijo.

Kmetija Lisac 051730410 mail: [email protected]

Upam, da bo kontakt prišel prav

LP
Default avatar

Yo_

A to je poceni, če dobiš vsakega malo?
Default avatar

maja33

Pozdrav!

Meni se ne zdi poceni, tega nisem rekla, če želiš poceni, potem kopuješ po akcijah.

Ampak glede na to da sem vedno v mesnicah zapravila cca. 8evrov po kg mesa... no, moram reč da sem tudi v mesnicah kupovala malo vsega, malo za golaž in podobne enolončnice, malo za juho, poleti skoraj dvakrat na teden pečemo na žaru ledja (ki so v mesnicah cca. 20evrov po kg), pa seveda klasika stegna za zrezke. Ker kuham raznoliko meni popolnoma ustreza vsega po malo. In ni res da nekdo dobi boljše nekdo pa slabše, ker stegno je stegno, ni boljšega al pa slabšega, itd. Npr. na ljubljanjski tržnici se cene gibljejo okoli 8-9 evrov po kili povprečno.
Potem pa je še potrebno upoštevati faktor, da je meso zorjeno, kar velika večina ljudi sploh ne ve da je to bolje od svežega mesa, ki ga dobiš takoj po zakolu, meso je veliko bolj mehko.
In še lepo lično spakirano in dostvljeno...

Ampak saj to je bil samo moj predlog in glede na zastavljeno vprašanje nič kaj vsiljiv. Zato se mi zdi vsakršno moraliziranje ali je poceni ali drago nepotrebno. Vsak se odloča po svoje in izbere tisto, kar mu ustreza.

Lp
Default avatar

lonim

Od 6 evrov navzgor je čisto noramlna cena.
Default avatar

avtose

Če hočeš poceni meso, ga dobiš v vsaki trgovini, pojdi v Spar, Mercator, Tuš,..... tam ga dobiš, samo ubogi revež tisti, ki je tisto svinjsko stegno, 3 eur za kg. poreklo pa Mađarska,.....
Če pa kupiš na domačem, ni nujno da se to dela doma. Pri nas pride po govedo mesar, odpelje, vse naredi, mi pridemo s seznamom, da razseka v vrečke in dostavimo stranki na dom. Trenutno imamo žrebe in je že prodano, čeprav bo šlo za meso čez 2 tedna. To ti pokaže, da so stranke zadovoljne tako s kvaliteto kot s ceno.
Default avatar

maja33

Tako je, in jaz spoštujem vse kmete, ker vem da je to garaško delo... zato dam raje trikrat več kmetu kot pa sparu in podobnim trgovinam... če želiš kvaliteto, se meso iz trgovin nikakor ne more primerjati s kvaliteto mesa iz kmetij... no, verjetno so tudi kakšni "šalabajzerji" med kmeti:)... zato pa kopuješ preverjeno!... in zaenkrat mi zgoraj omenjena kmetija zadosti vsem merilom. Jaz tudi kopujem domača jajčka od njih in tudi glede tega mislim da se domača jajca (ki so še malce umazana od dreka) ne morejo primerjat s kupljenimi... če si kolikor toliko ljubitelj dobih peciv itd...
...dober gurman takoj opazi razliko...