Najdi forum

Krcne zile – kako jih zdraviti

Zivio!
Ze od 30 leta (star sem 36 let) imam na nogah izstopajoce krcne zile. Vsako leto malo bolj. Hvalezen bi bil za kakrsen koli nasvet , namig ipd, ki bi mi pomagal vsaj omiliti in upocasniti ta problem.

Veliko bi mi pomenilo, ce se mi boste javili tudi tisti, ki se tudi sami
spoprijemate s tem problemom.

Lp!

Pozdravljen!
Ker smo imeli ta problem tudi pri nas in končno odkrili naravno zdravilo, ki to težavo skoraj čisto odpravi, me čimprej pokličite ali pošljite e-mail.
Tanja 041/429 248

Tanjulčica, te smem prositi, da nehaš? Kolikor vem, je to zeliščarski forum, ne pa oglasna deska za izmenjavanje tel. številk.

Če bere ta forum 10 ali 100 ljudi… kaj naj te vsi kličemo, da nam razložiš, katero čudežno stredstvo prodajaš? Napiši, če si upaš, ime sredstva in sestavine, potem bo pa vsak lažje presodil, ali bi lahko pomagalo in ali ga bo kupil pri tebi ali na najbližji stojnici.

Virgo, za lajšanje težav s krčnimi žilami je najbolj znano sredstvo divji kostanj oz. mazila, ki ga vsebujejo. Kostanj pomaga proti občutku težkih nog; kadar pa se pojavijo bolečine, je pa za lajšanje učinkovit ognjič.
Če mazil ne boš pripravljal sam, svetujem nakup v lekarni ali pri zeliščarjih.

Mogoče pa ne bi bilo narobe, če bi razmislil o kompresijskih nogavicah. Res da ne vem, če jih delajo v “moški” različici… Tiste, ki jih jaz poznam so kot najlonke. Ampak, navsezadnje, čeznje obuješ navadne nogavice in se ne vidi. Ali pa vsaj za doma, za boljše počutje. Vprašaj v trgovini, kjer prodajajo ortopedske pripomočke, merilnike za krvni tlak in podobne zadeve – tam imajo tudi te nogavice in verjetno ti bojo znali svetovati.

nova
Uredništvo priporoča

Morate biti veseli, da obstaja naravno sredstvo, ki pomaga odpraviti te težave.
Ne da se ga kupiti na stojnici, ker je pač vrhunski izdelek in ni zeliščni pripravek, pomaga pa v večini primerov dosti bolje. Ta izdelek je na poseben način energijsko obogatena popolnoma naravna kristalna sol.Sol predstavlja samo 1%, tisto kar zdravi je izredno močna energija v kristalih, ki vam jo lahko izmeri vsak bioenergetik.

Vesela bom, če bo ljudem, ki ste me poklicali, pomagalo.

Če te prav razumem, ponujaš himalajsko sol. Mislim, da sem za 6.000 SIT, kolikor ta stvar stane, upravičena do natančne razlage, kako naj bi delovala. Tudi če ti bo razlaga vzela eno uro, bo tvoj zaslužek (ob nabavni ceni nekaj stotakov) še vedno fenomenalen.

Torej, prosim…

Izdelek o katerem jaz govorim je neprimerno boljši od Himalajske soli in se z njo ne more primerjati. Razen da je sol v osnovi. Jaz govorim o energiji ki zdravi in je zajeta v te kristale. To je slovenski proizvod in tukaj se sploh ne gre za zaslužek ampak pomoč ljudem. Koliko pa je nabavna cena himalajske soli(ki pa je samo sol s celo negativno energijo) pa vam jaz ne bi znala povedati, ker je ne nabavljam in ne prodajam.
Tanja
P.S. Ne vem zakaj ste ljudje včasih tako skeptični, ko pa je že prepozno, bi pa dali celo premoženje, da bi ozdraveli. Kaj če bi poskusili, ko je še čas?

Ne vem, zakaj si pa ti tako skrivnostna. Če grem po zdravila v apoteko, je v vsakem zavojčku listek, na katerem so točno navedene sestavine, pa tudi, kako učinkujejo, kako se zdravilo uporablja, s čim se morda ne sme sočasno uporabljati itd. Če imam še kako vprašanje, dobim odgovor pri magistri.

Če grem po rožice k zeliščarju, prav tako dobim natančno razlago. Tudi zraven kristalov so opisi in navodila.

V vseh teh primerih se potem, ko sem seznanjena z učinki (dobrimi in slabimi) lahko sama odločim, ali bom neko zadevo uporabljala ali ne.

Ti pa delaš reklamo za nekaj, o čemer očitno veš zelo malo, pa se skrivaš za neko skrivnostnostjo. Oprosti, ampak na prvo branje dobi človek vtis, da prodajaš mačka v žaklju oziroma, …. khm…

Kakšna pomoč ljudem neki! Če te pokličem, mi boš razložila, kaj sploh prodajaš? Ali pa moram najprej kupiti in potem ugotavljati, ali mi ustreza ali ne (oz. ali sploh smem uporabljati)? V kakšno pomoč naj bi mi sicer bila telefonska številka?

tanjulčica, kake izkušnje imaš z migrenami s to soljo? s čim mi lahko garantiraš,da mi bo dobro po tem?zato pa smo skeptični,ker po tem “zdravljenju” ponavadi ni nič.Pa če že pomagaš ljudem mi pošlji zavojček zastojn, če mi bo pa dobro te častim za 10 x tolikšen znesek.Velja?

Meni se po nogah žile zelo vidijo. Bodo izstopile?????

Pzdravljena ga.Kika!
Seveda sem takoj za to, da vam podarim energijske kristale. Ampak morate mi pustiti naslov ali me poklicati, da vam lahko dostavim.
Vem, da vam bo pomagalo in zato mi ne bo treba plačati nobenega 10 kratnega zneska, bom pa vesela, če boste svojo izkušnjo zaupali ljudem.

Uporaba, kar se tiče migrene, je zelo enostavna, imeli boste le suhe obkladke. Vam vse razložim, ko se slišimo.

Pozdrav, Tanjulčica.

Gospa Jožica!
Ker imam občutek, da vas izdelek zelo zanima, hkrati pa ste zelo skeptični (kar je ob poplavi raznih pripomočkov lajšanja bolečin razumljivo), vas bi enkrat povabila ne enourno brezplačno predavanje v naše podjetje in tam boste dobili vse informacije, ki vas zanimajo.
Ta energijska sol se uporablja na več načinov in več stvari in ne morem vsega pisati, zato sem napisala telefonsko številko. Konkretno za krčne žile pa se uporablja tako, da se v solnico(26% raztopina soli) namoči bombažne ali volnene žabe, se jih obleče in gre ležat za 20 minut. Noge se še pokrije z deko. Ko se žabe sleče, nič izpirati.
Še enkrat naj poudarim, da je to kar zdravi v 99% energija in le 1% sol.

Pozdravček, Tanjulčica.

Pri krčnih žilah odlično pomagajo obkladki iz ognjiča, ki ga je v tem času povsod dovolj.
Že po enomesečni kuri z svežimi oblogami se krčne žile povlečejo nazaj .
Seveda je pa potrebno poznati mehanizem nastanka krčnih žil in v bodoče poskusiti preprečiti nastanek novih .

lp iza

iza!,
kako pa naj si pripravim obkladke in kako dolgo naj jih pustim ter kolikokrat na dan

hvala za odg.

oj

natrgaš sveže liste in cvetove ognjiča, ga sesekljaš ali zdrobiš v kamniri skledi, daš na krpo, gazo, nekaj bombažnega ali kos lanenega blaga,
nato daš na mesto kjer je izstopajoča žila.
Najbolje zvečer in pustiš čez noč. Pritrdiš pa z povojem ali mrežico Virfix ( dobiš v lekarni ).
Zadosti je 1x dnevno, dokler se žile ne povlečejo nazaj.
Moji sestri so izginile po približno 1 mesecu.
Je pa sedaj ugoden čas, saj je dovolj ognjiča, pozimi pa podobno storiš z kremo iz ognjiča, vendar ni tako učunkovito !

lp

Iza!

Hvala za vzpodbuden odgovor, prebral sem tudi kar si napisala
Zoji. Poiskusil bom tvoj recept.

Zanima me pa se, koliko casa je ze od takrat ko si je sestra uspela
pozdraviti krcne zile in ali je morala kasneje se kaj ponoviti proceduro?

Vsekakor pa vem, da je potrebna pri krcnih zilah dolocena preventiva.
Izogibati se kavi, alkoholu, tobaku, cimvec se gibati, veckrat na
dan dvigniti noge v zrak za 40 sekund (to je po patru Asicu).
Edino kar pa res pogresam pa je to, da ne smem vec
hoditi v savno. To mi pa res manjka.
Pa tudi soncenje ni dobro za zile.
Potrebno je tudi gibanje, hitra hoja, izogibati pa se je treba tudi
dolgotrajnim pretiranim naporom.

Sem namrec “nastudiral” ze kar nekaj clankov na to temo
po raznih revijah ipd…

Ponujajo se razne industrijske kreme na bazi divjega kostanja, vendar
jim ne zaupam prevec, ker je pac vse bolj kot ne umetno.

Ves cas pa sem iskal recept iz naravnih zelisc za ta problem,
ki ga je nekdo sam in uspesno preizkusil.

Torej se enkrat hvala.

Lp!

dragi Virgo

malenkost, vse je res kar si napisal, moja sestra je to počela lansko leto in letos oz. med letom je ponovila le še parkrat – mogoče 5x, ima pa zdaj lepe , gladke noge.

Problem krčnih žil ni le stetski, ampak tudi bolijo in rade počijo, če so velike, tako da je kar pametno se potruditi.

lep dan

iza

Iza, tole z ognjičem mi je pa zelo všeč. Če ga letos ne dobim (ne morem ga kar trgati po sosednjih vrtovih), si ga bom pa drugo leto nasejala v koritca in preizkusila ta tvoj recept. Razne ognjičeve kreme, ki so v zadnjem času preplavile tržišče, se mi namreč zdijo bolj lari fari.

Je pa že lani frfra objavila recept za mazilo iz divjega kostanja, ampak sem se potme ustrašila lupljenja (gre težko) in ga nisem delala. Gre pa tako, da divji kostanj olupiš, zmelješ v multipraktiku, zaliješ s stopljeno svinjsko mastjo in segrevaš. Postopek traja nekaj dni (segrevaš, vmes se npr. čez noč ohladi), pa spet segrevaš… Lahko dodaš tudi malo rožmarina ali brina. Precediš in shraniš na hladno. Se pa nekako nagibam k temu, da bi namesto masti uporabila olivno olje.

Tanjulčica, hvala. Nič nimam proti raznim alternativnim im mejnim zadevam, ampak ne, da mi prodaja “energijo” in “vedežuje” vsak, ki ima ravno pet minut časa. Malo je pa že treba razlikovati med tistimi, ki imajo tovrstne sposobnosti (teh je malo) in tistimi, ki so navohali zaslužek (teh je pa veliko). Zaenkrat bom ostala kar pri metodah, za katere verjamem, da so učinkovite (v tem primeru kostanj in ognjič).

Jožica
še letos je čas za posejati ognjič, do jeseni ga boš imela cvetočega.
Če bo le še toplo .
Drugače se svinjske masti ne uporablja več, to so delali včasih, ko ni bilo olivnega in mandeljevega ojla, oz. si ga niso mogli privoščiti. Zato v vseh starih receptih piše svinjska mast- potrebuješ le mastno osnovo.
Sicer pa za pozimi prav tako iz ognjiča pripraviš kremo, ki je ne precediš in obloge delaš iz mešanice- ker ni svežega zelišča.

lp iza

Hvala Iza in vsi ostali.
Krčne žile so se mi pojavile med obema nosečnostima, pa (hvalabogu) potem izginile. Bom pa preventivno poskusila z oblogami, saj imamo dovolj ognjiča in se kar lepo sam zasadi in raste. Mi delamo (moj oče:) iz njega mazilo, za osnovo pa uporabljamo vazelin. S tem mazilom potem mažemo rane, ki se lepše in hitreje zacelijo (kraste ne vleče tako skupaj in hitro se pojavi lepa svetlordeča nova koža).

Obilo uspeha vsem in lep dan

e draga moja ,če bi od obkladkov migrena izginila bi ti danes bila najbogatejša ženska na svetu.

New Report

Close