Najdi forum

Mene pa zanima, kje bi lahko dobila čaj iz kopriv. Nekaj časa sem ga kupovala v Mercatorjevih trgovinah, zdaj ga pa nimajo več.

Hvala

Mislim, da TUŠ, Špar.

Ja v Šparu sem ga iskala v soboto pa ga nisem našla, v tušu ga pa tudi niso imeli.

nova
Uredništvo priporoča

Potem pa domača lekarna.Za kaj je pa dober ta čaj.Hvala.Tel.štev.domače lekarne, 05 90 12 393, če ste iz Ljubljane.

Danes bil v tuš-u na Viču in ga imajo.

Mislim, da koprivin čaj pomaga odvajati vodo iz telesa. Imam prav?
Torej pomaga pri napihnjenosti, zabuhlosti.
Verjetno bi bilo najbolje spomladi nabrati mlade koprivice kje na podeželju, jih dobro posušiti in nato uporabljati za čaj. Bi tako šlo?

Ja hvala vsem. Sem ga že dobila v lekarni. Da, koprivin čaj pomaga odvajati vodo iz telesa in očetu ublaži težave s prostato. Vsekakor je pa ideja od zime, glede nabiranja in sušenja kopriv dobra :)))).

Koprivin čaj lahko kupite v zeliščnih lekarnah npr.Bazilica City Park,Maxi,Kamilica.Kopriva odvaja vodo in ureja presnovo.

Lep pozdrav

Brane

Kopriva je najboljša zdravilna rastlina za čiščenje in tvorbo krvi. Znižuje sladkor v krvi, zdravi sečne poti, ureja izločanje blata in je posebno primerna za spomladansko čiščenje telesa.
Sveže nabrana mlada kopriva je polna železa, pomaga pri izločanju bakterij, proti spomladanski utrujenosti in izčrpanosti ….

lp

Zelo dober je tudi koprivin čaj Herba medica od fratra Bernarda. Pri nas ga imajo v Mercatorjevem marketu.

najbolje je piti svež koprivin čaj, lahko se mu doda malo medu, ta čaj ima tudi ime lepotni čaj….
pojdite v naravo, nataknite rokavice in naberite sveže koprive, te bodo imele v sebi še največ, veliko več kot posušene iz lekarne, ki lahko tam stojijo že celo večnost….

A to se naberejo tiste pekoče koprive ali mrtve? Pa ne peče potem,ko piješ, če gre za pekoče? In kakšen je postopek priprave čaja, kako dolgo se kuha (ali stoji), koliko kopriv itd.?
Hvala in lp,M.

Nabiramo jih na krajih, ki so odmaknjeni od cest – predvsem avtocest, ker gre tam veliko prometa in je veliko zdravju škodljivih snovi v teh rastlinah.
Ko je pekoča kopriva posušena, ali sveža skuhana, kot čaj, ni več pekoča. Pekočina v koprivi je mravljinčna kislina, ki s sušenjem in kuhanjem izgubi pekočino.
Koprivni čaj je dovolj, če ga le popariš s kropom in pustiš nekaj časa stati. stati ne sme predolgo, ker postane temen.
Na skodelico čaja, primešs tremi prsti suhe koprive in to bi moralo zadostovati – svežih pa daš nekoliko več.

Koprivo mix ima DrogaKolinska, prodajajo v skoraj vseh trgovinah, tudi v Mercatorju.

Res dober koprivin čaj lahko kupiš v spletni čajnici Zisha..

http://www.zisha.si/izdelki_zeliscni_caji/caj_koprivin_caj/[/url]

Jaz ga imam doma in lahko potrdim da je veliko boljše kvalitete kot pa razne filter vrečke, tam je čaj popolnoma razdišavljen!

Tu prodajajo vršičke kopriv http://www.trnovskiokusi.si/rezana-sveza-zelisca-zacimbe.html

Jaz pa sem kupila odličen čaj iz kopriv pri gospe Nataši[/url], nima samo kopriv, vendar tudi številne druge čaje.

Jaz ga pijem vsak dan 2x. Zjutraj in zvečer dodam pa še kavno žličko švedske grenčice. Počutje se vam bo izboljšalo za 100 % . Se vam pa znajo pojaviti gnojni mazolji ker kopriva čisti kri.

kopriva je zelo dober – uživaj 3 krat na dan – boš videlj da bo ok

New Report

Close