Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice Zakaj moje bršljanke ne uspevajo? Prosim za nasvet!

Zakaj moje bršljanke ne uspevajo? Prosim za nasvet!

Letos imam prvič na balkonu svoje rožice-bršljanke. Nekaj časa so lepo uspevale, gnojilm jih vsak teden, redno zalivam. Zadnji mesec pa so precej v klavrnem stanju. Cvetovi so obledeli, še večja težava pa je, da preden se cvet v celoti naredi, veliko cvetnih listkov kar odpade in se posuši.

Gnojim s Substralom, balkon je pa na sončni strani.

Kaj delam narobe, da nimam lepih rož? Bi mogla rastlino kaj obrezovat, gnojit še s kakšnim gnojilom? Skratka, v čem je skrivnost, da imajo nekateri tako lepe bršljanke?

Je možno, da jih preveč zalivaš in da je prišlo do koreninske gnilobe? V tem primeru jih boš težko rešila. Drugače pa tudi moje trenutno slabo cvetijo. Prvi val bogatega cvetenja je mimo, trenutno malo počivajo, jeseni pred zmrzaljo so pa ponavadi spet v polnem cvetenju

Preberi si tele nasvete, morda boš našla kaj uporabnega:
http://www.klubgaia.com/Vrtnarski-nasveti/Clanki/763/Varstvo-pelargonij-in-surfinij

Mislim, da jih veliko preveč gnojiš, torej če jih res vsak teden …

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem, če je to preveč. Na gnojilu piše, da se gnoji enkrat na teden, na nekem forumu pa je ena celo napisala, da jih na vrhuncu cvetenja gnoji celo vsak dan, z zelo majhno količino gnojila.

Letošnje gnojilo: zredčen pripravek iz koprive ter iz preslice dodan tam v času junija (3x). No, in zamaha ali dve od tekočega gnojila (kupili smo zadnje kose, pa so delovale nekam “anemično”, posledično jih je bilo potrebno še “pocertati”)

Potem pa nič razen samo voda, voda & voda, ker so tako zarečt 24 ur na soncu.

Eko, se ne hecam če rečem, da so letos izredno lepe, goste in viseče.

Vedno imam čudovite balkonske bršljanke, letos pa so bolj žalostne. Po moje, letos v LJ ni ta pravo poletje za bršljanke. Tašča pravi (ima kmetijo) da ni vsako leto za vse. Enkrat so bršljanke super, drugič pa ne. Enako kot pri povrtninah, letos je krompir o.k. lansko leto je bil podn.
Prihodnje leto bo boljše!
P.S. Ne uporabljam nič gnojila

Lahko je tudi zaradi zemlje, verjetno pa so le preveč zalite – pravi moja vrtnarica.(kjer kupujem sadike)

Draga Mlada gospodinja. Obrezovati v nobenem primeru. Vsak dan ko zalivaš, sproti odščipneš-pri steblu- posušen cvet. Pri bršljankah je normalno, da se cvetovi posušijo, zato jih vsak dan ko jih zalivaš, sproti odstrani, in zalivaj dvakrat na dan ko so temperature visoke. Skrivnost, zakaj imajo drugi tako lepe bršljanke je pa v tem, ker jih ne kupujejo vsako leto. V jeseni jih ne zavržejo, ampak korita z bršljankami enostavno pospravijo v klet ali v kakšen prostor-neogrevan-in pozabijo nanje do aprila, maja. Nato jih zaliješ in zopet postaviš ob primernem času na balkon.. Če si v dvomih, probaj vsaj dve koriti z bršljankami sedaj v jeseni shraniti na ta način, da boš prihodnje leto lahko primerjala na novo kupljene bršljanke in te lanske. Presenečena boš, kako bujno bodo cvetele te, za katere čez zimo nisi nič skrbela.

Enostavno jeseni postavim korita v klet in to je to? Ni treba nič obrezat ali kako drugače pripravir rastlino na “zimovanje”? Kaj pa naslednjo pomlad-pustit v isti zemlji ali kaj presadit?

samo postaviš v klet in to je to ali kaj, jaz imam letos prvič rože na balkonu in mi lepo uspevajo, samo zalivam jih večkrat na dan. drugo leto bi rada še kakšne lepše rože, kot so surfinije. prosim če mi napišete še kakšno novo vrsto rož za na balkon
hvala

New Report

Close