Najdi forum

kaj uporabiti proti zgagi?

Lep pozdrasv, PROSIM vas za pomoč, tare me huda zgaga predvsem ponoči. V ustih in grlu so že vidne posledice- razjede,želodec pa me ne boli, zato me zanima, če ima katera/i izkušnje kako si lahko sama pomagam.
Najleša hvala za pomoč, vsak nasvet je dobrodošel in želim vam prelep vikend. Pozdrav, S

Pozdravljena, poglejte v zeliscnih trgovinah zeliscno mesanico proti zgagi.
Probajte s korenckovo kuro:nastrgamo 1 do 2 korencka, dodamo zlicko limonovega soka in potresemo se 1 zlicko sladkorja,tako si pripravljamo vsak dan 4 – 6 tednov. V lekarni se dobi Rupurut kot hitra intervencija, za nadaljna zdravljenja caji ter paziti na prehrano.

Če je tako hudo, se gotovo napačno prehranjuješ. Telo imaš zakisano. Pomaga sveže stisnjen limonin sok, čeprav se ti morda čudno sliši. Limona in agrumi v telesu delujejo bazično.
Jaz že nekaj mesecev vsak dan na tešče spijem limonin sok, razredčen z vodo in od takrat praktično nimam težav z zgago.

Miranda

nova
Uredništvo priporoča

svetujem čaj ISLANDSKI LIŠAJ. Lišaji že sami po sebi uravnavajo telo – ravnovesje. Mislim, da je super tale čaj. poskusi.

Hvala za pomoč, bom najprej poskusil z limoninim sokom, pa bomo videli. Ostalo pa kasneje, če ne bo uspelo z limono. Hvala še enkrat in lep pozdrav.

Sraka, kako napreduje? Je pomagal limonin sok?

Živjo!

Zgaga peče zaradi kisline, ki se je preveč izloča v želodcu in prihaja nazaj gor v požiralnik. Preveč kisline je posledica prevelike zakisanosti telesa.

Pomoč: kratkoročno – zjutraj na tešče spij kozarec nekoliko slane vode z dodatkom sode bikarbone. Enako delaj tudi zvečer, če samo zjutraj ne zaleže. Povišaj zglavje v postelji – uporabi višjo blazino – potem kislina fizikalno ne more priti nazaj gor. Pri obroku želodca ne napolni do vrha – pa spet kislina ne more priti nazaj gor. Po obroku pojdi na sprehod, da gre želodčna vsebina zaradi teže naprej in ne nazaj. Ne jej hrane, ki ti dela zgago npr. orehi, kava, suho meso, cigareti,..

Dolgoročno: razkisanje telesa – kako – glej forum Zdravilstvo D. Golenhofen

Lp – bodi vztrajen!

Tudi mene peče zgaga in bom takoj pričela z lim. sokom. Potem pa naprej.

Poizkusite z dvema žlicama Etine rdeče pese.
Pozdrav,
Miha

Miha Ogrin, med. Masseur FA SRK Medicinska masaža Ogrin Mobilni telefon: 031 669 875 Spletna stran: www.masaza-ogrin.si

vse tole je proti zgagi http://trnovskazelisca.si/tag/zgaga/

New Report

Close