Najdi forum

Doma imamo čudovite grme sivke, ki zdaj cveti, okoli nje neutrudno letajo čebelice in jo oprašujejo. Zanima me, za kakšno stvar bi se jo dalo uporabiti in kako. Če jo posušim in uporabim za omare proti moljem, mogoče za okras?

Pozdravljeni!

Sivko lahko vsekakor uporabite za okras (dokler je v lepem cvetu, posušite obrnjeno navzdol) za suh šopek ali zelišče zrežete in s suhim potem napolnite bombažne vrečke za odišavljanje perila in proti moljem. Drugače se zelišče uporablja tudi za čajne mešanice, pri čemer je potrebna previdnost oz. natančno poznavanje zelišča.

Lp

Ravno včeraj sem nekje brala, da se lahko naredi kopalna sol. Sivko posušiš in osmukaš cvetke. V kozarec daš plast grobe morske soli, plast sivke itd. kmalu se sol navzame vonja sivke.

Živi in pusti živeti
nova
Uredništvo priporoča

Kdaj pa naj porežem sivko, da bo čim lepša, zjutraj, zvečer ali opoldne?

Vsa dišeča zelišča se reže okrog poldne, ko imajo največjo vsebnost eteričnih olj.
Jaz iz sivke naredim mazilo na enak način kot iz ognjiča. Sestavine so čebelji vosek, sivkini cvetovi in olivno olje.
S tem si mažem utrujene noge.

Iz sivkinih cvetov naredim tudi milne kroglice: kupim čisto navadno milo, ga naribam, dodam par kapljic vode in nad paro stopim. Primešam sivkine cvetove in raztopim do konca. Maso nato vlijem v majhne skodelice, lepo je tudi, če jih naliješ v piškotne modele (za dno uporabi peki papir) in popolnoma posušiš, da se strdi nazaj. Tiste, ki so v skodelicah, vzamem ven malo prej in iz njih oblikujem kroglice, nato pa jih nanizam na vrvice iz rafije ali na daljša stebla sivke s cvetom. Kroglice potem obesim v kopalnico, da diši. Milo je uporabno za darila in tudi za uporabo. Dodam tudi kakšno kapljico olivnega olja, da je koža bolj mehha.

Lahko uporabljate tudi za čaj kar sem prebral tudi na netu.Deluje pomirjajoče.Pobirate pa jo ko cvete in posušite.sam jo pijem pozimi 2x dnevno vendar,če uporabljate kaka zdravila močnejša pa ni v redu.Lahko pa uporabljate tudi za mole.Cvetove z stebelci všijete v najlonko pa v omare ali pod vzglavnik.Vse mora biti posušeno.
Lp.

Cvetove sivke moraš dobro posupiti. Sešij manjše vrečke, lahko se malo poigraš z njihovo izdelavo in jih napolni s sivko. Zaveži s kakšnim lepik trakom in je za med perilo, lahko je tudi lepo izvirno darilo.

Sama sem sešila vrečke, jih obrobila z čipko , okrasila s školjkami in jih napoljnjene s posušeno sivko uporabila za novoletna darilca.

Jaz sem kupil na spletni strani http://www.milou.si

New Report

Close