Najdi forum

Povejte mi, kako naj se ga znebim – uničil mi je že dve bučki – vse korenine je požru pa so mi že bučke delale, prve sem že pobrala.

Na svetu si, da gledaš sonce, na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da si sam sonce in da s sveta odganjaš-sence. (T. Pavček)

O ti ljubi bog, torej ima to žwalco le še kdo, ne samo mi! Jaz sem si kupila prav knjižico “Zbogom, voluhar”, a je še nismo utegnili prebrati. VEndar ga jaz preganjam s steklenicami, PVC steklenice od sokov, odrežem vrat in spodnji del do četrtine, nato z vratom porinem v luknjo, ki jo najdem od voluharja ter vsako malo drugače obrnem. Mendar mu vibracije vetra, ki se ujame v te steklenice, ne pašejo in mu to gre na živce. Spominjam se tasta, ki je eno tako brnečo zadevco tudi naredil na baterije in so tiste vibracije preganjale tega obiskovalca vrtov.

Drugi način so dimne bombice, ki se jih dobi v kmetijskih trgovinah ali morda neke kockice,ki so za preganjanje podgan! BOmice damo v voluarjevo luknjo in prižgemo, kjer pride dim ven, hitro zamašimo, da tim ostaja po rovih.

Tretji način je spust plina v rove. Plin je lažji od zdraka in pomori vse, do gnezda, kajti ponavadi ima voluharica v vrtu svoje gnezdo ….

Jaz sem letos zamenjala enkrat že vse sadike kapusnic (zelje, ohrovt, brstični ohrovt, kolerabico, cvetačo …), pri vseh teh zadevah mi je vse požrl. Solati sta šli le eni dve, zdaj pa ne vem, kaj naj še storim, nekako se ga ne moremo in ne moremo znebiti in minila me je vsa volja do vrtičkarstva … ker vse leži !!!

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Živjo!
Pa ste prepričani, da vam škodo dela voluhar. Tudi meni se dogaja podobno, a mi škode ne dela voluhar, ampak BRAMOR – sem ga videla, a mi je pobegnil.

Lp, AB

Bramor “odje” rastlinico tik nad zemljo, jo kar “odpiči”, voluhar pa naredi cele podzemne rove, vidne na površju zemlje, ker je zemlja rahlo dvignjena in so v njej luknje premera 5 in več cm … in bramor odje koreninico, če že jo čisto drugače, kot jo “oskubi” voluhar, ki odžre vse koreninice do take pedantnosti, da potegneš ven iz zemlje, ko rastlina enostavno “dol pade”, samo še štrcelj … je,je, pri nas je voluhar! In tega je presneto težko odpraviti, preusmeriti, bramorja pa se že z modrimi zrcni “mesurol” v večji meri rešimo …

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Hehe, mi mamo pa oboje, pa še kaj za povrh verjetno. 🙂
Zaenkrat kaže, da mu smrdi hren, ker zadev tam okrog ni pojedel, paradižniki ga ne ganejo (par jih je celo zmanjkalo). Bojda naj bi mu smrdelo pivo-našemu ne. Zadnjič ga je mama zaplinila z uno bombico, bomo videli, če je nucalo. Ena opcija so tudi tiste solarne piskajoče zadeve.

Tudi jaz sem prepričana, da je voluhar, ker so rovi in se kar vdira. Zdi se mi, da mora imeti tudi gnezdo nekje v bližini zaradi nacefranega papirja.

Na svetu si, da gledaš sonce, na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da si sam sonce in da s sveta odganjaš-sence. (T. Pavček)

Kaj pa to … zvečer je bila solata ovela … zjutraj je ni bilo več. Pomoje voluhar ni, ker ni bio rova, mogoče bramor?

Meni je voluhar mačehe dva metra globoko po rovu odvlekel. Sem jezna na te rudarje k h….Mi je mož prinesel eno dimno zadevo, ki je delovala natanko en mesec, sedaj pa smo spet vsi; voluhar in mi! GRRRR

hojla,

hja kakšen pomočnik na vrtu, kajne. no pri meni se je spravil na sadno drevje pa okoli okrasnega grmovja rine, na vrtu pa zaenkrat hvala Bogu ne. Kaj mu ne diši: če imate doma saje jo posipajte po zemlji in jo zakopajte vanje. preizkušeno in tudi učinkuje: pri frizerju nafehtajte ostrižene lase in odkopajte rove, pa na vsake toliko metrov potisnite v rov eno pest lasov. Hja nekaj časa je potrebno, da se to naredi, samo voluhar se tudi umakne, ker lasje dišijo po človeku, kar pa njemu ni po godu.

sicer pa pravijo, da glavni sovražnik voluharja je, kakšna pridna muca – naše so bolj lene sorte, pa jih moram jaz preganjati :))

veliko uspeha

Živjo,

evo, sem kar ponosna nase, ker mi je uspelo ujeti 5 voluharjev v 4 dneh, tako da sem si jih znebila (no, vsaj zaenkrat). Začelo se je pri krompirju in pojedel ga je kar precej. Potem sem v Conrad electronicu kupila eno napravo, ki oddaja frekvenco, ki je menda njim blazno zoprna. Stvarj je delovala kakšen teden, potem so se kot kaže navadili in prišli nazaj. Nato sem pa kupila past za voluharje, se točno držala navodil in ujela te živalce. Tako, da imam sedaj mir, malo krompirja pa je tudi ostalo še za nas. lp

Napišite prosim, kakšno past ste uporabila in kje se jo da kupit! Je to past prav za voluharja ali za glodalce? Tudi sama sem nastavila pasti za glodalce, a se ni še nič ujelo. S čim pa ste voluharja privabili v past (vaba)?

Na svetu si, da gledaš sonce, na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da si sam sonce in da s sveta odganjaš-sence. (T. Pavček)

Mi po nasvetu sodelavca razmišljamo o nakupu “pištole” za streljanje voluharjev, najbrž je to tista past, ki jo pripraviš in jo voluhar sam sproži! In posebej se nabavi “naboje”… Vendar tega še nismo storili, ker imamo občutek, da smo ga za letošnje obdobje pregnali s plinom. MOž je v zemljo napeljal cev, vse druge luknje zamašil (v enem delu vrta), nato pa odprl plin. Potem je šel to delat v drugi del vrta in nato v tretji del tako, da je zadevo obdelal po posameznih delih vrta, kjer so bili vidni rovi. Menda za nekaj časa bo, vendar nam je sodelavec povedal, da se jih tako prežene le za določeno obdboje. Sam da jih je preganjal kar nekaj leta, zdaj pa, ko se jih je lotil s to “pištolo” (najbrž je to tista past!), pa da ima že dve leti popoln mir. Naslendje leto gremo v investicijo, tako so djali gospodar doma. Resta menda prvo leto stane to okrog sedem, osem starih tisočakov, pa vendar, potem se nabavlja samo naboje, ki pa niso tako dragi, vendar pa se zadeva stoprocentno obnese. Bomo videli in bomo poročali!

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Živjo, torej past za voluharje sem kupila v trgovini – kmetijski. Gre prav za past za voluharje, je kot nekakšen plastični valj. Notri so natančna navodila, ki se jih moraš res strogo držati. Za past se uporabi jabolko. Sama sem bila šele tretjič uspešna (se pravi, ko sem jo tretjič nastavila). Prvič sem pustila nekaj zraka in je voluhar past le zakopal, ker je bil prepih. Drugič sem past preveč zasula in se vzmet ni mogla spržiti. Tako je le pojedel jabolko in zbežal.
Kot sem brala na kartonu, ko sem past kupila, je ta past ne vem katerega leta dobila neko nagrado, ker je tako uspešna.
Mene je bilo prvič kar strah, ker sem se bala, v kakšen stanju bo voluhar (živ ali kaj ranjen,da bo grdo videt), pa v past dobiš le mrtvo živalco.

lp

Ej, spelca.marelca8, hvala za to pojasnilo, bomo pogledali v kmetijski tudi mi, kajti pri nas ga ni in ni miru pred to žvalco ! Saj se mi smili, ampak, jaz pa tudi moram nekaj imeti od mojega vrtička in sadovnjaka, mar ne! Če želi preživeti, naj si omisli drugačno prehranjevanje, pa bomo vsi živi in zadovoljni !:-))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Tudi jaz sem imela velike probleme z voluharjem. Ker sem slišala, da bezeg preganja voluharja, sem pred 3, 4 leti sem na vrt podtaknila bezeg, ki se je lepo ukoreninil. Tako mi sedaj v vrtu rasteta dva bezgova drevesa. Ju redno obrezujem, tako, da gresta v krošnjo. Lani in letos nisem opazila voluharja, tudi radič je ostal na mestu! No, pa še poceni je….;))

pozdrav vsem,

ja tudi jaz ga pareganjam tako in drugače. lani sem v rove natlačila človeške lase, se je preselil nekaj metrov stran. Na vrtu pa je najbolj nucalo to, da smo v gredo zakopali pepel in saje iz dimnika. Da bom imela kaj mira pred njim sem tudi jaz kupila to plastično pištolo in sicer v Hardiju. zakaj, mh namreč naokoli je čedalje več zemlje puščeno v celini oziroma se ne obdeluje, lastnik sosednjega travika pa tudi kosi samo enkrat na leto, tako imajo idealno mesto za razmnoževanje, jaz pa se naj mečem na trepalnice.

Pozdrav

Jaz sem preko nekega tujega forum našel semena ene lepo cvetoče rastline ki mi je polepšala vrt,pa tudi voluharjev ni več,baje pogine že če samo ugrizne korenino.Če kdo želi mu lahko dobim semena.

A gre mogoče za lilijo?

Na svetu si, da gledaš sonce, na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da si sam sonce in da s sveta odganjaš-sence. (T. Pavček)

Mislim, da gre za cesarski tulipan, ki na vso moč odganja voluharja.

Lep pozdrav!

Prosim za pomoč:
jaz ne vem, kaj imamo na vrtu, pojedlo mi je pa kompletne korenine od peteršilja in zraven na travniku še celotno korenino dveh sadnih dreves.
Kakšnih rovov nisem zasledila? kako pa izgleda bramor? Je morda debel bel črv

New Report

Close