Forum: Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice

Kako načrtovati vrt, kdaj in kako začeti z ureditvijo okolice hiše ali poslovnega objekta, kako lahko pomaga krajinski arhitekt, kaj lahko naredite sami in kako, kje so pasti pri ureditvi vrta, kaj vse nam ponuja narava, … Vse informacije, da boste v svojem vrtu resnično uživali.

Stevia

Odgovori Nova tema
Default avatar Dragica3 8 Jun 2012 16:48

Dober dan,
sem nova na tem forumu, tako, da se opravičujem, če ste o tej temi že govorili, a je nisem našla. Na vrtičku sem posadila dva grmička stevie, kupila sem sadike, visoke cca 20 - 25 cm. Posadila sem ju že pred več dvema tednoma, ampak, medtem ko mi vsa ostala zelenjava in cvetje bujno rastejo, ta dva grmička vegetirata. Zrasla nista nič, spodnji listi so postali rumeni, jaz pa ne vem, kaj sedaj. ne uporabljam kemikalij in nisem gnojila, zemlja je bila neobdelovana skoraj osem let in je rahla, polna deževnikov., rastlini sta cel dan na soncu, kot sem nekje zasledila, da je prav. ima kdo izkušnje s to rastlino? nista mrtvi, ampak rasteta pa tudi ne nič :-(
mimogrede, parkrat sem na eni ali dveh gredicah opazila 2 ali 3 luknjice premera cca 1 cm, ki si sledijo v ravni vrsti. kaj bi bilo to? hvala.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar mc ika 13 Jun 2012 12:47

Malo pobrskaj na googlu, piše veliko o stevii. Menda jo je kar težko vzgojiti.

Default avatar brezlj 9 Avg 2012 17:33

meni nikakor ni uspelo, berem pa, da ljudje pišejo, da jim stevia kar raste na vrtu v celih šopih in grmovjih. enostavno raje kupim, ker mi je šlo že preveč živcev za to, je pa verjetno najbolje pogledat po forumih, kjer pišejo, kako se stevia vzgaja

Default avatar JANSL 28 Nov 2013 17:16

Dobra je
in zdravilna tudi

Default avatar presnojedka 10 Jan 2014 21:13

Morda dobite odgovor na vaše vprašanje. http://www.trnovskiokusi.si/ponudba_stevia.html

Default avatar evaDeva 24 Jun 2017 17:38

o steviji http://trnovskazelisca.si/stevia_stevij ... o_sladilo/

Stran 1 od 1
Na vrh