Najdi forum

Kateri čaj je za drisko?

Zanima me kateri čaj pomaga proti driski in zvijanju v trebuhu?Hvala lepa za nasvet.

Za drisko preizkusi suhe borovnice, za krče pa si jaz pomagam kar s kumino, janežem, majarončkom, pa kamilicami – kot se kuha otrokom.
Pa da bo kmalu minilo…

P, Maja

Pomaga tudi mešanica črnega čaja in kamilic, ki jo pripraviš tako, da po 1 zvrhano žličko kamilic in črnega čaja (ali po 1 filter vrečko) preliješ s pol litra vrele vode, pustiš stati 10 do 15 minut in šele potem precediš. Če želiš sladek čaj, sladkaš z glukozo (se kupi v lekarni) ali pa z navadnim sladkorjem, nikakor ne z medom ali umetnim sladilom.

Za predšolske otroke razredčiš ta čaj z enako količino prekuhane vode (oz. uporabiš dvojno količino vode za pripravo čaja), za otroke, mlajše od 2 let, pa ni primeren, ker se lahko zgodi, da ne morejo spat.

Mirno pa lahko uporabiš tudi kapsule linex oz. so po mojih izkušnjah celo boljše. Čaj (tudi borovničev) namreč zapira in če malo pretiravaš, se znajo potem pojaviti težave zaradi zaprtja. Linex pa samo uravnava prebavo. Še najboljše pa je, če vse skupaj s pravo mero kombiniraš.

nova
Uredništvo priporoča

jaz poznam najbolj enostavno varijanto( od moje tašče) prevreš 2 dcl vode v njo daš dva lista od kutin, pokriješ za 10 min. popiješ in driska neha. lp

Naribana jabolka pustiš stati nekaj časa in jihz žličko počasi poješ.
Uspešno in še okusno hkrati.

Če jo imaš ti, potem vzemi čajno žličko zmlete kave in jo splakni z vodo.

Pomaga tudi postana Coca-Cola in grisinke-palčke.

Zelo dobra je tudi kopriva, poleg tega pa čisti tudi kri.

Borovničev ali rožičev čaj.

Za zaustavitev driske,zlasti pri otrocih pomaga čaj iz listov KUTINE, ki jih je dobila slana.Če ni slane pa lahko daste liste v zmrzovalnik.
Z tem čajem so meni rešili živlenje ko sem bila še dojenček, saj zdravniki niso več vedeli kako mi pomagat.Ta recept je moji mami povedala starejša ženska.
Preizkušeno,meni je pomagalo tako da vam danes lahko dam ta nasvet.
Naj pomaga tudi vam.

Pri driski lahko uporabite katero od teh zelišč http://trnovskazelisca.si/tag/driska/

Mislim da je najbolj poznan čaj iz suhih borovnic. Tudi iz mete naj bi pomagal, drugače pa uživate zdravo in uravnovešeno prehrano, to je najboljša preventiva.

New Report

Close