Najdi forum

želodčna kislina

Nujno potrebujem nasvet, kako zmanjšati preveliko količino ž. kisline. Načrtujem namreč nosečnost, zato bom morala tablete ukiniti. Opravila vse preiskave, vzroka ne najdejo. Probleme imam hude. Poleg kisline še napenjanje in driske, včasih vročino…Glede hrane približno vem, česa ne smem jesti, pa tudi to ne pomaga v celoti.

Hvala

Predlagala bi ti preprost , star recept…..mleko in kruh…..zraven pa umivanje zob 3 x dnevno , brez pretiranega splahovanja kolodonta. Ne hecam se…Vse te tri stvari dobesedno “pivnajo “kislino in pomaga.

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

zdi se mi, da mi mleko šele dela kislino in ga zato sploh ne pijem…za kalodont so mi pa rekli, da vsebuje mentol, ki pa naj bi na veliko “proizvajal” kislino???

Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Naljbolj preprost recept je,da spijes cimvec vode,da se kislina razredci-meni zveni zelo logicno in meni tudi pomaga(sicer imam to tezavo zelo redko).

Problem je v tem, da je v nosečnosti zgaga rada še hujša, sploh v zadnji tretjini, ko je želodec malo potisnjen navzgor. Še vedno si lahko najboljše pomagaš z izbiro prehrane, moraš pa sama ugotoviti, kaj ti dela kislino, ker je to pri vsakem drugače.

Verjamem, da če jemlješ kake resne tablete proti kislini, da jih bo treba ukiniti. Ampak, kaj pa rupurut, rutacid in podobna sredstva, ki delujejo samo lokalno? Vprašaj zdravnika o tej možnosti.

Pa, seveda, ne pozabi na donat. Ampak tudi glede pitja donata rajši najprej vprašaj zdravnika, čeprav mislim, da ne bi smelo biti kaj narobe.

hvala za odgovore,

rupuruti in podobne zadeve pomagajo samo takrat, ko še ni zelo hudo, potem pa ne zaležejo čisto nič več, donat pijem redno, preveč ga ne smem, ker je potem prebava preveč pospešena (že tako je včasih)……pitje vode ne pomaga, sedaj pijem čaja iz kolmeža in rmana…ima še kdo kak nasvet?

meni pomaga žlička olja belega ,olivnega še boljše bučnega. ni tako ogabno kot se sliši. če je hudo pa tudi ščepec sode bikarbone raztopljen v kakšnem soku.

lep pozdrav

Mleko definitivno pomaga …kako je s kruhom ,ne vem.Človek bi si mislil,da malo napenja!? Dolgoročno pa…pazi pri prehrani. Vedno jej pravilno kombinirano hrano.Le-ta se hitreje prebavi in ne “dela” kisline in pa še ostalih težav /napenjanje…utrujenost po preobilni hrani…/ To ti bo koristilo tudi v nosečnosti. Nekateri prisegajo tudi na mineralno vodo “jamnica”.
Pazi tudi,da želodec ne bo dalj časa čisto prazen.Pa seveda stres,živciranje…to pa že veš. Pozdrav Živam

Moji mami mleko sigurno ne pomaga. Po mleku ima še večje težave, prav tako ne sme jesti jogurta, skratka škodi ji večina mlečnih izdelkov.

Lp, Maja

Verjetno ima premalo kisline. Takim pa škodijo mleko in mlečni izdelki. Pozdrav Živam

Po nasvetu zeliscarice Terezije Nikolcic pomaga caj NAVADNEGA REPIKA , dobi se na trgu in v zeliscnih trgovinah.
Ce vas muci kislina ponoci in zjutraj, spijte takrat caj iz termovke, da se razredci. Vecerja najkasneje ob 6. (zelenjavne juhe).
Glede hrane pa poglejte stran gospoda Lavrinca.

hvala za odgovore. A mi lahko prosim napišete naslov strani g. Lavrinca? Sem že iskala po netu, pa je ne dobim.

lp

Dietetika g. Lavrinca najdete med Zdravstvenimi delavci na strani Popovih zdravnikov,

Meni pomaga, če popijem požirek čistega orehovega olja. Dobi se ga v zeliščni lekarni.
Če pijem mleko ali druge mlečne izdelke razen staranih sirov kot je parmezan že neprijetno čutim želodec. Ravno tako je, le jem pečeno ali kuhano meso.
Seveda je velik problem stres ali živčnost in podobne zadeve za več kisline v želodcu. Čimprej poiskati vzroke in jih odpraviti. Kako je odvisno od vsakega posamenika.
Zanosile naj bi zdrave ženske. Jaz nisem povsem zdrava. Imela sem velike težave s prebavo že prej in so se v nosečnosti še stopnjevale. Posledica je bil “napihnjena” jaz in otrok po porodu in koleki. Dojila. Če je mama bolna, težko, da bo otrok super zdrav, seveda so izjeme.

Za Zivama: Katero hrano priporocas pozno popoldne, da ne bi bil zelodec do jutra prazen pri zelodcni kislini in premocnem izlocanju zolca.

Sama iman podobne težave s kislino. Stalno jemljem ranital, takrat se težave malo omilijo. Mleko mi zelo škodi, tako da ta z mlekom je malo tako tako. Mleko v želodcu ponovno zavre in se skisa in tako zelo draži želodčno sluznico. Jogurti pa so o.k. Je pa res, da kadar ima mama težave z želodcem je mleko in kruh in je potem v redu. Niso vse težave enake. Ker sama tudi načrtujem nosečnost, sem ravno tako v veliki dilemi kaj storiti v nosečnosti. Na tem forumu sem prebrala, da gospa laneno seme polije s kropom, pusti stati pol ure in sluz, ki ga izloči laneno seme pije po žličkah. Baje obloži sluznico in še bazično je. Sama še nisem probala. Prav tako baje pomaga čaj iz korenine kolmeža. Ne vem ali si bila na gastroskopiji – sama sem bila in tako vem da je vzrok mojim težavam refluks žolca v želodec – tako da mi čaj iz rmana(tako kot vse grenčice) stanje samo še poslabšajo. Ti vsespolšni nasveti sem in tja so pač tako no, sej sama veš da univerzalnega recepta ni. Bom pa zelo vesela, če boš odkrila kaj kar ti pomaga,pa boš tako pomagala še meni. Čeprav se mi zdi, da je ta kislina en začaran krog, bolj se sekiraš, da imaš probleme z njo, več je problemov. PA SAJ BO, OB NOSEČNOSTI BO ČISTO DRUGA MOTIVACIJA IN POTEM BODOD TEŽAVE IZGINILE.
LP

Za Barbko: Vprašujem, če si od lani preizkusila že kaj novega za žolčni refluks. Tudi, če popoldne nič več ne jem, imam zjutraj grenkobo v ustih, prazen želodec pa tudi ni v redu.
Prosim tudi druge, če imajo kakšen dober recept.

Meni pomagajo artičokine kapsule (DM) in izogibanje pepriki, oreščkom in ostalim mastnim zadevam.

Kje se dobijo, kaj pomeni kratica?

Drogerie Markt

New Report

Close