Najdi forum

Prekomerno potenje pod pazduho

Ali mi zna kdo svetovati katera zelišča uporabljati pri prekomernem potenju pod pazduho. Naj povem da mi razni antiperspiranti, deo-kristali, deodoranti,… ne pomagajo. Obiskala sem tudi dermatologa, ki pravi, da je problem morda “v glavi” in naj ga poizkušam odpraviti s Persenom in kasneje, če Persen ne bi pomagal eventuelno z injekcijami botulina ali celo kirurškim posegom odstranitve žlez znojnic (tako injekcije kot kirurški poseg sta samoplačiška in pregrešno draga). Do raznih pomirjeval sem malo skeptična pa me zanima, če morda kdo ve ali pomagajo v tem primeru kakšna zelišča. Slišala sem za žajbelj pa ne vem ali potenje pospešuje ali zavira in za meto.

Vsakega nasveta bom vesela in se že vnaprej zanj zahvaljujem.

Pozdravljena Nejči1

Imam enake težave kot ti, pa še vedno iščem rešitev. Deodorante sem nehala uporabljati ker pravijo da povzročajo menda raka.

Sedaj uporabljam samo kamen pa je isto. Morda je vonja manj.

Pri tem potenju me bolj kot madeži moti neprijeten vonj, ki ostane zažrt v obleki celih 8 ur kolikor si v službi.

večkrat mi je zelo neprijetno, morda si kdo misli da se sploh ne umivaš, pa ne vedo da se umivamo večkrat na dan.

Čedalje bolj razmišlja o bioenergetiku. Ali si morda slišala za kakega?
Ali pa ga pozna morda kod od bralcev.

Če da bomo zelo veseli vsi tisti ki nas pestijo te nadloge.

Pa veliko sreče in lp, A

OK:

1. depilacija ali britje pajsk
2. temeljito umivanje z milom
3. kamen – kristal
4. antiperspirant spray (ja, zemlja res trpi… ampak pomaga, khm…)
5. parfum ali deodorant

vse OK, le če na vse to potem oblečeš popolnoma friški opran pulover ali majico (tudi iz 100% bombaža ali celo svile!), ki ni “ta prava”, zaudarjaš po 15 minutah! Nenormalno, ampak res in to samo z nekaterimi (resda redkimi) kosi oblačil.

Zna kdo razložit to? In da bo hujše: ko ta kos opereš, posušiš na zraku, vse tralala, zlikaš, včasih še vedno zadrži vonj! (Pol ga je treba specialno prešpricat in radikalno izmučit, da je “čist” ampak ko ga oblečeš, se cel zgodba ponovi.)

Drugač pa z “normalnimi” bombažnimi majčkami in perilom zgornjih 5 točk čuda dela tut za celih 24 ore in še več!

Dišeč pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Being Me, jaz redno upoštevam vseh tvojih 5 točk (razen zadnje tri menjaje, ali pa dve po dve v kombinaciji) pa nič od nič – morda zdrži vse skupaj kakšno uro potem pa kriza. Sedaj zadevo rešujem s “podložkami”, ki jih dam pod oblačila – se mi zdi, da se to še najbolj obnese.

Anja, tudi mene zanima kako bi pomagalo obiskovanje bioenergetika. Ali ima kdo kakšne izkušnje v tem primeru ?

Kar se tiče prepotenih oblačil (vedno uporabljam samo naravne materiale) je pa tudi kriza – vonj se močno zažre in ga je težko spraviti ven. Madeže polivam s tekočimi praški in jih nato pustim stati par ur, nato operem na roko potem pa še v pralnem stroju. Velikokrat se zgodi, da vonja kljub temu ne odpravim in potem pač majčke in srajčke romajo v smeti. Ali kdo pozna še kakšno učinkovito metodo odpravljanja tovrstnih madežev oziroma vonja ?

To prekomerno potenje je res ena zoprna nadloga in ne vem kaj bi dala za to, da bi se je znebila. Vsi “istotrpeči” se verjetno strinjate z menoj.

Živjo Nejči in vsi ostali s podobnimi težavami. Tudi jaz jih imam-težave namreč. Bila pri zdravniku-nič pametnega. Na inekcije ne bi šla, ker je menda boleče učinek pa menda traja le 2 meseca potem je potrebno postopek ponoviti, da o stranskih učinkih ne govorimo. Meni še najbolje od vseh kristalčkov…pomaga od Vichy-ja krema Anti-transpirant 7-dni (naj bi jo uporabljal 2 dni v tednu potem pa ne več). No jaz jo uporabljam kar vsak dan pa imam včasih celo kakšno majčko še za kakšen dan. Poizkusite! Čao-bao!

Proti potenju pomaga pitje žajbljevega čaja v zmerni količini.

100% preizkušeno. Bombažno perilo in obleka ter deo Triple Dry.Seveda poleg britja in rednega umivanja. Sem imela grozne probleme, pa sem jih uspešno rešila.
LP

Nejči, vsaj polovica vonja pri potenju je res iz glave. In persen ne bo nič škodil, lahko mirno poskusiš.

Ostalo pa tako, kot so ti svetovale. In kar brez panike uporabljaj deodorante, za tisto krožno pismo, ki je naredilo cel halo, se je izkazalo, da nima nobene osnove.

Za odpravljanje vonja z oblačil sem pa pred kratkim odkrila učinkovit način: gelu za pranje dodam 3 kapljice olja čajevca (tea tree). Deluje. Če je vonj zelo močan, lahko dodaš tudi več, ampak ne pretiravat, da ne bo imela vsa tvoja garderoba vonja po čajevcu.

Kar se žajblja tiče, je pa po mojem bojše skuhati zelo močen čaj in si s tem po umivanju oplakniti noge in podpazduhe. Tudi tu lahko dodaš kapljico čajevca, ali pa, če ti ni všeč vonj, daj kapljico ali dve grenifita, ta je brez vonja.

Jožica, najlepša hvala za odgovor. Sem vesela, da sem po dolgem času izvedela nekaj novega v zvezi s potenjem in odstranjevanjem vonja. Ali mi lahko prosim poveš kje se nabavi to olje tea tree – ali gre za izdelek od Justa ? Si ga bom nemudoma priskrbela in ga dodala v gel za pranje.

Trenutno vsako jutro popijem skodelico metinega čaja in se mi zdi, da mi pomaga. Verjetno gre za podoben vpliv kot bi ga imeli Perseni – vsaj mislim, da je v Persenu tudi meta in še nekaj zelišč. Zdaj pa si grem nabavit še žajbelj in preizkusim še kombinacijo z oljem čajevca. Upam, da bo pomagalo, saj gre res za zoprno nadlogo. Ali mi lahko še prosim poveš kje kupiš grenifit in kakšna je njegova funkcija – ali morda preprečuje potenje ali samo uspešno premaguje neprijeten vonj in pa kakšna je funkcija olja tea tree ?

Hvala že vnaprej za vse odgovore (upam, da nisem zastavila preveč vprašanj), saj me to prekomerno potenje res mori.

Lep dan ti želim !

Lepo pozdravljena, nejči!

Grenifit je ekstrakt grenivkinih pečk. Kupi se v lekarni, kapljice stanejo nekih 1.300 SIT. To je prepisano s priloženega listka:

“Ekstrakt grenivkinih pečk vsebuje protimikrobno delujoče polifenolne kvaterne amonijeve spojine, ki izhajajo iz bioflavonoidov grenivke.
Uporaba:
– za nego lasišča in pri prhljaju
– pri ustni higieni in negi dlesni
– pri potenju nog
– za intimno nego
– kot napitek v kombinaciji s sadnim sokom ali vodo
– v gospodinjstvu kot dodatek čistilnim tekočinam ali vodi za čiščenje površin in osvežitev zraka”

Zraven je še opozorilo, da se sme na sluznice nanašati samo razredčen, v oči pa sploh ne sme priti. Kapljice lahko vmešaš v običajne kozmetične izdelke (npr. šampon, tonik za obraz itd.), ali pa razredčiš z vodo.

Olje čajevca ima podobne učinke. Lahko vzameš od Justa, ali pa kupiš v kaki zeliščni trgovini, ali pa na stojnici (v Lj menda na tržnici prodajajo), cena je pa okrog 1.800 SIT.

Razlika je v tem, da ima čajevec kar močan vonj. Saj ni slab, osvežilno deluje, ampak za telesno nego ga nimam preveč rada, se mi zdi predivji. Za perilo je pa enkraten.

Skratka, ves vic je v tem, da ta olja delujejo rahlo razkužilno in tako zavirajo razvoj tistih zoprnih bakterij, ki povzročajo neprijeten vonj potu.

Oboje je uporabno tudi za namazat kaki mozoljček, na primer. Pa, če ne pretiravaš z uporabo, zelo dolgo zdrži, tako da tista cena na koncu niti ni tako grozna.

Glede melisinega čaja pa imaš prav. Enako deluje. V persenu je melisa, meta in baldrijan (špajka). Iz tega si lahko kuhaš čaj, kapsule so pač bolj potuha za lene, oz. so praktične v toliko, ker nimaš vedno možnosti za redno uživanje v obliki čaja.

Bom vesela, če ti bo kaj od tega pomagalo.

Jožica,

najlepše se ti zahvaljujem za tvoj prijazen odgovor. Si me o marsičem podučila. Olje čajevca sem že naročila pri Justu, tudi meni se zdi vonj kar divji in ga bom uporabljala samo pri odstranejvanju neprijetnega vonja iz oblačil, si bom pa priskrbela tudi grenifit, saj se mi zdi zelo vsestranski in ga bom uporabila tudi pri negi lasišča in ustni higieni. Super, sem zelo vesela.

Bom pa začela tudi s kapsulami Persena, ker sem tudi jaz malo bolj lene sorte in je tole lažji način kot vsakdanje kuhanje čaja. Nekaj časa sem še zagnana potem pa…..

Še enkrat lepa, lepa hvala in lep dan še naprej !

Nejči

Pomaga vskodnevna obloga iz kamilice. To pomeni, da vato ali kakšno krpo namočimo v vroč čaj iz kamilice in se z tem izpira čim dlje pazduho.
Enako velja, za potenje nog, rok in za smrad spolovila.
Kamilica namreč pomirja kožo, notranjo strukturo lojnic pa očiščuje. Za takšno potenje zna biti kriva tudi mastna in hitro pirpravljena hrana, saj je za njen razkroj potrebno več energije torej telo tudi več izloča. Polega tega takšna hrana zamaši lojnico, ko pa jeste zdravo hrano, se le te poskušajo odpreti in izločiti nečistoče iz telesa. Te usedle celice v lojnicah imajo skrajno neprijeten vonj.

Tudi pri meni se je pojavljalo prekomerno potenje in neprijeten vonj. V poletni sezoni so se mi poleg neprijetnega vonja nog pojavile tudi glivice.

Verjetno je povezano eno z drugim, ker se pri potu pojavijo tudi bakterije…

Najprej sem šla k zdravniku zaradi gljivic pod nohtom na nogi, kjer sem dobila tablete za uživanje, ker pa menda zelo vplivajo na ledvica naj bi pila veliko vode!

Na srečo sem takrat imela pri roki dobro svetovalko ****, potožila sem ji o svojih težavah, ta mi je našla ustrezno rešitev, prav tako sem začela poslušati svoje telo.

Ugotovila sem, da sem preveč pod stresom, zato sem morala najti rešitev kako se umirit in si dopovedat da se mi zares nikamor ne mudi in da sem samo jaz tista, ki bom poskrbela za sebe. Začela sem terapijo (2-3x teden) z toplimi zeliščnimi kopelmi, le te kožo čistijo in prehranijo, ter s tem odpravljajo neprijeten vonj. Popolno zaščito je moja koža dobila z zeliščno negovalno kremo.

Po poizkusih, ko sem jedla en dan eno vrsto hrane, in drugi dan drugo vrsto hrane, sem “zavonjala” očitno razliko. Očitno sem tudi tu morala narediti spremembo!

Pomembno je da si vzamemo čas zase in se poslušamo! Jaz sem se na začetku ravnala po natančnih navodilih moje svetovalke in sem videla da deluje, toda brez moje volje in prepričanja ne bi tako uspešno delovalo. Ker me je zanimalo več v zvezi z izdelki sem se pridružila svetovalkam ****-a!

Proti potenju in neprijetnemu vonju, bi vsem toplo priporočala zeliščne kopeli, zaščito kože z zeliščno naravno kremo in deodorant iz čim bolj naravnih sestavin. Pri Justu se dobi cela kolekcija izdelkov za nego nog ter deodorant z zeliščnimi izvlečki, kar pa je najbolje se lahko Vse preizkusi na partiju (predstavitvi). Prav tako imate garancijo za vsak izdelek! Vendar pozor preizkušajte rajši izdelek za izdelkom in se prepričajte, da to zares deluje!!

Sem mnenja, da je vedno potrebno gledati celoten problem. Vsak človek je primer zase. Neprijeten vonj lahko odpravimo z deodorantom, če le ta ne reši težave, je verjetno problem večji. Lahko poizkusimo z čiščenjem kože in odpiranjem por (tople kopeli, krema), če še vedno nismo zadovoljni iščemo naprej. Ljudje imamo različne težave, veliko jih imamo v glavi!

Zakaj namakati celotno telo, ga mazati z ustrezno kremo, uporabljati kvaliteten deodorant?
Ker se “strupi” v telesu nabirajo z leti, le ti nastajajo z različnimi reakcijami v telesu, ob vnosu različnih hranil!
Mi moramo le poskrbeti, da se krog sklene, spraviti strupe iz sebe in zagotoviti vnos kvalitetnih hranil!

Večkrat je bil omenjen žajbelj, meni je zelo pomagal pri umiritvi potenja, uporabljam ga tudi preventivno proti prehladu in navalu krvi.
Tea tree pa mi je pomagal proti glivicam, tako da mi ni bilo potrebno jesti tablet! Zelo učinkovit pa je tudi proti belemu toku, kjer se lahko uporablja tako da na tampon kapnete 1gtt eteričnega olja tea tree in ga vstavite v nožnico, ali pa ga preventivno kanete na dnevni vložek, lahko tudi direktno na hlačke in se s tem rešite neprijetnega vonja. Meni je na začetku ta močni vonj zelo “smrdel”, vendar mi je zelo pomagal, pa tudi vonja sem se navadila. Različna eterična olja lahko učinkujejo podobno, mešanice eteričnih olj pa delujejo v sinergiji. Pri nabavi olja vam svetujem, da preverite koncentracijo, možnosti uporabe. Justova eterična olja se lahko vsa uživajo, razen aktivatorja za sprostitev!

Naj Vas pri izbiri in odpravljanju težav vodi Vaš občutek, Vi sami veste kaj je za Vas najboje!

Lep pozdrav!
Nataša

jst mam podpazduhami od trebuha do začetka rokava mokro kuga naj nardim

LP

Imam problem. Prekomirno se potim, vendar uporabljam deodorant in mokrota pod pazduho ne smrdi, vendar je zelooo nadležna. Kamorkoli grem, postanem na onem mestu moker. Dam gor majco in ni 3 minute ko se pod pazduho pojavi mokrota. Seveda hočem to prikriti in nosim takšna oblačila, da se ne vidi toliko (bela…). Kdor to ne doživi, res NE ve kako to zgleda in kako je to nadležno. Tolažim se s tem da sem morda v obdobju ordaščanja (20 let) in upam da se bo to kdaj končalo. Sem pa študiral, da je možno kriv deodorant (spremeni način delovanja kože pod pazduno)…… no zdaj ob tem ko sem pisal (3 min), sem pod pazduho ponovno moker 🙁 😛

tudi jaz se prekomerno potim pod pazduho.vedno nosim majice z naramnicami ali pa bele majčke.to je moj naj naj največji problem.uporabljam neki naravni deodorant pa se mi zdi da ni razlike.SOVRAŽIM TO NADLEŽNO POTENJE!

tudi jaz se prekomerno potim, in to se mi je začelo dogajati 2 leti nazaj. Zdaj sem stara 16 let in je to prekomerno potenje ZELO nadležno. Velikokrat se začnem potiti če pridem iz mrzlega okolja v toplo, da o rekreaciji sploh ne govorim. Torej potrebovala bi nasvet kako se naj rešim tega…
Kupila sem si kristalni deodorant vendar ne pomaga tako zelo, do kakšnih naravnih podvigov z zelišči pa mi tudi ni …

Že v naprej se zahvaljujem, lep pozdrav !

prekomerno potenje zmanjšate če shujšate, to je prvi pogoj, brez tega ne bo nič.Ne moreš imet ti preveč kg in pričakovat, da se ne boš potil-a.
To da po 15. minutah smrdiš je odvisno tudi od živil ki jih uporabljaš pri kuhanju.Veliko čebule, česna, mastne-pohane hrane in še marsikaj pride skozi kožo in grozen vonj tudi.
Potem ko boste shujšali na primerno težo za moške je to minimum višina teža (če imaš 180 cm-lahko največ 80 kg) za ženske pa 10 kg manj kot višina (160 cm- 50 kg).
No ko boste dosegli to težo, znojenje ne bo več problem.Zdaj se pa kar nehajte basat.

Tudi jaz sem zaradi tega že obupala, ni mi preostalo drugega kot da se sprijaznim s tem. toda zamislite si, kako to izgleda, ko si moker vse dol do pasu, paziti moraš kaj obleči, da se to ne vidi. zaradi tega sem obiskala zdravnika, dermatologa, preizkusila vse kar se kupiti da, pa nič. Zdaj, po tolikih letih, pa sem zadevo končno uspela odpraviti, z novim deodorantom Perspirex, kupila sem ga v lekarni, nič več mokrega pod pazduho, nič neprijetnega vonja, superca,…

Pozdravjeni!

Jaz sem imela do nedavnega identične probleme in NIČ ni pomagalo. Lahko sem samo sedela in sem se cel čas potila, ampak samo pod eno roko. Desna pazduha je bila popolnoma normalna, pod levo pa ko mi je blo vroče, sem mela do višine prsi vse mokro, da nisem rabla niti dvignit roke in se je videl ogromen flek. Grozno. Potem sem pa brskala po internetu in sem našla neko zadevo. Pa sem rekla, če sem že tolko stvari sprobala, bom pa še to. In se je obrestovalo. Ko naneseš te res srbi in malo pika, ampak se splača potrpet. Sicer pa so vsa navodila kako to nanesti in kako funcionira tako in tako priložena. V glavnem super zadeva! Aja, tudi moj ata je imel težave in je tud on sprobal pa je isti rezultat. In res priporočam vsem!
To je pa link:
http://www.vitalabo.si/vse-znamke/jv-kozmetika/ahc20-sensitiv?gclid=CMPR4-qok6MCFcuT3wod0AouoA]

Upam, da če bo kdo sprobal, bo tut njemu pomagalo!

LP,

Petra

New Report

Close