Najdi forum

Za koncentracijo

Prosila bi za nasvet. Ali kdo pozna kakšno naravno zdravilo, čaj, za povečanje koncentracije. Opazila sem, da se pri učenju zelo težko skoncentriram.

Hvala, Tanja

Brez dvoma ginko. Dobi se v kapsulah pod imenom Bilobil, mogoče imajo tudi čaj. Sem pa nekje brala, da ga priporočajo predvsem za starejše, pa ne vem, zakaj naj ga mlajši ne bi uporabljali. Mogoče bo znal kdo odgovoriti, ali pa vprašaj v lekarni.

Jaz sem v DM-u kupila čaj Brain Power, te kar
malo zbistri, probaj!

nova
Uredništvo priporoča

rožmarin , lahko daš eterično olje tud v izparilnik -pomaga, drugače

pa Fhes – to je do sedaj najbolj učinkovita stvar kar jih poznam -smo že pisali o tem

Poskusi Mate čaj, pomaga pri koncentraciji. Dobiš ga v čajnici na Starem trgu.

Eterično olje mete ki si ga namažeš na sence in vrat.

Pozdarvlejna!

Jaz sem prepričana, da ti bo pomagal čaj iz ginsenga.

Pred dobrim letom mi je neka gospa v Belgiji podarila nekaj korenin te rastline. Takrat sem imala težki izpit na faksu, pa je vedela kaj mi daje, saj se je sama veliko ukvarjala z rastlinami in preizkusila vse možne “žaube” na tem svetu.
Povedala mi je kako ga kuham, nekam sem zapisala in zapiske shranila. Ker sem se selila in je to bilo v Bog ve kateri škatli, sem pred nekaj časa vprašala na forumu, ali morda kdo ve kako se ga pripravlja. Res sem dobila en podoben odgovor mojemu, ki sem ga v tem času že tudi sama našla.

Povem ti, preizkušeno deluje, saj se tudi sama težko pripravim k učenju.

Lep pozdrav in veliko uspeha!

Hvala za nasvet! Kje pa dobim ta čaj, oz. kako ga pripravim? LP Tanja

Čer!

Ginseng je mogoče kupiti v nekaterih lekarneh, ali čajnicah. Najbolje je, da ga dobiš v korenini (celo korenino), saj si le tako lahko prepričana, da je pravi.
Naročiš ga lahko tudi na netu, je veliko ponudnikov. Res, da je kar nekoliko drag, toda se splača.

Žličko prahu, ki si ga naribala, daj v deci, ali deci in pol vode, ter pusti vreti tako dolgo, da polovica izpari. Pij večkrat malo, naj bo sobne temperature.

Nočko!

Med bolj prepoznavnimi rastlinami je vsekakor Ginko biloba

Izvleček ginka prispeva k boljši prekrvitvi in delovanju možganov, zato izboljša tudi miselne funkcije, kot sta spomin in koncentracija

New Report

Close