Najdi forum

Kakšno vrtno kosilnico kupiti?

Imam kakih 700 kv. metrov travnate površine na vrtu. Ni neka fina angl. travca, temveč različna mešanica od mehke deteljice, do kar visoke trave.
Ker je stara samohodna kosilnica za nože (podobna Alpini) zrela za odpis, se odločam za nakup nove samohodne rotacijske kosilnice. Skrbi me le višina, saj je pri teh največ 7 cm.
Kakšne so vaše izkušnje s košenjem malo višje trave? Katero znamko kosilnic mi priporočate?

Mi imamo od husqarne ali nekaj takega. imamo tudi ene toliko povšine kot pri vas.
mož je izbral malo boljši model.
vsakič. ko je treba kosit dela to z veseljem ,ker ima tako fajn kosilnico.

Skratka bolje da daste kak eur več, ker ga čez vsakokratno zadovoljstvo pri košnji ni.

Pomislite kolikokrat boste morali z njo kositi. in če se jeziš nad strojem prav gotovo ni fajn.

Pozdravljeni,
zanima me katero kosilnico mi priporočate. Imam cca 40 arov travinja, na razgibanem terenu(ni strmin). Gledam kosilnice s kosiščem 56cm. V ožji izbor sta prišli:
– McCULLOCH M56-190AWFP pogon na prednja kolesa, motor HONDA GCV 190 3,4kw
– HUSQVARNA LC 356V pogon na zadnja kolesa, motor HONDA GCVX-170 2,8kw

Cena obeh je podobna s tem da ima McCULLOCH močnejši motor, Husqvarna pa naj bi imela vzdržljivejše kosišče. Ima kdo izkušnje s tema ali priporoča kaj drugega, Stiga???

HVALA

New Report

Close