Najdi forum

Pozdravljeni!

Že nekaj časa poslušam o tem kako japonci v vsakodnevni prehrani uporabljajo različne morske alge in da vsebujejo veliko vitaminov. Prijateljica mi je iz Honkonga celo prinesla posušene alge, ki se tam jejo kot kakšen čips. Moram povedati, da okus resnično ni bil gurmanski presežek. Zanima me kako je s tem v Sloveniji. Kje se kupijo alge kako se uporabljajo in zakaj vse pomagajo?

Hvala za odgovor.

Sancci

tu si lahko nekaj malega prebereš, so pa to podobne alge kot v “algei” (tableta Algea vsebuje 0,25 g posušene mikroalge Chlorelle pyrenoidose brez kakršnihkoli dodatkov). tudi jancom iz tržiča ima neke podobne japonske tabletirane alge.

jaz alg še ne uživam, jih pa najbrž bom in upam, da bo tu kdo napisal kakšne svoje izkušnje.

Živjo,
jaz redno uporabljam zeliščno sol z algami v prehrani in z navadno soljo ne solim več nič. Tale sol da jedi božanski okus in je tudi zelo malo porabim, ker je opkus polnejši in boljši. Vegete več ne uporabljam.
Tole sol ti lahko tudi dobavim. Dobiš me na mailu, ki je v profilu.
Drugače pa kot prehranski dodatek- spirulina tbl.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Mi precej uporabljamo alge, ker smo od očetove bolezni dalje prešli na makrobiotiko, kjer so alge redni dodatek hrani, saj z njimi dobiš številne hranilne snovi, minerale… Oče sicer ob tem uživa še dodatke iz alg (kot so Spirulina in klamatske alge), sama pa pač samo tiste, kar jih pojem v hrani:

– kombo alge uporabljamo s stročnicami (daš jo kuhat skuaj s stročnico, npr. fižolom, lečo,…), ker zmehča lupino in olajša njihovo prebavljivost, da niso tako težko prebavljive, kot bi bile sicer

– arame in hijiki se lahko skuhajo samostojno, kot priloga (sicer v majhnih količinah, tako da je bolj dodatek kot priloga) -so podolgovate in ko so skuhane, podobne rezancem ali špagetom

– wakame ponavadi dodajamo v juhe (zadnjih nekaj minut)

– nori alge pa še nismo poskusili, a se baje dajo zelo dobro pripravit, npr. lahko spečeš kot neke zavitke v pečici, jih namočiš v testo in spečeš ali ocvreš, ne vem točno

Imaš pa še veliko napotkov o algah in njihovih lastnostih v vseh makrobiotičnih knjigah in kuharicah, npr. od Aveline Kushi itd. itd.

LP, Maja

živjo
posušene alge dobiš v maximarketu v lj, klet, tam ko je sadje oz. poleg sadja v oddelku za zdravo prehrano.

S. a bi vseeno lahko napisala kako se ta sol imenuje in kakšen link.

Maja, ali je pri nakupu suhih alg treba, da si na kaj pozoren. jaz sem se s tem šele začela ukvarjati, počasi bom najbrž prešla tudi na kakšno jed z algami. od kod so te alge arame in hijiki in wakame? meni se sliši japonsko. kdo to uvaža? kaj naj najprej probam, tako, za prvič. ker, ko sem prvič jedla tofu nisem mogla verjet, da je to užitno, ker sem kupila najcenejšega in ga tudi nisem znala pripravit.

Te alge so iz Japonske, ja, in ker imajo tam zelo stroge kriterije, je njihovim izdelkom kar za zaupat. Tudi npr. sojino omako ipd. je najbolje kupiti japonsko in ne kitajsko!
Glede priprave tofuja in ostalih podobnih jedi pa si sposodi kako makrobiotično kuharico, npr. dobra je od Aveline Kushi – to je žena osnovalca makrobiotike Michia Kushija. Tam je cel kup koristnh napotkov, recepti, nasveti,…
LP

Ta sol je obogatena z morskimi algami, ki vsebujejo rudnineske snovi. Neprečiščena morska sol, ne vsebuje samo natrijevega klorida, ampak tudi, magnezij, žveplo, kalcij, kalij, brom, silicij, fluor, cink, fosfor…Izdelek prispeva k manjši porabi natrijevega klorida, ker jedem daje z manj soli boljši okus. Zaradi aromatičnih zelišč daje odličen okus ( ob tej soli pozabite na škodljivo vegeto!!!!).
Pomebno je razmerje kalij natrij: ker samo pri pravilnem razmerju obeh hranilne snovi z lahkoto prihajajo preko celičnih membran v celice, ki zaradi pravilnega delovanja ne postajajo ”lačne” in tako jih ne rabimo dopolnjevat z dodatnimi hranili.
Sol se dobi pri meni. je 500g, stane pa 19 eur. če želiš, mi pusti mail, da ti sliko dam še na mail. Posebnih linkov za ta izdelek ni.
Sol je vrhunska, uporabljam samo še to sol in vegeta, razni mixi za prikuhe in dodatki za boljši okus, so pri meni preteklost.

Kar nekaj zelo koristnih člankov na temo morskih alg: morske-alge-clanki

New Report

Close