Najdi forum

Pozdravljeni !
V lonec sem posadila bučo ČAJOTO . Imam jo na svetlem in hladnem . Njen poganjek je že dolg 25 cm . Vzemljo sem zapičila palico in poganjek narahlo privezala . IN KAJ ZDAJ ?? Kako jo naj naprej negujem .??’
Če ima kdo že izkušnje , prosim ! Jaz jo imam prvič !
Lep pozdrav !!

Živjo!
Jaz pa imam eno vprašanje. Kje ste kupili seme čajote?
Tudi sama bi jo rada kupila.
Hvala za informacijo!
LP, Sonja

Čajoto nisem kupila , podarila mi jo je prijateljica – celo , ker ima nekakšno košico in iz te naredi poganjek . Imam kar velik poganjek , nevem kako bom to ahtala , ker mi je rekla , da ven posaditi po 15. maju .

nova
Uredništvo priporoča

Čajoto pusti, da raste kot raste. Posadila jo boš pač z dolgim poganjkom.

Prodam plodove bodeče buče Čajote.
1,5 euro/kos.

6714301,Selnica ob Dravi

lep pozdrav

Preko zime morate buča hraniti v temnem in hladnem prostoru,to upočasni rast poganjka da ne rasze prehitro.Pecko lahko izluščite iz srelega sadeža spomladi in ga najprej posadite,ko se otopli pa ga presadite na prosto.

lep pozdrav

Čajota vam nebo uspevala v loncu. Presaditi jo morate ven na prosto, najbolje v humostno zemljo, ki je dovolj pognojena, na rob vrta ali celo na kompostni kup. Se razrašča predvsem v dolžino in če ima ugodne pogoje, lahko zraste tudi do 20m v dolžino in na eni rastlini naredi tudi do 70 plodov. V ameriki odkoder izhaja jo smatrajo kot plevel, ki raste vsepovsod je pa seveda zelo okusdna in jo lahko jemo kot jabolko, sveda je treba prej olupiti bodice :).

Ko jo sadimo posadimo kar cel plod, ker so v njem hranila, saj je plod v bistvu seme, kar je posebnost teh buč.

Pozdravljeni,
ali imate še kaj plodov naprodaj?
Če jih ima kdo drug naj se mi tudi prosim javi.
Zelo rada bi jo letos posadila.
Hvala.

sprejemam prednaročila za seme bodeče čajote. prodaja se izvaja januarja, ko je videt, da plod kali. cena 1.5 eur za kos. sms na 041 614 182.

Prodam čajote, ki so lahko za jest ali za posaditev v naslednjem letu, interesenti mi lahko napišete na mejl [email protected]. prodam jih za 1evro/kos, pri večjem številu cena po dogovoru, čajote so naravno domače gojene. Okolica Radlje ob Dravi

še vedno imamo na zalogi veliko čajot pokličite 031438609

ravno sem dobila eno za probat in eno za posadit.
moram povedat, da je pripravljena z jajčki, podobno kot pečemo gobe, zellloooo dobra, priporočam, da si jo posadite.
sama jo bom zagotovo, že odganja in jo imam še kar v hladilniku.
lp,
miranda

Prodamo plodove bodeče buče oziroma Čajote, ki nam je letos obilno obrodila in se nam zdi škoda zavreči prelepe plodove. Čajote so naravno domače gojene.

Cena: 1,5 euro/kos. Pri večjem številu cena po dogovoru.

Prevzem možen po dogovoru v Prekmurju (smo iz Hotize) ali Ljubljani.

Prodam čajote, bodečke in tudi gladke.

Prodam bodičaste in gladke zelene in bele bučke čajote. Doma gojene, brez kemije, cena 1,5€.

Pokličete me lahko na 031 82 16 16

New Report

Close